• 🐰🌷 Relacja z Dzisiejszego Spotkania z Zajączkiem Wielkanocnym! 🌷🐰

     • 🐰🌷 Relacja z Dzisiejszego Spotkania z Zajączkiem Wielkanocnym! 🌷🐰

      Drodzy Rodzice i Uczestnicy,

      Dziś, w radosny i słoneczny dzień, 27 marca 2024 roku, mieliśmy przyjemność zorganizować niezwykłe spotkanie z naszym przyjacielem Zajączkiem Wielkanocnym! Chcielibyśmy podzielić się z Wami radosną relacją z tej wyjątkowej chwili pełnej uśmiechu i wiosennej magii.

      🎉 Zabawy Muzyczno-Ruchowe: Nasze przedszkolaki wspaniale bawiły się podczas tańca i zabaw przy ulubionych melodiach! Ich entuzjazm i energia sprawiły, że całe boisko rozbrzmiewało radością.

      🥚 Poszukiwania Wielkanocnych Jajek: Dzieci śmiało przemierzały teren naszego przedszkolnego boiska w poszukiwaniu kolorowych, czekoladowych jajeczek! Ich determinacja i radość z każdego znalezionego jajeczka była niewiarygodna.

      🧩 Zagadki: Nasze małe szkraby świetnie radziły sobie przy naszych zagadkach! Ich ciekawość i chęć do rozwiązywania zadań sprawiły, że czas spędzony razem był niezwykle kreatywny i pełen radości.

      💌 List od Zajączka: Moment, kiedy dzieci odkryły specjalny list od Zajączka Wielkanocnego, był absolutnie magiczny! Słowa z listu wypełniły serca wszystkich ciepłem i uśmiechem.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim Dzieciom, które wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu! Wasza obecność sprawiła, że to wydarzenie było niezapomniane i pełne radości. To dzięki Wam każda chwila spędzona razem jest wyjątkowa.

      Już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych spotkań i przygód! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie.

      Do zobaczenia już niebawem!

      Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami, Zespół Przedszkola  🌟🐰🌷

     • Sukces naszej Uczennicy

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 7b, Marzena Okulik, zdobyła tytuł Laureata III stopnia na szczeblu ogólnopolskim w konkursie INSTALOGIK. Marzena osiągnęła jednocześnie najwyższy wynik punktowy w powiecie gorzowskim.

      Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za wytrwałość dla Marzeny. Życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

      Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod linkiem: InstaLOGIK

     • ORZEŁ MATEMATYCZNY

     • Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie DELTY Orzeł Matematyczny.

      Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Matematyczny.

      Konkurs jest płatny - koszt udziału to 15 zł.

      Termin konkursu - 18 kwietnia 2024r.

      Zapisy - do 27 marca 2024r.

      Więcej informacji i przykładowe zadania na stronie organizatora: DELTA Orzeł Matematyczny

       

      nauczyciele matematyki

       

     • Rekrutacja uzupełniająca

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu mgr Małgorzata Reks  informuje o rozpoczęciu rekrutacji uzupełniającej do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Bogdaniec z dnia 23 stycznia 2024r. 

              Termin postępowania uzupełniającego: 18.03.2024r. - 22.03.2024r.

             Dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły, sekretariacie Przedszkola nr 2 w Bogdańcu (seg.I) oraz sekretariacie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu (seg.II) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu.

           Wypełnione wnioski należy składać bezpośrednio w sekretariacie przedszkola i szkoły podstawowej  w terminie 18 - 22.03.2024r.

       

     • TYDZIEŃ MATEMATYKI

     • 14.03.2024r.-21.03.2024r.

      Aktywności powiązane i towarzyszące:

      • Wystawy matematyczne.
      • Zadanie dla chętnych uczniów: opracowanie krzyżówki matematycznej, której hasłem głównym będzie Tydzień Matematyki – uczniowie przygotowują projekt krzyżówki, opisy haseł i zgłaszają projekt w dwóch wersjach do nauczyciela matematyki. Jedna wersja ma być uzupełniona, druga – czysta – do rozwiązania. Termin 15.03.2024r. Zadanie na ocenę z aktywności.
      • KONKURS dla chętnych uczniów: przygotowanie gry planszowej/karcianej. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie projektu gry planszowej/karcianej. Projekt musi zawierać wszystkie elementy niezbędne w grze, opis oraz zasady gry. Ocenie podlegać będzie oryginalność pomysłu, dokładność wykonania gry i estetyka. Termin 15.03.2024r. Przewidziano nagrody rzeczowe.

       

      Nauczyciele matematyki

     • Sukces naszych uczennic!

     • Uczennica Adela Dzitko zdobyła III miejsce, natomiast Maja Szewczyk została wyróżniona spośród najlepszych 100 prac plastycznych w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KOCHAM POLSKĘ”.

      Na Konkurs wpłynęło 2959 prac plastycznych oraz 331 fotografii z 439 szkół z całej Polski. Organizatorem VIII edycji Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia w Katowicach. Honorowym Patronatem objęli konkurs: Wojewoda Śląski – pan Jarosław Wieczorek, Śląski Kurator Oświaty – pani Urszula Bauer, Prezydent Miasta Katowice – pan dr Marcin Krupa , Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach – pan dr Andrzej Sznajder.

      W roku 2023 obchodziliśmy 550. Rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Zadaniem uczestników Konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub fotografii rozwijających twórczo następujące tematy: Portret Mikołaja Kopernika (praca plastyczna). Plakat promujący postać M. Kopernika lub upowszechniający jego dorobek naukowy. Praca plastyczna nawiązująca tematycznie do szeroko rozumianych astronomicznych zainteresowań M. Kopernika. Fotografia, której głównym motywem będzie piękno nieba nad Polską .Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Anna Westfahl

     • WYNIKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2024/2025

     •  

           Informacja z listami kandydatów zakwalifikowanych i  niezakwalifikowanych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu oraz Przedszkola nr 2 w Bogdańcu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu na rok szkolny 2024/2025 została podana do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu.

          Rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są potwierdzić wolę przyjęcia kandydata do dnia 13.03.2024r. w postaci pisemnego oświadczenia, które należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie przedszkola i szkoły podstawowej.

      Szkola_Podstawowa-_oswiadczenie_woli.pdf

      Przedszkole-Oswiadczenie_woli.pdf

     • Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE 2024

     • Szanowni Państwo,


      w imieniu Dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Pani Izabeli Kumor-Pilarczyk, serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w przeglądzie powiatowym dla powiatu gorzowskiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2024.

      EKSTRA! Laureaci i wyróżnieni w Finale wezmą udział w warsztatach tematycznych organizowanych przez RCAK, a najlepsi będą mieli okazję wystąpić na scenie Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze i powalczyć o złoty bilet w loterii- LOTERIARTE podczas Lubuskiej Gali Talentów!
      BONUS! Laureaci finałów PRO ARTE od 2023 roku mają możliwość uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie szkolnym, które mogą być uwzględnione w procesie rekrutacji do szkół średnich.

      TERMIN PRZEGLĄDU POWIATOWEGO: 8 kwietnia 2024 roku
      TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 28 marca 2024 roku