• Tradycyjne spotkanie przy Gałązce Świerku

          • W dniu 14.12.2023 r. odbyło się spotkanie Wigilijne "Gałązka świerku".

            W świąteczny klimat wprowadziły nas zajęcia realizowane w ramach projektu polsko-niemieckiego „Boże Narodzenie bez granic - poznajemy tradycje i obyczaje” dofinansowanego przez polsko-niemiecką wymianę PNWM ze środków unijnych Pro Europa Viadrina, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu oraz Gminę Bogdaniec i sołectwo Bogdaniec. Od rana młodzież naszej szkoły i zaproszeni goście z partnerskiej szkoły w Neutrebbin pracowali w grupach warsztatowych. Celem warsztatów było wzbogacanie informacji o tradycjach i obyczajach Bożego Narodzenia obu narodów, łamanie barier językowych, podniesienie świadomości kulturowej oraz nawiązanie nowych kontaktów wśród młodzieży polskiej i niemieckiej. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest popołudniowe spotkanie kilku pokoleń. Przy wigilijnym stole w Gminnej Bibliotece w Bogdańcu zasiedli uczniowie naszej szkoły, młodzież z Niemiec, zaproszeni goście z gminy partnerskiej Petershagen/Eggersdorf, rodzice i dziadkowie, mieszkańcy gminy, władze lokalne: wójt, sołtysi, radni, dyrektorzy placówek z terenu gminy oraz nasi zasłużeni emeryci. Uwieńczeniem spotkania było dające wiele wzruszeń i nadziei na przyszłość przedstawienie teatralno –muzyczne „Jasełka – Opowieść Wigilijna”, zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu. W organizację dnia, realizację projektu polsko-niemieckiego zaangażowani byli wszyscy uczniowie i nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice za co z całego serca dziękują organizatorzy i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu Małgorzata Reks.

          • Mikołajki w przedszkolu

          • 6 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy magiczne Mikołajki! Dzieci były pełne radości, otaczając się świątecznym klimatem. Mikołaj przyniósł uśmiechy na twarzach maluchów, a prezenty rozbłysły jak gwiazdy. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji i naszym małym szkrabom za uczestnictwo w tej uroczej świątecznej chwili!

          • Wycieczka przedszkolaków do Urzędu Powiatowego

          • W piątek (01.12.2023) mieliśmy niezwykłą wizytę w urzędzie powiatowym! Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak działa lokalna administracja i co robią urzędnicy. Dzieci były pełne ciekawości, zadawały mnóstwo pytań i świeżym spojrzeniem spojrzały na to, jak ważną rolę pełnią osoby pracujące w urzędzie. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wspaniałe doświadczenie edukacyjne!

          • Podsumowanie Zbiórki dla Schroniska Azorki! Dziękujemy!

          • Drodzy Rodzice, Przyjaciele i Wspaniali Darczyńcy,

            Chcemy serdecznie podziękować za ogromną hojność i wsparcie podczas naszej niedawno zakończonej zbiórki na rzecz Schroniska dla Zwierząt Azorki. Wasza życzliwość sprawiła, że nasze przedszkolaki doświadczyły ważnej lekcji empatii i pomocy dla tych, którzy potrzebują.

            Osiągnięcia Zbiórki:

            Zebraliśmy imponującą ilość karmy dla psów.

            Zabawki, gryzaki inne potrzebne rzeczy wypełniły nasze miejsce zbiórki.

            Dzięki Wam, zwierzaki w Schronisku Azorki odczuwają teraz ciepło naszej troski. To niezwykłe doświadczenie nauczyło nasze dzieci, że wspólnie możemy zdziałać wielkie rzeczy.

            Podziękowanie dla Wszystkich Darczyńców:

            Wasza hojność wzruszyła nasze serca. Dziękujemy, że razem stworzyliśmy fale dobra i pomocy. To nie tylko zbiórka przedmiotów, ale również akt miłości i solidarności.

            Dziękujemy za Każdy Gesty Dobra!

            Dzięki Waszemu zaangażowaniu, uczymy dzieci, że każda pomoc ma znaczenie. Bądźmy razem siłą dobra i wsparcia dla tych, którzy potrzebują.

          • Andrzejki w przedszkolu

          • Dziękujemy wszystkim za udział w naszej magicznej imprezie andrzejkowej!

            Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

            Dzięki Wam Andrzejki w naszym przedszkolu były niezapomniane! Razem stworzyliśmy wyjątkową atmosferę pełną uśmiechu i radości.

            Co działo się podczas imprezy?

            Wróżby, które rozbawiły maluchy do łez!

            Taneczne popisy przy największych przebojach naszych przedszkolaków!

            Kolorowe dekoracje, które zamieniły nasze przedszkole w bajkowy świat!

            Dziękujemy za wspólną zabawę i niezapomniane chwile!

            Czekamy na kolejne magiczne spotkania!

          • UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOGDAŃCU ZDOBYLI GŁÓWNĄ NAGRODĘ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „ŚLADAMI BOHATERÓW PODZIEMIA”

          • 05.12.2023r. nasza drużyna „Ferajna Sienkiewicza” w składzie; Ignacy Kozłowski, Marzena Okulik, Bartosz Pawlak, Adam Szurko i Karol Westwahl pod opieką nauczyciela historii Pana Remigiusza Wojczala zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie historycznym „Śladami Bohaterów Podziemia”, zorganizowanym przez Fundację PGE wraz z Fundacją na Rzecz Wielkich Historii.

