Szanowni Rodzice!
Dziękujemy Wam za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w nasze działania.
26 stycznia 2024 zaczęliśmy grać z WOŚP. Upieczone przez Was i przyniesione do przedszkola ciasta zasiliły puszkę i zebraliśmy kwotę 1349,76 zł.
"Brawo Wy!"
Szanowni Rodzice!
Dziękujemy Wam za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w nasze działania.
26 stycznia 2024 zaczęliśmy grać z WOŚP. Upieczone przez Was i przyniesione do przedszkola ciasta zasiliły puszkę i zebraliśmy kwotę 1349,76 zł.
"Brawo Wy!"
29 stycznia 2024r.
26 stycznia 2024r. w Eisenhüttenstadt
Konkurs First Lego League Masterpiece jest częścią międzynarodowej inicjatywy edukacyjnej prowadzonej przez Lego Education. W konkursie biorą udział uczniowie z całego świata, którzy muszą połączyć umiejętności inżynieryjne, twórcze myślenie i współpracę w zespole.
Nasz regionalny tegoroczny konkurs odbył się w Eisenhüttenstadt 26 stycznia 2024r., gdzie rywalizowało ze sobą 12 drużyn. Każdy zespół musiał zaprojektować i zbudować własnego robota, który miał za zadanie wykonanie precyzyjnych zadań na specjalnie przygotowanej macie. Nasz międzynarodowy zespół LEGORAIDERS zbudowany z uczniów ze szkół z Bogdańca, Cedyni i Neutrebbin liczył 10 osób. Szkołę w Bogdańcu reprezentowali: Kacper Tłoczek i Victor Sawicki z klasy IV, Ignacy Kozłowski i Sylwester Lipka z klasy 7A oraz Marzena Okulik z klasy 7B. Do konkursu drużyna przygotowywała się podczas warsztatów w Witnicy.
Podczas konkursu zespoły miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności programowania robota do wykonywania zadań na specjalnie przygotowanym polu. Uczestnicy musieli zademonstrować precyzję, dokładność i determinację, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Napięcie wśród zespołów było ogromne, ale jednocześnie panowała przyjazna atmosfera rywalizacji i wymiany doświadczeń. Bo na tym konkursie najważniejsza jest wspólna zabawa!
Poprzez konkurencję, uczestnicy mają okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności inżynierskie, lecz także rozwijać umiejętności przekraczania granic, pracy w zespole i rozwiązywania problemów. Tegoroczna edycja była bez wątpienia wyjątkowa. Zespoły wykazały się nie tylko zaawansowanymi umiejętnościami technicznymi, ale także zdolnościami kreatywnego myślenia i zdolnością do rozwiązywania problemów w innowacyjny sposób. Zmagania robotów na macie zakończyliśmy na 9 miejscu. Nasz zespół uzyskał wyróżnienia w dwóch kategoriach: współpracy w grupie oraz projektu robota. O wyjątkowości edycji świadczy również fakt, że pierwszy raz zdobyliśmy I miejsce w kategorii najlepszego projektu badawczego!
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym wyjazd mógł się odbyć.
Specjalne podziękowania kierujemy do p. Anny Szałek - mamy naszej szkolnej koleżanki Emilki - za uśmiech, wspracie i dobre słowo - po niemiecku i nie tylko ;)
Część I
Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej to bardzo ważne i wartościowe wydarzenie w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. Czytanie książek ma wiele korzyści, które pomagają nam rozwijać się wszechstronnie. Przede wszystkim, czytanie rozwija naszą wyobraźnię i kreatywność. Podczas czytania dostajemy szansę przeniesienia się w inne światy, poznania nowych postaci i doświadczenia różnych sytuacji. To pomaga nam rozwinąć umiejętność twórczego myślenia i rozbudza nasze zainteresowania. Ponadto, czytanie wpływa na nasz rozwój intelektualny. W trakcie lektury poznajemy nowe słownictwo, uczy nas logicznego myślenia oraz rozwija nasze umiejętności komunikacyjne. Stajemy się bardziej czujni i zrozumiali wobec innych ludzi. Czytanie to także doskonała forma spędzania ciekawie czasu wolnego. Dobra książka może nas pochłonąć na wiele godzin i dostarczać niezapomnianych chwil relaksu. Odkrywanie nowych światów i historii, poczucie ekscytacji i zainteresowania to wszystko możemy znaleźć w książkach. Książki także pozytywnie wpływają na nasz rozwój i umiejętności. Wszystkim uczniom klasy 1A, którzy uczestniczyli w dzisiejszym wydarzeniu życzymy ,aby dobrze bawili się w bibliotece szkolnej i cieszyli się wspólnym czytaniem i poznawaniem nowych światów!
cz 2.
Tegoroczny, XIV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Gorzowskiego 19.01.2024r.
Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek z pewnością jest doskonałą okazją do uczczenia tradycji i przedłużenia świątecznego nastroju. Profesjonalne występy młodych uczestników dostarczyły pięknych i wzruszających momentów. Bardzo ciekawie brzmiały nowoczesne kolędy, które łączą tradycyjne melodie z nowoczesnymi aranżacjami. To świetny sposób na pokazanie, że kolędy mogą mieć różnorodne brzmienia, przyciągając uwagę zarówno starszych, jak i młodszych słuchaczy. Oczywiście, tradycyjne kolędy mają swoje niezastąpione miejsce w świątecznym repertuarze. Ich piękne słowa i melodyjne linie sprawiają, że każdy, kto je słucha, może poczuć magię i radość świąt Bożego Narodzenia. Gratuluję wszystkim uczestnikom Konkursu Kolęd i Pastorałek wspaniałych występów oraz niezapomnianych chwil podczas tej festiwalowej celebracji!
Dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom, którzy wsparli nasz konkurs kolęd. Bez ich hojności i zaangażowania nie byłoby możliwe zorganizowanie tego wydarzenia. Oto nasze serdeczne podziękowania:
Dziękujemy również wszystkim innym sponsorom, którzy przyczynili się do sukcesu konkursu. Wasze wsparcie było niezwykle ważne i doceniamy wasze zaangażowanie w promocję kultury śpiewania kolęd. Dziękujemy jeszcze raz naszym wspaniałym sponsorom i cieszymy się z ich obecności i wsparcia.
Dziękujemy bardzo Jury, że dokonało trudnego wyboru zwycięzców konkursu kolęd. Serdeczne gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Życzymy Wam dalszych sukcesów w przyszłym roku i już teraz nie możemy się doczekać zobaczenia Was za rok. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.
Redakcja Marta Andruszko – nauczyciel
PROTOKÓŁ
KOMISJA XIV GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK POD PATRONATEM
STAROSTY POWIATU GORZOWSKIEGO
W DNIU 19.01.2024 R.
Jury w składzie:
Ks. Gabriel Stożek - ksiądz
Krystyna Woźniak - poetka
Czesław Ganda - muzyk
Postanowiło przyznać nagrody w 4 grupach wiekowych.
W kategorii dzieci przedszkolnych:
III miejsce - OliwierWerbiński
II miejsce - Julia Bednarczyk
I miejsce - Alicja Sowińska
W kategorii klas I - III szkoły podstawowej:
III miejsce - Maja Durbajło
II miejsce - Witold Leniec
I miejsce - Hanna Domaradzka
W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej:
III miejsce - Filip Bednarczyk
II miejsce - Alicja Jankowska
I miejsce - Hanna Durbajło
W kategorii klas VI - VIII szkoły podstawowej:
III miejsce - Gabriel Dykban
II miejsce - Zofia Kozłowska
I miejsce - Agata Dobosiewicz
Grand Prix - Emilia Mieczkowska
Komisja konkursowa gratuluje wyróżnionym oraz wszystkim dzieciom i ich rodzicom, nauczycielom za przekazanie tradycji śpiewania pięknych polskich kolęd i pastorałek.
Oddzielne podziękowania składamy na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Reks i Grona Pedagogicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu za reaktywowanie konkursu, który wrósł w pejzaż gminy.
21 grudnia 2023r.
W dniu 14.12.2023 r. odbyło się spotkanie Wigilijne "Gałązka świerku".
W świąteczny klimat wprowadziły nas zajęcia realizowane w ramach projektu polsko-niemieckiego „Boże Narodzenie bez granic - poznajemy tradycje i obyczaje” dofinansowanego przez polsko-niemiecką wymianę PNWM ze środków unijnych Pro Europa Viadrina, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu oraz Gminę Bogdaniec i sołectwo Bogdaniec. Od rana młodzież naszej szkoły i zaproszeni goście z partnerskiej szkoły w Neutrebbin pracowali w grupach warsztatowych. Celem warsztatów było wzbogacanie informacji o tradycjach i obyczajach Bożego Narodzenia obu narodów, łamanie barier językowych, podniesienie świadomości kulturowej oraz nawiązanie nowych kontaktów wśród młodzieży polskiej i niemieckiej. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest popołudniowe spotkanie kilku pokoleń. Przy wigilijnym stole w Gminnej Bibliotece w Bogdańcu zasiedli uczniowie naszej szkoły, młodzież z Niemiec, zaproszeni goście z gminy partnerskiej Petershagen/Eggersdorf, rodzice i dziadkowie, mieszkańcy gminy, władze lokalne: wójt, sołtysi, radni, dyrektorzy placówek z terenu gminy oraz nasi zasłużeni emeryci. Uwieńczeniem spotkania było dające wiele wzruszeń i nadziei na przyszłość przedstawienie teatralno –muzyczne „Jasełka – Opowieść Wigilijna”, zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu. W organizację dnia, realizację projektu polsko-niemieckiego zaangażowani byli wszyscy uczniowie i nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice za co z całego serca dziękują organizatorzy i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu Małgorzata Reks.
6 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy magiczne Mikołajki! Dzieci były pełne radości, otaczając się świątecznym klimatem. Mikołaj przyniósł uśmiechy na twarzach maluchów, a prezenty rozbłysły jak gwiazdy. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji i naszym małym szkrabom za uczestnictwo w tej uroczej świątecznej chwili!
W piątek (01.12.2023) mieliśmy niezwykłą wizytę w urzędzie powiatowym! Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak działa lokalna administracja i co robią urzędnicy. Dzieci były pełne ciekawości, zadawały mnóstwo pytań i świeżym spojrzeniem spojrzały na to, jak ważną rolę pełnią osoby pracujące w urzędzie. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wspaniałe doświadczenie edukacyjne!
Drodzy Rodzice, Przyjaciele i Wspaniali Darczyńcy,
Chcemy serdecznie podziękować za ogromną hojność i wsparcie podczas naszej niedawno zakończonej zbiórki na rzecz Schroniska dla Zwierząt Azorki. Wasza życzliwość sprawiła, że nasze przedszkolaki doświadczyły ważnej lekcji empatii i pomocy dla tych, którzy potrzebują.
Osiągnięcia Zbiórki:
Zebraliśmy imponującą ilość karmy dla psów.
Zabawki, gryzaki inne potrzebne rzeczy wypełniły nasze miejsce zbiórki.
Dzięki Wam, zwierzaki w Schronisku Azorki odczuwają teraz ciepło naszej troski. To niezwykłe doświadczenie nauczyło nasze dzieci, że wspólnie możemy zdziałać wielkie rzeczy.
Podziękowanie dla Wszystkich Darczyńców:
Wasza hojność wzruszyła nasze serca. Dziękujemy, że razem stworzyliśmy fale dobra i pomocy. To nie tylko zbiórka przedmiotów, ale również akt miłości i solidarności.
Dziękujemy za Każdy Gesty Dobra!
Dzięki Waszemu zaangażowaniu, uczymy dzieci, że każda pomoc ma znaczenie. Bądźmy razem siłą dobra i wsparcia dla tych, którzy potrzebują.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszej magicznej imprezie andrzejkowej!
Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,
Dzięki Wam Andrzejki w naszym przedszkolu były niezapomniane! Razem stworzyliśmy wyjątkową atmosferę pełną uśmiechu i radości.
Co działo się podczas imprezy?
Wróżby, które rozbawiły maluchy do łez!
Taneczne popisy przy największych przebojach naszych przedszkolaków!
Kolorowe dekoracje, które zamieniły nasze przedszkole w bajkowy świat!
Dziękujemy za wspólną zabawę i niezapomniane chwile!
Czekamy na kolejne magiczne spotkania!
05.12.2023r. nasza drużyna „Ferajna Sienkiewicza” w składzie; Ignacy Kozłowski, Marzena Okulik, Bartosz Pawlak, Adam Szurko i Karol Westwahl pod opieką nauczyciela historii Pana Remigiusza Wojczala zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie historycznym „Śladami Bohaterów Podziemia”, zorganizowanym przez Fundację PGE wraz z Fundacją na Rzecz Wielkich Historii.
Zadanie konkursowe polegało na odbyciu podróży śladami historii i nagranie filmu, przedstawiającego osobę związaną z działalnością na rzecz ruchu oporu. Z przedstawionych prac konkursowych wybrano 25 laureatów, a 5 najlepszych drużyn otrzymało nagrodę główną. Zadaniem kilkuosobowych grup, tworzonych przez uczniów szkół podstawowych i średnich było znalezienie w swoim otoczeniu osoby związanej z ruchem oporu podczas II wojny światowej, pamiątek oraz fotografii związanych z jej działalnością konspiracyjną i nagranie filmu w konwencji InstaStories dokumentującego poszukiwania.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Historii Polski w Warszawie. W naszej pracy konkursowej opowiedzieliśmy historię Pana Janusza Hrybacza, żołnierza Armii Krajowej, walczącego na Wileńszczyźnie podczas II wojny światowej. Po rozdaniu nagród mieliśmy przyjemność zwiedzieć wystawę nowo otwartego Muzeum Historii Polski. Byliśmy przy Bramie Straceń i zwiedziliśmy Cytadelę, która była kiedyś więzieniem dla polskich powstańców.
Poznawanie historii naszego bohatera przyniosło nam wiele satysfakcji i chęci do dalszego pogłębiania wiedzy o ciekawych postaciach z naszego regionu. Janusz Hrybacz jest dla nas bohaterem, choć sam nigdy tak o sobie nie mówił. Swoim życiem pokazał nam co to znaczy być patriotą.
Dziękujemy wszystkim za pomoc przy realizacji naszego projektu. Szczególne podziękowania kierujemy do: Pani Ewy Pawlak, Dyrektora Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. za wielkie wsparcie i pomoc organizacyjną; Pani Małgorzaty Reks, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu za wsparcie i pomoc w sfinansowaniu naszego wyjazdu do Warszawy; Pana Jerzego Stanisława Hrybacza, syna naszego bohatera, za cudowną lekcję historii i przeprowadzony wywiad,; Pana Piotra Adamowicza i jego syna Gabriela, za profesjonalne nagranie i montaż filmu; rodzicom uczniów za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.
Oprac. Ferajna Sienkiewicza pod opieką nauczyciela historii, Remigiusza Wojczala
Interesowaliśmy się sportem, a szczególnie zespołową grą w piłkę od kiedy przekroczyliśmy progi pierwszej klasy. W listopadzie bieżącego roku nasza wychowawczyni, p.Jagoda, zabrała nas na mecz piłki ręcznej na ŻYWO, tzn.na rozgrywki Stali Gorzów na hali przy SP nr 20. Kibicowaliśmy Stali G., gdy grała z Żukowem, a także ze Stalą Mielec. Zafascynowała nas sprawność, szybkość, zwinność i współdziałanie zawodników w zespole.Piłka ich słuchała! Piłka była z nimi! Spośród tych fenomenalnych zawodników urzekł nas swoją grą i "lotami" z piłką pan Rafał Renicki (nr 32).Młody, niewysoki, szczupły pan R.R., starszy tylko o 12 lat od nas, robił z piłką CUDA. Unosił się lekko nad parkietem jakby miał skrzydła. Nasz artysta - malarz Mikołaj ("Miki") uwiecznił Go w swojej pracy plastycznej, a Hania i Oliwia wykonały rysunki w duchu drużyny. My, mali kibice gorzowskiej drużyny piłki ręcznej, jesteśmy mile zaskoczeni, że nas zauważono. Cieszymy się, że nasze zaproszenie do SP Bogdaniec zostało przyjęte i opublikowane na fb. Czekamy niecierliwie na spotkanie.
Klasa III
BRYGADA R.R.
Relacja z Tygodnia Pozytywnych Emocji 15.11. – 22.11.2023r.
Dzień Empatii
W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali piękne, kolorowe kartki dla uczestników Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Racławiu.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Uczniowie byli zaznajamiani z Deklaracją o Tolerancji. Ponadto nie tylko w tym dniu, ale cyklicznie dzieci i młodzież uczą się o potrzebach różnych osób, np. z niepełnosprawnościami. W ramach projektu gminnego odbywały się zajęcia z psychologiem na temat Tolerancji.
Dzień Szczerości
Ten dzień należał do szczerych wyznań. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzały wśród uczniów i pracowników szkoły wywiady z poszanowaniem dóbr osobistych i życzliwości do swoich rozmówców. Pytania były proste, krótkie dotyczące zainteresowań, gustów, preferencji smakowych.
Dzień Ochrony Praw Dziecka
Uczniowie przypominali sobie w tym dniu zarówno jakie mają obowiązki, jak i jakie mają prawa wynikające z Konwencji o Prawach Dziecka.
Światowy Dzień Życzliwości
W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami stworzyli własne kodeksy Życzliwości.
Dzień Leniucha
Najlepszy dzień w roku szkolnym, Uczniowie przebierali się w ciepłe, kolorowe piżamki, szlafroki, dresy. Wyposażeni byli w koce, poduszki. Lekcje odbywały się w leniwej atmosferze bez sprawdzianów i kartkówek.
Terminarz konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty
21 listopada 2023r.
Dnia 21 listopada 2023 roku grupa wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwórz oczy” wraz z p. Edyta Kiełpińską, opiekunem klubu oraz p. Anetą Lipińską, opiekunem Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu udała się autobusem szkolnym, dzięki pomocy pani wójt Krystyny Pławskiej, do schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Celem było dostarczenie schronisku zebranej przez uczniów karmy i koców. Karmy były zarówno suche, jak i mokre, aby zapewnić wybór i zaspokoić różne preferencje dietetyczne zwierząt. Po przybyciu do schroniska, uczniowie zostali serdecznie powitani przez personel schroniska i dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca w schronisku i ile jest obecnie zwierząt, które tam zamieszkują. Schronisko jest domem dla wielu bezdomnych zwierząt, które potrzebują opieki i miłości. Personel schroniska był bardzo wdzięczny za wsparcie i obiecał, że karma i koce zostaną odpowiednio wykorzystane, aby sprostać potrzebom zwierząt.
Edyta Kiełpińska
Wczoraj (24.11.2023 r.) w naszym przedszkolu ogarnęła nas misiowa feeria kolorów, śmiechu i uścisków!
Nasze maluchy przyszły do przedszkola wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami – misiami! Od rana było widać, jak każde z nich dumnie trzyma swojego ulubionego pluszaka.
Rozpoczęliśmy dzień od misiowego powitania, podczas którego wspólnie śpiewaliśmy naszą ulubioną piosenkę o misiach!
Po tym serdecznym przywitaniu przyszła pora na misiowe tańce i ćwiczenia!
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tym wyjątkowym dniu!
Niech misiowy uśmiech towarzyszy Wam przez cały czas!
W dniu 20.11.2023 r. na lekcji wychowania fizycznego klasy III, odwiedziła nas jedna z trenerek gorzowskich koszykarek KS AZS AJP Gorzów Wlkp. Orlen Basket Ligi Kobiet Pani Renata Nowak, przeprowadzając mały trening oraz zagłębiając nas w tajniki gry koszykówkę. Dziękujemy Pani Renacie za poświęcony nam czas. Czekamy niecierpliwie na następne spotkanie...
Jadwiga Sobolewska
Wspaniałe uroczystości z okazji Święta Niepodległości już za nami! 🇵🇱🌟 Nasze przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w obchodach, prezentując swoje artystyczne dokonania i śpiewając patriotyczne pieśni. To nie tylko lekcja historii, ale również wzruszający moment, w którym najmłodsi uczą się szacunku do symboli narodowych. Dziękujemy za wspólną radość i edukację!
Powered by aSc EduPage