• "Liski" poznają ścieżkę edukacyjną "Doliny Trzech Młynów"

     • Dzisiaj nasza grupa wybrała się na spacer, którego celem było zachęcanie dzieci do spacerów w każdą pogodę. Tego dnia akurat nam dopisała. Podczas wycieczki do lasu dzieci zbierały liście i obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Mieliśmy też okazję skorzystać z wielu informacji umieszczonych na ścieżce edukacyjnej - dzieci z wielką radością dowiadywały się wszystkich ciekawostek. Maluszki były bardzo wytrwałe i przeszły całą ścieżkę edukacyjną "Doliny Trzech Młynów".

     • Jesienne zabawy "Jagódek" w lesie

     • Dzisiaj grupa "Jagódek" wyszła na spacer do lasu, aby podziwiać przyrodę. Zaobserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie. Przy okazji pięknej pogody, przedszkolaki również ćwiczyły na świeżym powietrzu. Ruch to zdrowie.

     • Wyprawka Czytelnicza

     • W dniach 25-26 października 2022r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły otrzymali Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki.

      Przygotowana w tym roku Wyprawka Czytelnicza zawiera m.in. książkę „Pierwsze abecadło”, w której znajdą się utwory wybitnych polskich pisarzy na tle wyjątkowej oprawy przygotowanej przez Iwonę Chmielewską – oraz broszurę informacyjną „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która ma dwojaką funkcję: poradnika dla młodych rodziców i opiekunów oraz zbioru pomysłów i inspiracji do wspólnych z dzieckiem literackich podróży. „Pierwsze abecadło” to wyjątkowe utwory dla dzieci...

      „Pierwsze abecadło” powstało przy współpracy z ekspertami literatury dziecięcej, pedagogami, animatorami kultury. Książka prowadzi dzieci przez cały alfabet, ucząc tego, jak wyglądają litery, jak łączą się one w słowa, a słowa z kolei w zdania. W środku młodzi adepci słowa pisanego mogą przeczytać następujące utwory poetyckie i prozatorskie przygotowane przez wybitnych twórców literatury dziecięcej: · Tadeusz Kubiak „Ja jestem książka” · Małgorzata Musierowicz „Kurczak”, „Boję się” · Janusz Korczak „Legenda o pieśni” · Aleksander Fredro „Paweł i Gaweł” · Dorota Terakowska „Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie” · Józef Czechowicz „Baranek wielkanocny” · Jan Twardowski „Dwa święta” · Małgorzata Strzałkowska „Czterolistna koniczynka” · Anna Onichimowska „Prawie się nie boję” · Joanna Olech „Pompon w rodzinie Fisiów” · Rafał Kosik „Amelia i Kuba” · Danuta Wawiłow „Spacer” · Eliza Piotrowska „Wojtek. Żołnierz bez munduru” · Katarzyna Ryrych „Łopianowe pole” · Marcin Szczygielski „Czarownica piętro niżej” · Jerzy Ficowski „Dom, w którym śmieszy”

      „Pierwsze Abecadło zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej, do smakowania dobrej literatury i sztuki. Ciekawe teksty o tematyce bliskiej dzieciom, przeplatają się z najwyższej klasy ilustracją. „Czytanie” obrazów jest tak samo fascynujące jak czytanie wyrazów”, mówi Małgorzata Swędrowska, pedagożka, trenerka Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, autorka koncepcji czytania wrażeniowego. https://lubimyczytac.pl/pierwszoklasisci-otrzymaja-specjalne-wyprawki-czytelnicze-od-instytutu-ksiazki

      Marta Andruszko

     • Wycieczka do Parku Dinozaurów w starszych grupach przedszkolnych

     • Wycieczka do Parku Dinozaurów grupy"0" "Tropiciele" wspólnie z grupami "Jeżyki" i "Jagódki". Podczas wycieczki mieliśmy okazję uczestniczyć w spacerze z przewodnikiem po Parku, gdzie oglądaliśmy wiele okazów Dinozaurów, a potem w zajęciach edukacyjnych, gdzie dzieci malowały figurki Dinozaurów. 

     • Poszukiwanie skabów jesieni - grupa "Leśne skrzaty" i "Liski"

     • 22 września przedszkolaki z grupy „Leśne Skrzaty” i „Liski” udały się na pierwszy jesienny spacer do lasu, w poszukiwaniu skarbów jesieni. Wszystkie zebrane skarby jesieni trafiły do przedszkolnych kącików przyrody zorganizowanych przez wychowawczynie w salach.

      Grupa „Liski” skorzystała ze spaceru w ramach zadania projektu „Sensosmyki”, którego zadaniem było właśnie zorganizowanie w sali jesiennego kącika przyrodniczego.

     • Grupa "Leśne skrzaty" i "Liski" w Gminnej Bibliotece Publicznej

     • 21 września dzieci z grupy „Leśne skrzaty” i „Liski” udały się do nowo otwartej Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogdańcu. Na miejscu powitała nas Pani Dyrektor Anna Janasz-Durbajło wraz z dwójką panów policjantów. Wspólnie udaliśmy się do Biblioteki, gdzie dzieci mogły poznać Panie, które tam pracują, a także wysłuchać bajki dotyczącej jesieni. Kolejnym punktem było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej, której tematem było jesienne drzewo. Na koniec dzieci mogły spędzić trochę czasu w bibliotece, oglądając książeczki i rozmawiając z Paniami bibliotekarkami.

     • Pasowanie na przedszkolaka

     • 20 września w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka połączone z obchodami Dnia Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały występy. Dzieci zaprezentowały przed starszymi kolegami piosenki i wierszyki, których nauczyły się do tej pory. Spotkaniu przewodniczyły Pani Dyrektor Małgorzata Reks i Pani Wicedyrektor Anna Deptuła. Spotkanie zakończyło się uroczystym pasowaniem i wręczeniem dyplomów. Po uroczystości dzieci wraz z wychowawcami udały się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

     • Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • 14 października 2022r. w hali sportowej odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już uroczystość prowadziły Emilia i Hanna z klasy 8b. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrali pani wicedyrektor Anna Deptuła oraz pan Tomasz Kwiatkowski, który w imieniu rady rodziców podziękował dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi za trud włożony w wychowania młodego pokolenia.

        

     • Podziękowanie

     • Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają serdeczne podziękowania rodzicom uczniów z klasy ósmej, rocznik 2021/2022 i przyjaciołom biblioteki za przekazane książki. Dzięki Waszej życzliwości i ofiarności nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o wiele cennych pozycji, dając naszym uczniom większą możliwość wyboru odpowiedniej literatury.

      Dziękujemy!

     • Zbiórka elektroodpadów

     •  

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.                                    

       

      Drodzy Uczniowie i Rodzice!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

      sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

       

       Termin Akcji: 11.10-18.10.2022 r.

       

      Miejsce Akcji: PARKING SZKOŁY, WYZNACZONE MIEJSCE (od strony obszaru leśnego)

       

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      w  imieniu Samorządu Uczniowskiego zapraszamy już po raz trzeci do wzięcia udziału w akcji inspirowanej PAH Zamiast Kwiatka niesieMY pomoc. W tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie mogą zamiast kwiatka wrzucić dowolny datek do specjalnej puszki. Zebrane środki zostaną przekazane na cel charytatywny wskazany przez uczniów i nauczycieli.Dodatkowo w naszej szkole wystawione zostaną skrzynie wdzięczności, do których uczniowie będą mogli wrzucić kartkę z życzeniami dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły.Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki i przygotowania kartki.