• Warsztaty profilaktyczne w klasach III-VII

     • W dniu 23.05.2024r. odbyły się warsztaty profilaktyczne w klasach III-VII. Realizatorzy z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce przeprowadzili następujące warsztaty:

      kl. III - Bezpieczeństwo dziecka w domu i w sieci/ cyberprzemoc,

      kl. IV - Nie bój się lęku (lek i depresja),

      kl. V i VI - Zagrożenia cywilizacyjne (media społecznościowe, uzależnienia od telefon, anonimowość w sieci - o relacjach nawiązywanych w sieci),

      kl. VIIa i VIIb - Smutno, że aż boli - depresja.

     • Piknik Wolontariusza z Kołem Wolontariusza OTWÓRZ OCZY

     • 23 maja na boisku szkolnym w Bogdańcu odbył się Piknik Wolontariusza.

      Głównym celem imprezy była promocja idei wolontariatu, ale przede wszystkim podziękowaniem za charytatywną działalność wolontariuszy ze szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwórz oczy”. Atrakcje takie jak: dmuchany zamek, gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy, figury z balonów, poczęstunek, przyczyniły się do tego. że wszyscy bardzo dobrze się bawili. Gościliśmy przedstawicielki Fundacji ”Mam marzenie”, p. Iwonę Stankiewicz oraz p. Katarzynę Malinowską. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomagali w organizacji pikniku: dyrekcji, nauczycielom oraz obsłudze. Dziękuję również sponsorom:

      M&K Zakład Sieci Sanitarnych Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.

      Żłobek Niepubliczny „Tuptuś”

      Piekarnia s.c. Leszek Wojtkowiak Karina Wojtkowiak Michał Sarol

      Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu

      Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwórz oczy”

      Edyta Kiełpińska

     • Wycieczka Lisków i Biedroneczek do Owczogrodu

     • Dzisiaj (22.05.2024 r.) grupy Liski i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Owczogrodu.

      Czekała tam na nas prawdziwa przygoda!

      Maluchy szukały ukrytego w labiryncie ze słomy złotego runa, oglądały zaganianie owiec przez psa pasterskiego, doiły i goliły owce, prały wełnę i wykonały przepiękne prace plastyczne.

      Owieczki wzbudziły ogromny zachwyt wśród naszych maluchów.

     • Wycieczka Leśnych Skrzatów i Jeżyków do Owczogrodu

     • 21 maja grupa Jeżyki i Leśne Skrzaty wybrały się się na wycieczkę do Owczogrodu.
      Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji.
      Dzieci poznały różne rasy owiec, sposoby ich dojenia i strzyżenia. 🐏🐑
      Miały możliwość obejrzenia pokazu zaganiania owiec przez pracowitego psa rasy Border Colie. 🐕
      Następnie dzieci wzięły  udział w poszukiwaniach złotej wełny w labiryncie z siana.
      Na miejscu odbyły się również zawody w strzyżeniu owiec, które przyniosły wiele radosnych emocji. 🥇🥈🥉
      Dzieci usłyszały mnóstwo ciekawych opowieści na temat życia owiec oraz wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem prawdziwej owczej wełny.🐑
      Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni.

     • Biedroneczki w Bibliotece

     • Dziś na spotkaniu bibliotecznym Biedroneczki słuchały bajki o „Wytrwałości”. Na zajęciach plastycznych tworzyły własną okładkę książki 😊
       

     • Przedszkolaki z grupy Liski poznają Bibliotekę

     • Dzisiaj nasze przedszkolaki z grupy Liski wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogdańcu. Maluszki mogły zapoznać się z otoczeniem, zwiedzić pomieszczenia znajdujące się w bibliotece, a także wysłuchały opowieści o Ani Robaczek, która ratuje pszczółki. Maluszki były zachwycone i bardzo zaciekawione. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie naszych najmłodszych przedszkolaków i ciekawe zajęcia.

     • Dzień Rodziny - 8 czerwca

     • Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów wraz z rodzicami na wspólne spotkanie z okazji Dnia Rodziny.

      Spotkajmy się 8 czerwca o godz. 11:00!

     • Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - 30 maja

     • Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, obchodzony 30 maja, jest wyjątkową okazją do uhonorowania i docenienia rodziców zastępczych, którzy otwierają swoje serca i domy dla dzieci potrzebujących miłości, wsparcia i stabilności. To święto podkreśla wagę i znaczenie rodzicielstwa zastępczego w budowaniu bezpiecznego i kochającego środowiska dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych.

      Historia i Cel

      Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat roli i wyzwań związanych z rodzicielstwem zastępczym. Jest to także czas, aby docenić trud i poświęcenie tych, którzy podjęli się tej odpowiedzialnej roli. Rodziny zastępcze odgrywają kluczową rolę w systemie opieki nad dziećmi, oferując tymczasowy dom, a często także długoterminową opiekę, wsparcie emocjonalne oraz możliwość normalnego życia.

      Jak Możesz Pomóc?

      Jeżeli jesteś zainteresowany wspieraniem rodzicielstwa zastępczego, oto kilka sposobów:

      1. Zostań rodzicem zastępczym - Dowiedz się, jak możesz stać się rodziną zastępczą i jakie są wymagania.
      2. Wspieraj organizacje - Wspieraj lokalne organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz dzieci w rodzinach zastępczych.
      3. Podnoś świadomość - Dziel się informacjami o rodzicielstwie zastępczym w swoim środowisku, aby zwiększyć społeczną świadomość i zaangażowanie.
      4. Wolontariat - Zgłoś się jako wolontariusz w programach wspierających rodziny zastępcze i dzieci w potrzebie.

      Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim rodzinom zastępczym za ich niesamowitą pracę i zaangażowanie. To także czas na refleksję nad tym, jak ważne jest wsparcie dzieci w trudnych sytuacjach życiowych i jak każdy z nas może przyczynić się do poprawy ich losu.

     • Pierwszy wyjazd do kina Grupy Liski i Biedronki

     • Dziś 14.05.2024 r. nasze najmłodsze przedszkolaki (3 latki grupa Liski i 3-4 latki grupa Biedronki) wybrały się na seans do kina Helios na bajkę pt. "Kicia Kocia w przedszkolu".

      Maluszki mogły zapoznać się z przygodami swojej ulubionej książkowej bohaterki, która opowiedziała im m.in. o tym, jak zachować się podczas burzy, co zabrać ze sobą na basen, kogo możemy spotkać w parku podczas spaceru, a także o swoich przygodach związanych z przedszkolem.

      To był bardzo długo wyczekiwany pierwszy wyjazd naszych maluszków, które bardzo chciały jechać autobusem. Na pewno będzie to dla nich niezapomniane, pełne wrażeń przeżycie, które zapamiętają na długo.

     • Wycieczka klas pierwszych do ZOO w Poznaniu

     • 10 maja klasy pierwsze odwiedziły ZOO w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję podziwiać egzotyczne zwierzęta i przyrodę w obecności przewodnika. Wyprawa zakończyła się przejazdem kolejka wąskotorową.

     • Wycieczka do Torunia - klasy drugie

     • 6 i 7 maja odbyła się wycieczka klas drugich (IIA i IIB do Torunia) wraz z wychowawcami: Panią Karoliną Maciąg - Mazur i Panią Klaudią Gabert.

      Dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu autokarem, który zawiół nas prosto do Torunia. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym i Nowym Mieście. Podczas tej wędrówki zobaczyliśmy m.in. Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Pomknik Mikołaja Kopernika, Teatr Baj Pomorski. Następnie udaliśmy się do Planetarium w Toruniu, gdzie obejrzeliśmy niesamowity gwiezdny spektakl, opowiadający m.in. o kolorach kosmosu i życiu pszczół. Następnie wybraliśmy się do piernikarni, gdzie zdradzono nam tajemny przepis na pierniki, które mogliśmy samodzielnie przygotować i wypiec. Po intensywnym dniu zwiedzania wybraliśmy się na odpoczynek do hotelu, bo następnego dnia czekało nas równie wiele atrakcji.

      Kolejnego dnia wybraliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym mogliśmy w interaktywny sposób dowiedzieć się wielu ciekawostek o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Później udaliśmy się do Domu Legend, w którym ponownie przeżyliśmy wszystkie historie zapisane w legendach o Toruniu.

      Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Wróciliśmy do domu pełni wiedzy i radości ze wspólnego odkrywania.

       

      Zapraszamy do relacji fotograficznej.

       

     • VII BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

     • 30 kwietnia 2024r. - fotorelacja

      W dniu 30 kwietnia 2024 roku nasza szkoła już po raz VII uczciła nadchodzące święto flagi w aktywny sposób. Wszystkim gościom, dyrekcji, pracownikom oraz uczniom dziękujemy za sportowego ducha, zdrową rywalizację i dumne reprezentowanie naszych barw narodowyc.

      Już tradycyjnie OSP Bogdaniec wspiera nas w tym dniu filmując naszą uroczystość z drona. 

      Film OSP BOGDANIEC - realizacji i montaż dh Paweł Stolarczyk