W dniu 04.06.2024 grupy przedszkolne Jeżyki i Sówki wybrały się do Zagrody u Michałów na relaks na świeżym powietrzu, warsztaty wyrobu koziego serka. Dzieci mogły także spóbować wyrobów z koziego sera i zapoznać się ze zwierzętami gospodarskimi, jakimi są kozy.
Zagroda u Michałów - Jeżyki i Sówki
- 43
Edukacja z wojskiem
4 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z żołnierzami Wojska Polskiego ze 151 Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie w ramach programu edukacyjno-obronnego pod nazwą „Edukacja z wojskiem”, ustanowionego komunikatem Ministra Edukacji z dnia 17.04.2024 roku. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6. Celem programu było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie ćwiczyli ewakuację z miejsca zagrożenia, pierwszą pomoc przedmedyczną, poznawali sygnały alarmowe, zapoznali się z wyposażeniem żołnierza, przyswajali umiejętności radzenia sobie i przetrwania w trudnych sytuacjach, poznali sposoby bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w internecie.
opiekun grupy uczniów: Remigiusz Wojczal
18
Sukces uczennicy - Marzeny Okulik
28 maja o godzinie 13:00 w sali Domu Rzemiosła w Gorzowie Wielkopolskim, nastąpiło uroczyste zakończenie konkursu pt. ,,RZEMIOSŁO W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE" dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Marzena Okulik, uczennica klasy VII b zdobyła III miejsce.
Konkurs zorganizowany został przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Gorzowie Wielkopolskim. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży szykującej się do wyboru zawodu, że jest w sferze gospodarczej spora i niezbędna grupa zawodów, nazywana zawodami rzemieślniczymi.
Konkurs honorowym patronatem objęli: Lubuski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Konkurs dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021– 2030.
Gratulacje!
Anna Westfahl
Warsztaty profilaktyczne w klasach III-VII
W dniu 23.05.2024r. odbyły się warsztaty profilaktyczne w klasach III-VII. Realizatorzy z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce przeprowadzili następujące warsztaty:
kl. III - Bezpieczeństwo dziecka w domu i w sieci/ cyberprzemoc,
kl. IV - Nie bój się lęku (lek i depresja),
kl. V i VI - Zagrożenia cywilizacyjne (media społecznościowe, uzależnienia od telefon, anonimowość w sieci - o relacjach nawiązywanych w sieci),
kl. VIIa i VIIb - Smutno, że aż boli - depresja.
Piknik Wolontariusza z Kołem Wolontariusza OTWÓRZ OCZY
23 maja na boisku szkolnym w Bogdańcu odbył się Piknik Wolontariusza.
Głównym celem imprezy była promocja idei wolontariatu, ale przede wszystkim podziękowaniem za charytatywną działalność wolontariuszy ze szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwórz oczy”. Atrakcje takie jak: dmuchany zamek, gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy, figury z balonów, poczęstunek, przyczyniły się do tego. że wszyscy bardzo dobrze się bawili. Gościliśmy przedstawicielki Fundacji ”Mam marzenie”, p. Iwonę Stankiewicz oraz p. Katarzynę Malinowską. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomagali w organizacji pikniku: dyrekcji, nauczycielom oraz obsłudze. Dziękuję również sponsorom:
M&K Zakład Sieci Sanitarnych Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.
Żłobek Niepubliczny „Tuptuś”
Piekarnia s.c. Leszek Wojtkowiak Karina Wojtkowiak Michał Sarol
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwórz oczy”
Edyta Kiełpińska
Wycieczka Lisków i Biedroneczek do Owczogrodu
Dzisiaj (22.05.2024 r.) grupy Liski i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Owczogrodu.
Czekała tam na nas prawdziwa przygoda!
Maluchy szukały ukrytego w labiryncie ze słomy złotego runa, oglądały zaganianie owiec przez psa pasterskiego, doiły i goliły owce, prały wełnę i wykonały przepiękne prace plastyczne.
Owieczki wzbudziły ogromny zachwyt wśród naszych maluchów.
31
Wycieczka Leśnych Skrzatów i Jeżyków do Owczogrodu
21 maja grupa Jeżyki i Leśne Skrzaty wybrały się się na wycieczkę do Owczogrodu.
Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji.
Dzieci poznały różne rasy owiec, sposoby ich dojenia i strzyżenia. 🐏🐑
Miały możliwość obejrzenia pokazu zaganiania owiec przez pracowitego psa rasy Border Colie. 🐕
Następnie dzieci wzięły udział w poszukiwaniach złotej wełny w labiryncie z siana.
Na miejscu odbyły się również zawody w strzyżeniu owiec, które przyniosły wiele radosnych emocji. 🥇🥈🥉
Dzieci usłyszały mnóstwo ciekawych opowieści na temat życia owiec oraz wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem prawdziwej owczej wełny.🐑
Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni.21
Biedroneczki w Bibliotece
Dziś na spotkaniu bibliotecznym Biedroneczki słuchały bajki o „Wytrwałości”. Na zajęciach plastycznych tworzyły własną okładkę książki 😊
2
Przedszkolaki z grupy Liski poznają Bibliotekę
Dzisiaj nasze przedszkolaki z grupy Liski wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogdańcu. Maluszki mogły zapoznać się z otoczeniem, zwiedzić pomieszczenia znajdujące się w bibliotece, a także wysłuchały opowieści o Ani Robaczek, która ratuje pszczółki. Maluszki były zachwycone i bardzo zaciekawione. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie naszych najmłodszych przedszkolaków i ciekawe zajęcia.
2
Dzień Rodziny - 8 czerwca
Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów wraz z rodzicami na wspólne spotkanie z okazji Dnia Rodziny.
Spotkajmy się 8 czerwca o godz. 11:00!
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - 30 maja
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, obchodzony 30 maja, jest wyjątkową okazją do uhonorowania i docenienia rodziców zastępczych, którzy otwierają swoje serca i domy dla dzieci potrzebujących miłości, wsparcia i stabilności. To święto podkreśla wagę i znaczenie rodzicielstwa zastępczego w budowaniu bezpiecznego i kochającego środowiska dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych.
Historia i Cel
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat roli i wyzwań związanych z rodzicielstwem zastępczym. Jest to także czas, aby docenić trud i poświęcenie tych, którzy podjęli się tej odpowiedzialnej roli. Rodziny zastępcze odgrywają kluczową rolę w systemie opieki nad dziećmi, oferując tymczasowy dom, a często także długoterminową opiekę, wsparcie emocjonalne oraz możliwość normalnego życia.
Jak Możesz Pomóc?
Jeżeli jesteś zainteresowany wspieraniem rodzicielstwa zastępczego, oto kilka sposobów:
- Zostań rodzicem zastępczym - Dowiedz się, jak możesz stać się rodziną zastępczą i jakie są wymagania.
- Wspieraj organizacje - Wspieraj lokalne organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz dzieci w rodzinach zastępczych.
- Podnoś świadomość - Dziel się informacjami o rodzicielstwie zastępczym w swoim środowisku, aby zwiększyć społeczną świadomość i zaangażowanie.
- Wolontariat - Zgłoś się jako wolontariusz w programach wspierających rodziny zastępcze i dzieci w potrzebie.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim rodzinom zastępczym za ich niesamowitą pracę i zaangażowanie. To także czas na refleksję nad tym, jak ważne jest wsparcie dzieci w trudnych sytuacjach życiowych i jak każdy z nas może przyczynić się do poprawy ich losu.
Pierwszy wyjazd do kina Grupy Liski i Biedronki
Dziś 14.05.2024 r. nasze najmłodsze przedszkolaki (3 latki grupa Liski i 3-4 latki grupa Biedronki) wybrały się na seans do kina Helios na bajkę pt. "Kicia Kocia w przedszkolu".
Maluszki mogły zapoznać się z przygodami swojej ulubionej książkowej bohaterki, która opowiedziała im m.in. o tym, jak zachować się podczas burzy, co zabrać ze sobą na basen, kogo możemy spotkać w parku podczas spaceru, a także o swoich przygodach związanych z przedszkolem.
To był bardzo długo wyczekiwany pierwszy wyjazd naszych maluszków, które bardzo chciały jechać autobusem. Na pewno będzie to dla nich niezapomniane, pełne wrażeń przeżycie, które zapamiętają na długo.
Wycieczka klas pierwszych do ZOO w Poznaniu
10 maja klasy pierwsze odwiedziły ZOO w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję podziwiać egzotyczne zwierzęta i przyrodę w obecności przewodnika. Wyprawa zakończyła się przejazdem kolejka wąskotorową.
3
Wycieczka do Torunia - klasy drugie
6 i 7 maja odbyła się wycieczka klas drugich (IIA i IIB do Torunia) wraz z wychowawcami: Panią Karoliną Maciąg - Mazur i Panią Klaudią Gabert.
Dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu autokarem, który zawiół nas prosto do Torunia. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym i Nowym Mieście. Podczas tej wędrówki zobaczyliśmy m.in. Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Pomknik Mikołaja Kopernika, Teatr Baj Pomorski. Następnie udaliśmy się do Planetarium w Toruniu, gdzie obejrzeliśmy niesamowity gwiezdny spektakl, opowiadający m.in. o kolorach kosmosu i życiu pszczół. Następnie wybraliśmy się do piernikarni, gdzie zdradzono nam tajemny przepis na pierniki, które mogliśmy samodzielnie przygotować i wypiec. Po intensywnym dniu zwiedzania wybraliśmy się na odpoczynek do hotelu, bo następnego dnia czekało nas równie wiele atrakcji.
Kolejnego dnia wybraliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym mogliśmy w interaktywny sposób dowiedzieć się wielu ciekawostek o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Później udaliśmy się do Domu Legend, w którym ponownie przeżyliśmy wszystkie historie zapisane w legendach o Toruniu.
Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Wróciliśmy do domu pełni wiedzy i radości ze wspólnego odkrywania.
Zapraszamy do relacji fotograficznej.
17
VII BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ
30 kwietnia 2024r. - fotorelacja
W dniu 30 kwietnia 2024 roku nasza szkoła już po raz VII uczciła nadchodzące święto flagi w aktywny sposób. Wszystkim gościom, dyrekcji, pracownikom oraz uczniom dziękujemy za sportowego ducha, zdrową rywalizację i dumne reprezentowanie naszych barw narodowyc.
10Już tradycyjnie OSP Bogdaniec wspiera nas w tym dniu filmując naszą uroczystość z drona.
Film OSP BOGDANIEC - realizacji i montaż dh Paweł Stolarczyk
ZAPROSZENIE
VII BOGDANIECKI BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ
Zapraszamy wszystkich przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu, mieszkańców naszej Gminy do uczestnictwa w VII Bogdanieckim Biegu dla Biało-Czerwonej, który odbędzie się w Bogdańcu 30.04.2024 r. o godz. 9.30. Starujemy z boiska szkolnego w Bogdańcu.
Nasz bieg organizowany jest w celu szczególnego uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej obchodzonego 2 maja. To obchodzone od 2004 roku święto zasługuje na coraz nowsze inicjatywy i preteksty do zwrócenia uwagi na wielką rolę jakie pełnią nasze barwy narodowe. Chcemy propagować zdrowy styl życia i kształtować postawy patriotyczne dzieci i młodzieży.
Charakter biegu:
● Bieg ma charakter rekreacyjny – długość 1,5 km. Nie będzie prowadzony pomiar czasu.
● Odróżnia się od innych biegów tym, że biegniemy w strojach z akcentami biało- czerwonymi.
● Dla właściciela najbardziej patriotycznych kreacji przewidziane są nagrody.
Program biegu: 1. 9.15 - Zbiórka uczestników na boisku szkolnym 2. 9.30 - Wystąpienie pani Małgorzaty Reks, Dyrektora Szkoły 3. Wspólna rozgrzewka przy muzyce 3. Zdjęcie z flagą biało-czerwoną całej społeczności. 4. Start biegu 10. 00 - Bieg klas 1-3 oraz przedszkola wokół boiska szkolnego - Bieg klas 4-8 - start: boisko szkolne, ścieżka leśna do Zagrody Młyńskiej, powrót na boisko. 5. Uczniowie klas 1-3 malują plakat na płótnie pt: „Za to Cię kocham Polsko”. 6. Przedszkolaki po biegu – gry i zabawy z biało-czerwoną na boisku. 7. Wręczenie nagród. 8. 11.30- Zakończenie biegu. Powrót do zajęć szkolnych.
Organizatorzy: Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu
Etap Gminny Lubuskich Konfrontacji Artystycznych
Gratulacje po etapie gminnym Lubuskich Konfrontacji Artystycznych „Piosenka”, który odbył się 4 kwietnia 2024 roku w Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu.
W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły: Hanna Domaradzka, Julia Michalak i Emilia Mieczkowska.
Rada artystyczna w składzie: Władysław Ryl, Lech Serpina, Piotr Leśnicki pogratulowała wszystkim utalentowanym artystom i przyznała tytuł laureata Emili Mieczkowskiej.
Natomiast wyróżnienie otrzymała: Hanna Domaradzka.
Gratulujemy i życzymy sukcesu podczas etapu powiatowego LKA-Piosenka, który odbędzie się 23 maja 2024 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY
PAMIĘTAMY O ZBRODNI KATYŃSKIEJ
11 kwietnia 2024 r. przy Bogdanieckim Dębie Pamięci w Bogdańcu odbył się uroczysty apel z okazji 84 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 14 rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku.
W uroczystościach udział wzięły władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Bogdaniec panią Krystyną Pławską, zastępcą Wójta panem Rafałem Deptułą. Modlitwę poprowadził ksiądz kanonik, proboszcz Gabriel Stożek, a dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu pani Małgorzata Reks w swoim przemówieniu przypomniała o wartościach takich jak godność , szacunek i poświęcenie dla ojczyzny. Wspólnie pochyliliśmy się nad losem polskich oficerów i ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.
Obchody 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14 rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem to lekcja historii i patriotyzmu dla nas wszystkich. Podczas uroczystości oddaliśmy cześć wszystkim pomordowanym, oddaliśmy też szacunek rodzinom, których bliscy zginęli, hołd tym, którzy przeżyli. Taka historia musi przetrwać, dlatego tak ważna była Wasza obecność! W trakcie uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja oraz delegacje klas i przedszkola złożyły wiązanki kwiatów i znicze.
oprac. Małgorzata Reks i Remigiusz Wojczal
4
Światowy Dzień Zdrowia
W ubiegłym tygodniu cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia.
W klasach 1-3 odbyły się prelekcje, poprowadzone przez pielęgniarkę szkolną, podczas których uczniowie dowiedzieli się na czym polega zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie oraz jak dbać o higienę, a zwłaszcza higienę jamy ustnej. Ogłoszono również konkurs plastyczny pod hasłem „Pysznie, zdrowo, kolorowo”, który zachęca najmłodszych uczniów naszej szkoły do zdrowego odżywiania się. Klasy 4-8 zapoznały się z zasadami piramidy zdrowia, rolą żywienia i aktywności ruchowej oraz wpływem używek na kondycję psychiczną i fizyczną, a przygotowane plakaty pojawiły się w holu szkoły. W bibliotece zostały zorganizowane warsztaty plastyczne, kącik książek o zdrowiu i zdrowej kuchni. Na hali sportowej odbył się turniej tenisa stołowego, który przy zaciętej rywalizacji dostarczył wiele radości i był wspaniałą formą integracji. Dzięki takim działaniom możemy podejmować świadome decyzje i angażować się w działania dotyczące zdrowia w naszym otoczeniu.
3
Nowe życie pierwiastków
Konkurs plastyczno-chemiczny na najciekawsze hasło z symboli pierwiastków chemicznych dla uczniów klas VII i VIII.
Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu plakatu zawierającego hasło w języku polskim, ułożone wyłącznie z symboli pierwiastków chemicznych. Prace mogą obejmować dwie kategorie tematyczne:
- plakat z notatką chemiczną
- hasło ekologiczne z okazji Dnia Ziemi
Ocenie będzie podlegać zawartość merytoryczna, kreatywność oraz estetyka wykonania plakatu. Format A3. Prace należy oddawać do p. Anny Rutkowskiej-Szabla do dnia 17 kwietnia 2024r.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie