• Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola

     • Zawiadomienie

       

      Zapraszamy rodziców na zebranie dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2024/2025, które odbędzie się w dniu 03.07.2024 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Pocztowej 7 w Bogdańcu (Hol Przedszkola).

      Tematem zebrania będzie: ,, Jak przygotować dziecko do przedszkola”

      Wicedyrektor

      Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Bogdańcu

      Elżbieta Dominikowska

     • Sukces w Finale wojewódzkim Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych

     • 14 czerwca w Nowosolskim Domu Kultury odbył się finał konkursu fotograficznego pt: ,,Po nitce do...” Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.

      Karol Westfahl reprezentował powiat gorzowski i zdobył 2 miejsce/wyróżnienie. W skład Rady artystycznej, która poza oceną prac poświęciła czas dla wszystkich 18 laureatów etapu powiatowego, znaleźli się artyści i pedagodzy akademiccy: Ewa Jędrzejowska, Marek Lalko, Artur Lawrenc i Krzysztof Moroz.

      Organizatorami przeglądów artystycznych byli ośrodki, domy i centra kultury działające na terenie województwa lubuskiego, które wspólnie realizują poszczególne etapy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych Lubuskie. To był cykl wydarzeń o charakterze przeglądów, adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej województwa lubuskiego, realizujących swoje twórcze zainteresowania. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie poszczególnych etapów konkursu fotograficznego ,,Po nitce do ..” tj. Gminnej Bibliotece Publicznej w Bogdańcu, Kostrzyńskiemu Centrum Kultury i Nowosolskiemu Domu Kultury.

      Gratulacje.

     • Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

     • Wiktoria Żubińska zdobyła 1 miejsce w województwie, w XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

      Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi” organizowany jest od 2011 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników. Tegoroczna XIV edycja została objęta patronem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem Konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a współorganizatorami: Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym było AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A-3, jak najlepiej obrazującej hasło „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Swoje prace plastyczne przesłało 30 332 uczniów z 2 807 szkół podstawowych z terenów wiejskich. Oceniały je najpierw Wojewódzkie Komisje Konkursowe, które wybrały 96 laureatów – spośród nich Centralna Komisja Konkursowa wyróżniła 50 najlepszych.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Anna Westfahl

     • Szkolne Koło Teatralne w Racławiu i Krzyszczynce

     • 17 czerwca 2024r. Szkolne Koło Teatralne wystąpiło z przedstawieniem pt.”Brzydkie Kaczątko” w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Racławiu oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krzyszczynce. Spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Mali artyści zostali gorąco przywitani i nagrodzeni drobnymi upominkami za przepiękny występ. Po przedstawieniu uczniowie mieli możliwość skorzystania z sali sensorycznej. Te wspólnie spędzone chwile na długo zostaną w ich pamięci.

     • Sukces literacki uczennic klasy czwartej

     • Dziewczynki z klasy czwartej wzięły udział w IV Konkursie Leśnym ,,Spotkałem ciekawe zwierzę" organizowanym przez Nadleśnictwo Bogdaniec. Na konkurs wysłaliśmy trzy prace i okazało się, że każda z nich została doceniona przez jury. Hania Bednarek zdobyła I miejsce, Emilka Szałek II miejsce, a Maja Szewczyk otrzymała wyróżnienie. Gratuluję sukcesu!

      Marek Pawlicki

     • Konkurs artystyczno - filmowy pt. “Artystyczny przeWODNIK”

     • Konkurs promuje bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

       

      Konkurs trwa od 21 czerwca do 20 września 2024 roku

      Adresatami są osoby w wieku od 5 do 16 lat.

      W konkursie mogą brać udział zespoły maksymalnie 3 osobowe

       

      Nagrody dla laureatów zostaną ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU. 

       

      Na potrzeby akcji zostanie uruchomiona strona internetowa http://policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda

       

      Na stronie znajdziecie regulamin konkursu, również w wersji ukraińskiej. 

       

     • Konkurs plastyczny pt. “Kręci mnie bezpieczeństwo”

     • Konkurs realizowany jest w ramach Działań Prewencyjnych “Bezpieczne wakacje 2024”.

      Organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolski. Konkurs jest częścią akcji informacyjno - edukacyjnej “Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

       

      Współorganizatorami są: Wojewoda Lubuski i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. 

       

      Celem konkursu jest propagowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku, edukacja i popularyzacja wiedzy wśród dzieci na temat zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu, ograniczenie wypadków podczas letnich zabaw. 

       

      Zadaniem konkursowym jest wykonanie jednej pracy plastycznej poruszającej tematykę promującą bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu podczas wakacji. 

       

      Konkur adresowany jest do uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych mieszkających na terenie województwa lubuskiego. 

       

      Zasady:

      1. Praca ma być wykonana samodzielnie w technice plastycznej płaskiej, dowolnej (rysunek, ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, wyklejanka, collage, itp.).
      2. Format A4.
      3. Papier typu brystol lub techniczny. 
      4. Nie mogą to być prace zbiorowe.
      5. Prace nadsyłamy za pośrednictwem rodziców lub szkoły wraz z kartą zgłoszenia do 20 września 2024 roku na adres:

      Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkoplskim

      Wydział Prewencji ul. Kwiatowa 10

      66-400 Gorzów Wielkopolski

       

      z dopiskiem: konkurs plastyczny “Kręci mnie bezpieczeństwo”. 


       

      Nagrody:

      Autorzy prac, które zajmą I,II i III miejsce otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewodę Lubuskiego, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. 

     • Piknik rodzinny

     • W sobotę, 8 czerwca, dzięki wielkiemu zaangażowaniu dyrekcji, Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi oraz lokalnej społeczności, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bogdańcu zamienił się w miejsce pełne radości i zabawy.

      Piknik rozpoczął się spektaklem "Brzydkie Kaczątko", występami wokalno-muzycznymi i tanecznymi uczniów, warsztatami zumby oraz pokazem iluzjonisty.

      Młodsi uczestnicy szczególnie chętnie brali udział w warsztatach rękodzieła, takich jak tworzenie koralikowych bransoletek, plecenie kolorowych warkoczyków, wykonywanie brokatowych tatuaży oraz malowanie twarzy. Dzieci mogły również cieszyć się zwierzątkami z balonów, ogromnymi dmuchanymi zamkami i pokazem baniek mydlanych.

      Dla starszych uczestników przygotowano fotobudkę, pokazy OSP i Policji, sportowe tory przeszkód oraz możliwość jazdy konnej.

      W piknikowej kawiarence czekały pyszne ciasta przygotowane przez różne klasy, popcorn, kawa i herbata, lemoniada oraz świeże owoce.

      Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wyraża ogromne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia – rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, sponsorom oraz zaproszonym gościom. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu nasza impreza okazała się wielkim sukcesem. Dziękujemy! ♥️

      O naszym pikniku pisze również e-gorzowska.pl

      Zapraszamy serdecznie do lektury artykułu i fotorelacji.

     • Liski i Biedronki w Zagrodzie u Michałów

     • 6 czerwca Liski i Biedronki wybrały się do Zagrody u Michałów w pobliskim Jeninku. Dzieci mogły zapoznać się ze zwierzętami gospodarskimi, jakimi są kozy. Maluchy zrobiły też własne serki w kształcie serca podczas warstatów. Dzieci karmiły zwierzęta mieszkające w gospodarstwie (kozy, kury i króliki). Było mnóstwo dobrej zabawy. Dziękujemy serdecznie za miłe i serdeczne przyjęcie.

     • Spotkanie z Kołem Łowieckim Jeleń

     • W poniedziałek 3 czerwca naszych uczniów z klas 1-3 odwiedziła Pani Asia - członkini Koła Łowieckiego Jeleń z Bogdańca. Pani Asia bardzo ciekawie opowiadała o mieszkańcach lasu oraz o roli myśliwego. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Koło Łowieckie Jeleń z Bogdańca. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i bardzo ciekawe opowieści 😀
       

     • Zagroda u Michałów - Jeżyki i Sówki

     • W dniu 04.06.2024 grupy przedszkolne Jeżyki i Sówki wybrały się do Zagrody u Michałów na relaks na świeżym powietrzu, warsztaty wyrobu koziego serka. Dzieci mogły także spóbować wyrobów z koziego sera i zapoznać się ze zwierzętami gospodarskimi, jakimi są kozy.

     • Edukacja z wojskiem

     • 4 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z żołnierzami Wojska Polskiego ze 151 Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie w ramach programu edukacyjno-obronnego pod nazwą „Edukacja z wojskiem”, ustanowionego komunikatem Ministra Edukacji z dnia 17.04.2024 roku. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6. Celem programu było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie ćwiczyli ewakuację z miejsca zagrożenia, pierwszą pomoc przedmedyczną, poznawali sygnały alarmowe, zapoznali się z wyposażeniem żołnierza, przyswajali umiejętności radzenia sobie i przetrwania w trudnych sytuacjach, poznali sposoby bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w internecie.

      opiekun grupy uczniów: Remigiusz Wojczal

     • Sukces uczennicy - Marzeny Okulik

     • 28 maja o godzinie 13:00 w sali Domu Rzemiosła w Gorzowie Wielkopolskim, nastąpiło uroczyste zakończenie konkursu pt. ,,RZEMIOSŁO W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE" dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Marzena Okulik, uczennica klasy VII b zdobyła III miejsce.

      Konkurs zorganizowany został przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Gorzowie Wielkopolskim. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży szykującej się do wyboru zawodu, że jest w sferze gospodarczej spora i niezbędna grupa zawodów, nazywana zawodami rzemieślniczymi. 

      Konkurs honorowym patronatem objęli: Lubuski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. 

      Konkurs dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021– 2030.

      Gratulacje!

      Anna Westfahl

     • Warsztaty profilaktyczne w klasach III-VII

     • W dniu 23.05.2024r. odbyły się warsztaty profilaktyczne w klasach III-VII. Realizatorzy z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce przeprowadzili następujące warsztaty:

      kl. III - Bezpieczeństwo dziecka w domu i w sieci/ cyberprzemoc,

      kl. IV - Nie bój się lęku (lek i depresja),

      kl. V i VI - Zagrożenia cywilizacyjne (media społecznościowe, uzależnienia od telefon, anonimowość w sieci - o relacjach nawiązywanych w sieci),

      kl. VIIa i VIIb - Smutno, że aż boli - depresja.

     • Piknik Wolontariusza z Kołem Wolontariusza OTWÓRZ OCZY

     • 23 maja na boisku szkolnym w Bogdańcu odbył się Piknik Wolontariusza.

      Głównym celem imprezy była promocja idei wolontariatu, ale przede wszystkim podziękowaniem za charytatywną działalność wolontariuszy ze szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwórz oczy”. Atrakcje takie jak: dmuchany zamek, gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy, figury z balonów, poczęstunek, przyczyniły się do tego. że wszyscy bardzo dobrze się bawili. Gościliśmy przedstawicielki Fundacji ”Mam marzenie”, p. Iwonę Stankiewicz oraz p. Katarzynę Malinowską. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomagali w organizacji pikniku: dyrekcji, nauczycielom oraz obsłudze. Dziękuję również sponsorom:

      M&K Zakład Sieci Sanitarnych Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.

      Żłobek Niepubliczny „Tuptuś”

      Piekarnia s.c. Leszek Wojtkowiak Karina Wojtkowiak Michał Sarol

      Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu

      Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwórz oczy”

      Edyta Kiełpińska

     • Wycieczka Lisków i Biedroneczek do Owczogrodu

     • Dzisiaj (22.05.2024 r.) grupy Liski i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Owczogrodu.

      Czekała tam na nas prawdziwa przygoda!

      Maluchy szukały ukrytego w labiryncie ze słomy złotego runa, oglądały zaganianie owiec przez psa pasterskiego, doiły i goliły owce, prały wełnę i wykonały przepiękne prace plastyczne.

      Owieczki wzbudziły ogromny zachwyt wśród naszych maluchów.

     • Wycieczka Leśnych Skrzatów i Jeżyków do Owczogrodu

     • 21 maja grupa Jeżyki i Leśne Skrzaty wybrały się się na wycieczkę do Owczogrodu.
      Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji.
      Dzieci poznały różne rasy owiec, sposoby ich dojenia i strzyżenia. 🐏🐑
      Miały możliwość obejrzenia pokazu zaganiania owiec przez pracowitego psa rasy Border Colie. 🐕
      Następnie dzieci wzięły  udział w poszukiwaniach złotej wełny w labiryncie z siana.
      Na miejscu odbyły się również zawody w strzyżeniu owiec, które przyniosły wiele radosnych emocji. 🥇🥈🥉
      Dzieci usłyszały mnóstwo ciekawych opowieści na temat życia owiec oraz wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem prawdziwej owczej wełny.🐑
      Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni.

     • Biedroneczki w Bibliotece

     • Dziś na spotkaniu bibliotecznym Biedroneczki słuchały bajki o „Wytrwałości”. Na zajęciach plastycznych tworzyły własną okładkę książki 😊
       

     • Przedszkolaki z grupy Liski poznają Bibliotekę

     • Dzisiaj nasze przedszkolaki z grupy Liski wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogdańcu. Maluszki mogły zapoznać się z otoczeniem, zwiedzić pomieszczenia znajdujące się w bibliotece, a także wysłuchały opowieści o Ani Robaczek, która ratuje pszczółki. Maluszki były zachwycone i bardzo zaciekawione. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie naszych najmłodszych przedszkolaków i ciekawe zajęcia.