• Szkolny Klub Wolontariusza odwiedza schronisko

• 21 listopada 2023r.

Dnia 21 listopada 2023 roku grupa wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwórz oczy” wraz z p. Edyta Kiełpińską, opiekunem klubu oraz p. Anetą Lipińską, opiekunem Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu udała się autobusem szkolnym, dzięki pomocy pani wójt Krystyny Pławskiej, do schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp.  Celem było dostarczenie schronisku zebranej przez uczniów karmy i koców.  Karmy były zarówno suche, jak i mokre, aby zapewnić wybór i zaspokoić różne preferencje dietetyczne zwierząt. Po przybyciu do schroniska, uczniowie zostali serdecznie powitani przez personel schroniska i dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca w schronisku i ile jest obecnie zwierząt, które tam zamieszkują. Schronisko jest domem dla wielu bezdomnych zwierząt, które potrzebują opieki i miłości. Personel schroniska był bardzo wdzięczny za wsparcie i obiecał, że karma i koce zostaną odpowiednio wykorzystane, aby sprostać potrzebom zwierząt.

Edyta Kiełpińska

• Dzień Pluszowego Misia - pełen uśmiechów i przygód!

• Wczoraj (24.11.2023 r.) w naszym przedszkolu ogarnęła nas misiowa feeria kolorów, śmiechu i uścisków!

Nasze maluchy przyszły do przedszkola wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami – misiami! Od rana było widać, jak każde z nich dumnie trzyma swojego ulubionego pluszaka.

Rozpoczęliśmy dzień od misiowego powitania, podczas którego wspólnie śpiewaliśmy naszą ulubioną piosenkę o misiach!

Po tym serdecznym przywitaniu przyszła pora na misiowe tańce i ćwiczenia!

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tym wyjątkowym dniu!

Niech misiowy uśmiech towarzyszy Wam przez cały czas!

• Klasa III lubi koszykówkę

• W dniu 20.11.2023 r. na lekcji wychowania fizycznego klasy III, odwiedziła nas jedna z trenerek gorzowskich koszykarek KS AZS AJP Gorzów Wlkp. Orlen Basket Ligi Kobiet Pani Renata Nowak, przeprowadzając mały trening oraz zagłębiając nas w tajniki gry koszykówkę. Dziękujemy Pani Renacie za poświęcony nam czas. Czekamy niecierpliwie na następne spotkanie...

Jadwiga Sobolewska

• Święto Niepodległości w przedszkolu

• Wspaniałe uroczystości z okazji Święta Niepodległości już za nami! 🇵🇱🌟 Nasze przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w obchodach, prezentując swoje artystyczne dokonania i śpiewając patriotyczne pieśni. To nie tylko lekcja historii, ale również wzruszający moment, w którym najmłodsi uczą się szacunku do symboli narodowych. Dziękujemy za wspólną radość i edukację!

• SZKOŁA PODSTAWOWA W BOGDAŃCU ŚWIĘTUJE 105 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• 10 listopada 2023 roku cała społeczność naszej szkoły, wspólnie z zaproszonymi gośćmi obchodziła Święto Niepodległości. To dzień bardzo ważny dla wszystkich Polaków, którzy kochają swoją Ojczyznę. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska znowu stała się wolna i niepodległa.

Na uroczystej akademii uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „ Nasza Niepodległa”. Wzruszające, patriotyczne wiersze, pieśni, tańce narodowe i współczesne oraz przemarsz żołnierzy przypomniały nam drogą Polaków do wolności.

O godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w pełnej wersji. W ten sposób po raz kolejny włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu”.

Następnie wspólnie przemaszerowaliśmy z flagami biało-czerwonymi na plac przykościelny. Przy bogdanieckich obeliskach odbył się Apel Poległych oraz modlitwa w intencji Ojczyzny i polskich żołnierzy, którą poprowadził ksiądz proboszcz Gabriel Stożek. Po nim delegacje gości: Pan Rafał Deptuła, Zastępca Wójta Gminy Bogdaniec, Pani Teresa Astel, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Bogdaniec, Pani Grażyna Sobieraj, Wizytator Lubuskiego Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Pani Halina Muszer i Pani Barbara Tyborska, przedstawiciele Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bogadńcu, Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego: Pani Małgorzata Reks, Pani Anna Deptuła i Pani Elżbieta Dominikowska i poszczególnych klas złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze przy obeliskach.

Oprac. nauczyciel historii: Remigiusz Wojczal

• Bawimy się i pomagamy

• W naszej szkole, wspólnie z uczniami i nauczycielami zorganizowaliśmy dyskotekę oraz zbiórkę pod hasłem "Bawimy się i pomagamy ". Głosami społeczności uczniowskiej zebrane pieniądze zasiliły konto Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas dyskoteki zebrano 245,51 zł. Ostatecznie udało nam się zebrać i przekazać 310,51 zł. To wspaniały gest, za który serdecznie dziękujemy!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
            oraz Nauczyciele Szkoły
             Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu
            w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bogdańcu.