             

            Zadanie konkursowe polegało na odbyciu podróży śladami historii i nagranie filmu, przedstawiającego osobę związaną z działalnością na rzecz ruchu oporu. Z przedstawionych prac konkursowych wybrano 25 laureatów, a 5 najlepszych drużyn otrzymało nagrodę główną. Zadaniem kilkuosobowych grup, tworzonych przez uczniów szkół podstawowych i średnich było znalezienie w swoim otoczeniu osoby związanej z ruchem oporu podczas II wojny światowej, pamiątek oraz fotografii związanych z jej działalnością konspiracyjną i nagranie filmu w konwencji InstaStories dokumentującego poszukiwania.

            Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Historii Polski w Warszawie. W naszej pracy konkursowej opowiedzieliśmy historię Pana Janusza Hrybacza, żołnierza Armii Krajowej, walczącego na Wileńszczyźnie podczas II wojny światowej. Po rozdaniu nagród mieliśmy przyjemność zwiedzieć wystawę nowo otwartego Muzeum Historii Polski. Byliśmy przy Bramie Straceń i zwiedziliśmy Cytadelę, która była kiedyś więzieniem dla polskich powstańców.

            Poznawanie historii naszego bohatera przyniosło nam wiele satysfakcji i chęci do dalszego pogłębiania wiedzy o ciekawych postaciach z naszego regionu. Janusz Hrybacz jest dla nas bohaterem, choć sam nigdy tak o sobie nie mówił. Swoim życiem pokazał nam co to znaczy być patriotą.

            Dziękujemy wszystkim za pomoc przy realizacji naszego projektu. Szczególne podziękowania kierujemy do: Pani Ewy Pawlak, Dyrektora Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. za wielkie wsparcie i pomoc organizacyjną; Pani Małgorzaty Reks, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu za wsparcie i pomoc w sfinansowaniu naszego wyjazdu do Warszawy; Pana Jerzego Stanisława Hrybacza, syna naszego bohatera, za cudowną lekcję historii i przeprowadzony wywiad,; Pana Piotra Adamowicza i jego syna Gabriela, za profesjonalne nagranie i montaż filmu; rodzicom uczniów za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.

            Oprac. Ferajna Sienkiewicza pod opieką nauczyciela historii, Remigiusza Wojczala

          • BRYGADA R.R. pana Rafała R.

          • Interesowaliśmy się sportem, a szczególnie zespołową grą w piłkę od kiedy przekroczyliśmy progi pierwszej klasy. W listopadzie bieżącego roku nasza wychowawczyni, p.Jagoda, zabrała nas na mecz piłki ręcznej na ŻYWO, tzn.na rozgrywki Stali Gorzów na hali przy SP nr 20. Kibicowaliśmy Stali G., gdy grała z Żukowem, a także ze Stalą Mielec. Zafascynowała nas sprawność, szybkość, zwinność i współdziałanie  zawodników w zespole.Piłka ich słuchała! Piłka była z nimi! Spośród tych fenomenalnych zawodników urzekł nas swoją grą i "lotami" z piłką pan Rafał Renicki (nr 32).Młody, niewysoki, szczupły  pan R.R., starszy tylko o 12 lat od nas, robił z piłką CUDA. Unosił się lekko nad parkietem jakby miał skrzydła. Nasz artysta - malarz Mikołaj ("Miki") uwiecznił Go w swojej pracy plastycznej, a Hania i Oliwia wykonały rysunki w duchu drużyny. My, mali kibice gorzowskiej drużyny piłki ręcznej, jesteśmy mile zaskoczeni, że nas zauważono. Cieszymy się, że nasze zaproszenie do SP Bogdaniec zostało przyjęte i opublikowane na fb. Czekamy niecierliwie na spotkanie. 
                      Klasa III
                  BRYGADA R.R.

          • Tydzień Pozytywnych Emocji

          • Relacja z Tygodnia Pozytywnych Emocji 15.11. – 22.11.2023r.

            Dzień Empatii

            W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali piękne, kolorowe kartki dla uczestników Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Racławiu.

            Międzynarodowy Dzień Tolerancji

            Uczniowie byli zaznajamiani z Deklaracją o Tolerancji. Ponadto nie tylko w tym dniu, ale cyklicznie dzieci i młodzież uczą się o potrzebach różnych osób, np. z niepełnosprawnościami. W ramach projektu gminnego odbywały się zajęcia z psychologiem na temat Tolerancji.

            Dzień Szczerości

            Ten dzień należał do szczerych wyznań. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzały wśród uczniów i pracowników szkoły wywiady z poszanowaniem dóbr osobistych i życzliwości do swoich rozmówców. Pytania były proste, krótkie dotyczące zainteresowań, gustów, preferencji smakowych.

            Dzień Ochrony Praw Dziecka

            Uczniowie przypominali sobie w tym dniu zarówno jakie mają obowiązki, jak i jakie mają prawa wynikające z Konwencji o Prawach Dziecka.

            Światowy Dzień Życzliwości

            W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami stworzyli własne kodeksy Życzliwości.

            Dzień Leniucha

            Najlepszy dzień w roku szkolnym, Uczniowie przebierali się w ciepłe, kolorowe piżamki, szlafroki, dresy. Wyposażeni byli w koce, poduszki. Lekcje odbywały się w leniwej atmosferze bez sprawdzianów i kartkówek.