• ZAPROSZENIE

     • VII BOGDANIECKI BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

      Zapraszamy wszystkich przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu, mieszkańców naszej Gminy do uczestnictwa w VII Bogdanieckim Biegu dla Biało-Czerwonej, który odbędzie się w Bogdańcu 30.04.2024 r. o godz. 9.30. Starujemy z boiska szkolnego w Bogdańcu.

      Nasz bieg organizowany jest w celu szczególnego uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej obchodzonego 2 maja. To obchodzone od 2004 roku święto zasługuje na coraz nowsze inicjatywy i preteksty do zwrócenia uwagi na wielką rolę jakie pełnią nasze barwy narodowe. Chcemy propagować zdrowy styl życia i kształtować postawy patriotyczne dzieci i młodzieży.

      Charakter biegu:

      ● Bieg ma charakter rekreacyjny – długość 1,5 km. Nie będzie prowadzony pomiar czasu.

      ● Odróżnia się od innych biegów tym, że biegniemy w strojach z akcentami biało- czerwonymi.

      ● Dla właściciela najbardziej patriotycznych kreacji przewidziane są nagrody.

      Program biegu: 1. 9.15 - Zbiórka uczestników na boisku szkolnym 2. 9.30 - Wystąpienie pani Małgorzaty Reks, Dyrektora Szkoły 3. Wspólna rozgrzewka przy muzyce 3. Zdjęcie z flagą biało-czerwoną całej społeczności. 4. Start biegu 10. 00 - Bieg klas 1-3 oraz przedszkola wokół boiska szkolnego - Bieg klas 4-8 - start: boisko szkolne, ścieżka leśna do Zagrody Młyńskiej, powrót na boisko. 5. Uczniowie klas 1-3 malują plakat na płótnie pt: „Za to Cię kocham Polsko”. 6. Przedszkolaki po biegu – gry i zabawy z biało-czerwoną na boisku. 7. Wręczenie nagród. 8. 11.30- Zakończenie biegu. Powrót do zajęć szkolnych.

       

      Organizatorzy: Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu

     • Etap Gminny Lubuskich Konfrontacji Artystycznych

     •   Gratulacje po etapie gminnym Lubuskich Konfrontacji Artystycznych „Piosenka”, który odbył się 4 kwietnia 2024 roku w Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu. 

      W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły:  Hanna Domaradzka, Julia Michalak i Emilia Mieczkowska. 

      Rada artystyczna w składzie: Władysław Ryl, Lech Serpina, Piotr Leśnicki pogratulowała wszystkim utalentowanym artystom i przyznała tytuł laureata  Emili Mieczkowskiej.

      Natomiast wyróżnienie otrzymała:  Hanna Domaradzka. 

       Gratulujemy i życzymy sukcesu podczas etapu powiatowego LKA-Piosenka, który odbędzie się 23 maja 2024 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku. 

       Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY 

       

     • PAMIĘTAMY O ZBRODNI KATYŃSKIEJ

     • 11 kwietnia  2024 r.  przy Bogdanieckim Dębie Pamięci w Bogdańcu  odbył się uroczysty apel z okazji 84 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 14 rocznicy katastrofy lotniczej  w Smoleńsku.

       W  uroczystościach udział wzięły władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Bogdaniec panią Krystyną Pławską, zastępcą Wójta panem Rafałem Deptułą. Modlitwę poprowadził ksiądz kanonik, proboszcz Gabriel Stożek, a dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu pani Małgorzata Reks w swoim przemówieniu przypomniała o wartościach takich  jak godność , szacunek i poświęcenie dla ojczyzny.  Wspólnie pochyliliśmy się nad losem  polskich oficerów i ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

      Obchody 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14 rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem to lekcja historii i patriotyzmu dla nas wszystkich. Podczas uroczystości oddaliśmy cześć wszystkim pomordowanym, oddaliśmy też szacunek rodzinom, których bliscy zginęli, hołd tym, którzy przeżyli. Taka historia musi przetrwać, dlatego tak ważna była Wasza obecność!  W trakcie uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja oraz delegacje klas i przedszkola złożyły wiązanki kwiatów i znicze.

                          

      oprac.  Małgorzata Reks i Remigiusz Wojczal 

     • Światowy Dzień Zdrowia

     • W ubiegłym tygodniu cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia.

      W klasach 1-3 odbyły się prelekcje, poprowadzone przez pielęgniarkę szkolną, podczas których uczniowie dowiedzieli się na czym polega zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie oraz jak dbać o higienę, a zwłaszcza higienę jamy ustnej. Ogłoszono również konkurs plastyczny pod hasłem „Pysznie, zdrowo, kolorowo”, który zachęca najmłodszych uczniów naszej szkoły do zdrowego odżywiania się. Klasy 4-8 zapoznały się z zasadami piramidy zdrowia, rolą żywienia i aktywności ruchowej oraz wpływem używek na kondycję psychiczną i fizyczną, a przygotowane plakaty pojawiły się w holu szkoły. W bibliotece zostały zorganizowane warsztaty plastyczne, kącik książek o zdrowiu i zdrowej kuchni. Na hali sportowej odbył się turniej tenisa stołowego, który przy zaciętej rywalizacji dostarczył wiele radości i był wspaniałą formą integracji. Dzięki takim działaniom możemy podejmować świadome decyzje i angażować się w działania dotyczące zdrowia w naszym otoczeniu.  

     • Nowe życie pierwiastków

     • Konkurs plastyczno-chemiczny na najciekawsze hasło z symboli pierwiastków chemicznych dla uczniów klas VII i VIII.

      Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu plakatu zawierającego hasło w języku polskim, ułożone wyłącznie z symboli pierwiastków chemicznych. Prace mogą obejmować dwie kategorie tematyczne:

      • plakat z notatką chemiczną
      • hasło ekologiczne z okazji Dnia Ziemi

      Ocenie będzie podlegać zawartość merytoryczna, kreatywność oraz estetyka wykonania plakatu. Format A3. Prace należy oddawać do p. Anny Rutkowskiej-Szabla do dnia 17 kwietnia 2024r.

     • Zapraszamy na uroczysty apel "KATYŃ - PAMIĘTAMY"

     •    11 kwietnia  2024 r. o godz. 12.00  przy Bogdanieckim Dębie Pamięci w Bogdańcu odbędzie się uroczysty apel z okazji 84 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 14 rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Do udziału w uroczystościach zapraszamy przedstawicieli samorządu lokalnego, mieszkańców Gminy Bogdaniec oraz całą społeczność szkolną. Wspólnie pochylimy się nad losem  polskich oficerów ofiar katastrofy lotniczej. 

        Pamięć o tych wydarzeniach musi przetrwać, dlatego tak ważna będzie Wasza obecność!

       

      Program uroczystości:

      11.45 -  przejście uczniów na plac przykościelny                                                                                         

      12.00  - Apel Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci,

                   modlitwa w intencji polskich żołnierzy – ks. Proboszcz Gabriel Stożek,

                złożenie kwiatów i zniczy.                                                                                                                                                                                

       

                                                                    Zaprasza

                      Małgorzata Reks -  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu

                                        Remigiusz Wojczal- Koordynator działań patriotycznych w szkole, nauczyciel historii