• O nas

   • „Jagódki”  - grupa czterolatków i pięciolatków.

    Wychowawca: Karolina Dębicka

     Grupa realizuje program wychowania przedszkolnego "Trefliki w przedszkolu", wszystkie zajęcia prowadzone są w oparciu o podstawę programową i realizują wszystkie wymienione w niej obszary: fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Zajęcia dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci na etapie 4 i 5- latka.

    Nasza grupa liczy 21 dzieci, wśród których jest 12 dziewczynek i 9 chłopców.  „Jagódki” to grupa dzieci, które dobrze odnajdują się wśród koleżanek i kolegów. Chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Charakteryzuje je duża żywiołowość i ciekawość poznawcza. Potrzeby te zaspokajają w trakcie zajęć dydaktycznych i zabaw. Chętnie uczęszczają do przedszkola, są otwarte, ciekawe i aktywne. Bardzo lubią zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gry i zabawy ruchowe przy muzyce, zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi oraz wyjściem na plac zabaw, dzięki czemu uśmiech nie znika z twarzy. Edukacja łączy się zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu poszerzają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania. 

      W procesie edukacji wykorzystujemy elementy różnych metod wpierających prawidłowy rozwój dziecka, takich jak: Terapia Ręki, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Metoda Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej, Pedagogika zabawy.

    W naszych oddziałach przedszkolnych wprowadzony został również Plan Daltoński. W grupie „Jagódki”  wykorzystujemy jego następujące elementy:

    • zegar daltoński,

    • kalendarz urodzin,

    • lista obecności

    • wybór dyżurnych na każdy dzień,

    • każde dziecko ma swoje miejsce przy stoliczku, odpowiednio oznaczone,

     

    W oddziale przedszkolnym organizowane są również zajęcia dodatkowe:

    • zajęcia ruchowe z piłkami "Przedszkoliada–„Drużyna Kangura"

    • język angielski z EARLY STAGE

     

    Grupa przedszkolna „Jagódki” bierze udział w projektach edukacyjnych:

    • Mała Fabryka Eksperymentów

     

     

    https://blizejprzedszkola.pl/upload/album/18782/3.jpg

    Pozwólmy dzieciom doświadczać, eksperymentować, dowiadywać się i porównywać, szukać i drążyć w głębinach wiedzy, wyruszać w podróże odkrywcze

    - czasami trudne, ale jakże bogate i fascynujące.

    C. Freinet

    Projekt pozwala przenieść się w zaczarowany świat nauki. Dzieci w przystępny sposób poznają otaczający je świat przyrody oraz zgłębiają tajniki fizyki, chemii, biologii. Nasz projekt pomoże rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię, nauczy obserwacji i wyciągania wniosków, a przede wszystkim umożliwi czerpanie radości płynącej z odkrywania nieznanych właściwości przedmiotów i zjawisk.

     

    • „ ZDROWO I SPORTOWO”

    Akcja Zdrowo i Sportowo - Akcja Zdrowo i Sportowo

    Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chcemy pokazać dzieciom, jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy.