• O nas

   • „Jagódki”  - grupa pięciolatków

    Wychowawca: Karolina Dębicka

    Grupa realizuje program wychowania przedszkolnego "Razem uczymy się", wszystkie zajęcia prowadzone są na podstawie podstawy programowej i realizują wszystkie wymienione w niej obszary: fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Zajęcia dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci na etapie 5- latka.

    Nasza grupa liczy 24 dzieci, wśród których jest 14 dziewczynek i 10 chłopców.  „Jagódki” to grupa dzieci, które dobrze odnajdują się wśród koleżanek i kolegów. Chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Charakteryzuje je duża żywiołowość i ciekawość poznawcza. Potrzeby te zaspokajają w trakcie zajęć dydaktycznych i zabaw. Chętnie uczęszczają do przedszkola, są otwarte, ciekawe i aktywne. Bardzo lubią zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gry i zabawy ruchowe przy muzyce, zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi oraz wyjściem na plac zabaw, dzięki czemu uśmiech nie znika z twarzy. Edukacja łączy się zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu poszerzają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania.

    W procesie edukacji wykorzystujemy elementy różnych metod wpierających prawidłowy rozwój dziecka, takich jak: Terapia Ręki, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Metoda Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej, Pedagogika zabawy.

    W naszych oddziałach przedszkolnych wprowadzony został również Plan Daltoński. W grupie „Jagódki”  wykorzystujemy jego następujące elementy:

    •  zegar daltoński,
    •  kalendarz urodzin,
    • lista obecności
    • wybór dyżurnych na każdy dzień,
    • każde dziecko ma swoje miejsce przy stoliczku, odpowiednio oznaczone.

     

    W oddziale przedszkolnym organizowane są również zajęcia dodatkowe:

    • zajęcia ruchowe z piłkami "Przedszkoliada–„Drużyna Kangura",
    • zajęcia z robotyki „lego bricks”.

     
    Grupa przedszkolna „Jagódki” bierze udział w innowacji pedagogicznej:

    • „Jagodowi badacze”

     
    Pozwólmy dzieciom doświadczać, eksperymentować, dowiadywać się i porównywać, szukać i drążyć w głębinach wiedzy, wyruszać w podróże odkrywcze- czasami trudne, ale jakże bogate i fascynujące.
    C. Freinet

    Innowacja pedagogiczna pozwala przenieść się w zaczarowany świat nauki. Dzieci w przystępny sposób poznają otaczający je świat przyrody oraz zgłębiają tajniki fizyki, chemii, biologii. Nasz projekt pomoże rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię, nauczy obserwacji i wyciągania wniosków, a przede wszystkim umożliwi czerpanie radości płynącej z odkrywania nieznanych właściwości przedmiotów i zjawisk.