• 30. Akcja Sprzątania Świata

• 26 września nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej 30. Akcji Sprzątania Świata. W tym roku zbieraliśmy odpady pod hasłem „Sprzątanie Świata Łączy Ludzi”. Uczniowie otrzymali worki na śmieci oraz rękawiczki i następnie wyruszyliśmy aby posprzątać najbliższą okolicę naszej szkoły. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

Piotr Śwital

• Międzynarodowy Dzień Kropki w Przedszkolu

• „Kropko, kropko, kręć się, kręć,

Do zabawy szybko pędź…”

15 października obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzień Kropki jest przede wszystkim świętem talentów, pasji, wiary w siebie i własne możliwości, przyjaźni, a także kreatywności i twórczości.

Wspaniałym wstępem do tego dnia jest historia Vashti, która nie wierzyła, że potrafi malować. Nauczycielka zainspirowała ją do namalowania kropki. Kolejnego dnia w szkole dziewczynka zobaczyła swoją kropkę oprawioną w ramkę i powieszoną w gabinecie nauczycielki. Nauczycielka dostrzegła talent dziewczynki, uwierzyła w nią i doceniła ją. Dzięki temu Vashti uwierzyła we własne możliwości i zaczęła tworzyć piękne obrazy. Wystarczył „mały-wielki” gest, który sprawił, że zadziały się cuda…

Tego dnia wspólnie z dziećmi w przedszkolu w grupach, wychowawczynie podejmowały z dziećmi wiele inspirowanych kropkową opowieścią aktywności. Zapraszamy do fotorelacji.

Grupa Liski (3-latki)

Dzieci wysłuchały opowiadania o Vashti, bawiły się do piosenki pt. „Kropka” Pani Rytmiki, kolorowały wielką kolorowankę. A na koniec razem z grupą Biedronki (3 i 4-latki) urządziliśmy wspólne poszukiwanie kropek na przedszkolnym placu zabaw.

Grupa Leśne Skrzaty (4-latki)

Grupa Jagódki (5-latki)

Sówki (5-6-latki)

Przygotowała: Joanna Dąbrowska

• Informacja dla rodziców

• Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów.

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bogdańcu informuje o zbliżającym się terminie składania wniosków o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024. Wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Urzędu Gminy Bogdaniec.

Dyrektor Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego Małgorzata Reks

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• 12 września 2023r.

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bogdańcu zaprasza na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2023/2024 rodziców dzieci szkoły podstawowej, które odbędzie się w dniu 12.09.2023r. /wtorek/ według następującego porządku:

17.00 – Zebranie ogólne z Dyrekcją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

w Bogdańcu, nauczycielami, na którym będzie podana informacja o realizowanych projektach. Miejsce spotkania hala sportowa.

17.30 – Zebranie rodziców z wychowawcami klas I-VIII w gabinetach.

18.15 – Zebranie Oddziałowych Rad Rodziców – gab. nr 8 seg. II,

•  w zebraniu nie uczestniczą dzieci.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu