• Konkurs Lego MASTERPIECE

     • 26 stycznia 2024r. w Eisenhüttenstadt

      Konkurs First Lego League Masterpiece jest częścią międzynarodowej inicjatywy edukacyjnej prowadzonej przez Lego Education. W konkursie biorą udział uczniowie z całego świata, którzy muszą połączyć umiejętności inżynieryjne, twórcze myślenie i współpracę w zespole.

      Nasz regionalny tegoroczny konkurs odbył się w Eisenhüttenstadt 26 stycznia 2024r., gdzie rywalizowało ze sobą 12 drużyn. Każdy zespół musiał zaprojektować i zbudować własnego robota, który miał za zadanie wykonanie precyzyjnych zadań na specjalnie przygotowanej macie. Nasz międzynarodowy zespół LEGORAIDERS zbudowany z uczniów ze szkół z Bogdańca, Cedyni i Neutrebbin liczył 10 osób. Szkołę w Bogdańcu reprezentowali: Kacper Tłoczek i Victor Sawicki z klasy IV, Ignacy Kozłowski i Sylwester Lipka z klasy 7A oraz Marzena Okulik z klasy 7B. Do konkursu drużyna przygotowywała się podczas warsztatów w Witnicy. 

      Podczas konkursu zespoły miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności programowania robota do wykonywania zadań na specjalnie przygotowanym polu. Uczestnicy musieli zademonstrować precyzję, dokładność i determinację, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Napięcie wśród zespołów było ogromne, ale jednocześnie panowała przyjazna atmosfera rywalizacji i wymiany doświadczeń. Bo na tym konkursie najważniejsza jest wspólna zabawa!

      Poprzez konkurencję, uczestnicy mają okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności inżynierskie, lecz także rozwijać umiejętności przekraczania granic, pracy w zespole i rozwiązywania problemów. Tegoroczna edycja była bez wątpienia wyjątkowa. Zespoły wykazały się nie tylko zaawansowanymi umiejętnościami technicznymi, ale także zdolnościami kreatywnego myślenia i zdolnością do rozwiązywania problemów w innowacyjny sposób. Zmagania robotów na macie zakończyliśmy na 9 miejscu. Nasz zespół uzyskał wyróżnienia w dwóch kategoriach: współpracy w grupie oraz projektu robota. O wyjątkowości edycji świadczy również fakt, że pierwszy raz zdobyliśmy I miejsce w kategorii najlepszego projektu badawczego

      Dziękujemy wszystkim, dzięki którym wyjazd mógł się odbyć.  

      Specjalne podziękowania kierujemy do p. Anny Szałek - mamy naszej szkolnej koleżanki Emilki - za uśmiech, wspracie i dobre słowo - po niemiecku i nie tylko ;)   

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej 25.01.2024r.

     • Część I

      Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej to bardzo ważne i wartościowe wydarzenie w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. Czytanie książek ma wiele korzyści, które pomagają nam rozwijać się wszechstronnie. Przede wszystkim, czytanie rozwija naszą wyobraźnię i kreatywność. Podczas czytania dostajemy szansę przeniesienia się w inne światy, poznania nowych postaci i doświadczenia różnych sytuacji. To pomaga nam rozwinąć umiejętność twórczego myślenia i rozbudza nasze zainteresowania. Ponadto, czytanie wpływa na nasz rozwój intelektualny. W trakcie lektury poznajemy nowe słownictwo, uczy nas logicznego myślenia oraz rozwija nasze umiejętności komunikacyjne. Stajemy się bardziej czujni i zrozumiali wobec innych ludzi. Czytanie to także doskonała forma spędzania ciekawie czasu wolnego. Dobra książka może nas pochłonąć na wiele godzin i dostarczać niezapomnianych chwil relaksu. Odkrywanie nowych światów i historii, poczucie ekscytacji i zainteresowania to wszystko możemy znaleźć w książkach. Książki także pozytywnie wpływają na nasz rozwój i umiejętności. Wszystkim uczniom klasy 1A, którzy uczestniczyli w dzisiejszym wydarzeniu życzymy ,aby dobrze bawili się w bibliotece szkolnej i cieszyli się wspólnym czytaniem i poznawaniem nowych światów!

      cz 2.

     • XIV GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

     • Tegoroczny, XIV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Gorzowskiego 19.01.2024r.  

      Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek z pewnością jest doskonałą okazją do uczczenia tradycji i przedłużenia świątecznego nastroju. Profesjonalne występy młodych uczestników dostarczyły pięknych i wzruszających momentów. Bardzo ciekawie brzmiały nowoczesne kolędy, które łączą tradycyjne melodie z nowoczesnymi aranżacjami. To świetny sposób na pokazanie, że kolędy mogą mieć różnorodne brzmienia, przyciągając uwagę zarówno starszych, jak i młodszych słuchaczy. Oczywiście, tradycyjne kolędy mają swoje niezastąpione miejsce w świątecznym repertuarze. Ich piękne słowa i melodyjne linie sprawiają, że każdy, kto je słucha, może poczuć magię i radość świąt Bożego Narodzenia. Gratuluję wszystkim uczestnikom Konkursu Kolęd i Pastorałek wspaniałych występów oraz niezapomnianych chwil podczas tej festiwalowej celebracji!

      Dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom, którzy wsparli nasz konkurs kolęd. Bez ich hojności i zaangażowania nie byłoby możliwe zorganizowanie tego wydarzenia. Oto nasze serdeczne podziękowania:

      1.    Wójt Gminy Bogdaniec, Krystyna Pławska,
      2. Stowarzyszenie Przyjaciół i Rada Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
       w Bogdańcu,
      3. Nadleśnictwo Bogdaniec, Nadleśniczy Piotr Pietkun,
      4. Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu,
      5. Ergo Hestia, Halina Sieradzka,
      6. Piekarnia Bogdaniec, Leszek Wojtkowiak.

      Dziękujemy również wszystkim innym sponsorom, którzy przyczynili się do sukcesu konkursu. Wasze wsparcie było niezwykle ważne i doceniamy wasze zaangażowanie w promocję kultury śpiewania kolęd. Dziękujemy jeszcze raz naszym wspaniałym sponsorom i cieszymy się z ich obecności i wsparcia.
      Dziękujemy bardzo Jury, że dokonało trudnego wyboru zwycięzców konkursu kolęd. Serdeczne gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Życzymy Wam dalszych sukcesów w przyszłym roku i już teraz nie możemy się doczekać zobaczenia Was za rok. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

      Redakcja Marta Andruszko – nauczyciel

      PROTOKÓŁ

      KOMISJA XIV GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK POD PATRONATEM
      STAROSTY POWIATU GORZOWSKIEGO
      W DNIU 19.01.2024 R.

      Jury w składzie:

      Ks. Gabriel Stożek - ksiądz

      Krystyna Woźniak - poetka

      Czesław Ganda - muzyk

      Postanowiło przyznać nagrody w 4 grupach wiekowych. 

      W kategorii dzieci przedszkolnych:

      III miejsce - OliwierWerbiński

      II miejsce - Julia Bednarczyk

      I miejsce - Alicja Sowińska

      W kategorii klas I - III szkoły podstawowej:

      III miejsce - Maja Durbajło

      II miejsce - Witold Leniec

      I miejsce - Hanna Domaradzka

      W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej:

      III miejsce - Filip Bednarczyk

      II miejsce - Alicja Jankowska

      I miejsce - Hanna Durbajło

      W kategorii klas VI - VIII szkoły podstawowej:

      III miejsce - Gabriel Dykban

      II miejsce - Zofia Kozłowska

      I miejsce - Agata Dobosiewicz

      Grand Prix - Emilia Mieczkowska

      Komisja konkursowa gratuluje wyróżnionym oraz wszystkim dzieciom i ich rodzicom, nauczycielom za przekazanie tradycji śpiewania pięknych polskich kolęd i pastorałek.

      Oddzielne podziękowania składamy na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Reks i Grona Pedagogicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu za reaktywowanie konkursu, który wrósł w pejzaż gminy.