• O nas

• Jagódki - grupa sześciolatków

Wychowawca: Karolina Dębicka

Grupa realizuje program wychowania przedszkolnego "Tusia i Tusiek w przedszkolu", wszystkie zajęcia prowadzone są na podstawie podstawy programowej i realizują wszystkie wymienione w niej obszary: fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Zajęcia dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci na etapie 6-latka.

Nasza grupa liczy 25 dzieci, wśród których jest 15 dziewczynek i 10 chłopców.

„Jagódki” to grupa dzieci, które dobrze odnajdują się wśród koleżanek i kolegów. Chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Charakteryzuje je duża żywiołowość i ciekawość poznawcza. Potrzeby te zaspokajają w trakcie zajęć dydaktycznych i zabaw. Chętnie uczęszczają do przedszkola, są otwarte, ciekawe i aktywne. Bardzo lubią zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gry i zabawy ruchowe przy muzyce, zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi oraz wyjściem na plac zabaw, dzięki czemu uśmiech nie znika z twarzy. Edukacja łączy się zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu poszerzają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania.

W procesie edukacji wykorzystujemy elementy różnych metod wpierających prawidłowy rozwój dziecka, takich jak: Terapia Ręki, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Metoda Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej, Pedagogika zabawy.

W naszych oddziałach przedszkolnych wprowadzony został również Plan Daltoński. W grupie „Jagódki”  wykorzystujemy jego następujące elementy:

• zegar daltoński;

• kalendarz urodzin;

• plan dnia;

• lista obecności;

• wybór dyżurnych na każdy dzień;

• każde dziecko ma swoje miejsce przy stoliku odpowiednio oznaczone.

Grupa przedszkolna „Jagódki” bierze udział w innowacji pedagogicznej:

„TUS-owe przedszkole”- wiek przedszkolny jest kluczowym okresem w rozwoju umiejętności społecznych. Trening tych umiejętności to inwestycja, której pozytywne skutki będą odczuwane przez dzieci w trakcie ich całego życia.

„Zabawa w czytanie”- w ramach innowacji będziemy wprowadzać dzieci w świat liter, sylab i prostych wyrazów poprzez zabawę.

wybór dyżurnych na każdy dzień;