• O NAS

• W grupie trzylatków realizowane są, oprócz Program wychowania przedszkolnego  E. Kordos, G. Dempc, M. Czechowskiej, J. Matyjki  realizowane są również:

1. „Cała Polska Czyta Dzieciom” zakładający 20 minut czytania dziennie, każdego dnia.
        2. #20 minut dla matematyki” – program, którego autorką i organizatorką jest Zuzanna Jastrzębska – Krajewska. Głównym celem programu jest realizacja Dziecięcej matematyki® prof. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej. Program zakłada nie tylko realizację zadań matematycznych w warunkach szkolnych, ale również w codzienności, z wykorzystaniem różnych sytuacji życiowych. Program pozwala na zbudowanie solidnych podstaw  dla kształtowania się podstawowych pojęć matematycznych i pozwala przedszkolakom „dotykać” matematyki, bawić się nią, dzięki czemu dzieci będą lepiej radzić sobie z matematyką zarówno w edukacji szkolnej, jak i w codziennym życiu. „#20 minut dla matematyki” zostało oparte na założeniu, że 20 minut dziennie poświęcone na wykonywanie różnorodnych zadań matematycznych zarówno w warunkach szkolnych, jak i domowych, pozwala dzieciom na swobodne poruszenie się w świecie matematyki. Mogą i mają to być bardzo proste zadania, które nie sprawią kłopotu rodzicom i można je łatwo przeprowadzić zarówno w domu, jak i w przedszkolu, np. liczenie zabawek podczas sprzątania.
        3. „Mamo, tato wolę wodę”,

Z uwagi na postępy w samoobsłudze i samodzielności dzieci planowane w najbliższym czasie jest również wprowadzenie programu „Zdrowe śniadania”.

Ponadto podczas pracy z grupą wykorzystujemy różne metody pracy z dziećmi:

- pedagogika zabawy z wykorzystaniem chusty „Klanza”,

- elementy metody prof. Jagody Cieszyńskiej (metoda krakowska) – u maluszków są to głównie układanki lewopółkulowe.

- dziecięca matematyka wg prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej,

- techniki parateatralne: zabawy paluszkowe,

- zabawy badawcze, doświadczenia, eksperymenty,

- zabawy sensoryczne,

- metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne,

- metody ruchowe przy muzyce.

Joanna Dąbrowska, Ewa Bronowska