• VII Gminna Spartakiada Przedszkolaków

     • Dzień Dziecka  1 czerwca 2022 roku, w naszych oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy podczas VII Gminnej Spartakiady Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Krystyny Pławskiej. Współorganizatorem spotkania było Gminne Przedszkole w Bogdańcu.

      W Spartakiadzie uczestniczyło 210 dzieci z: Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu, z Gminnego Przedszkola Publicznego przy ul. Leśnej w Bogdańcu, z Gminnego Przedszkola Publicznego w Jeninie, a także z oddziału przedszkolnego w Lubczynie. Przedszkolakom towarzyszyli nauczyciele wychowawcy. Dużą pomocą podczas spotkania wykazali się uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

      Spartakiada rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości przez Panią Małgorzatę Reks Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu oraz zaprezentowaniem poszczególnych grup. Kolejnym punktem programu był pochód przedszkolaków wokół boiska. Następnie dzieci mogły wziąć udział w zabawach sportowych i  różnorodnych konkurencjach. Był to: rzut do celu, strzał do bramki, skakanie na piłce, wyścigi w skakaniu w worku, a także marsz z jajkiem na łyżce. Kolejną atrakcją dnia były dmuchane zamki.

      Spartakiada zakończyła się uroczystym podziękowaniem wszystkim dzieciom za ich aktywny udział. Pani Elżbieta Dominikowska Dyrektor Przedszkola Gminnego w Bogdańcu wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Panem Tomaszem Kwiatkowskim i Wicewójtem Rafałem Deptułą, a także Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu Anną Deptułą, wręczyli dzieciom medale. Każda z grup otrzymała również upominek w postaci zabawek. Na koniec na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja – wata cukrowa.

      Dzięki pięknej pogodzie i hojności sponsorów dzień był niezwykle udany. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne spotkanie za rok!

     • Podziękowanie za otrzymane książki do Biblioteki Szkolnej

     • Składamy serdeczne podziękowanie za nieodpłatne przekazanie książek
      do biblioteki szkolnej absolwentom klas ósmych rocznika 2021/2022.
      Dzięki Waszej hojności  zbiory biblioteki wzbogaciły się o 19 pozycji książkowych, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Cieszymy się, że są osoby dla których nasz księgozbiór nie jest obojętny.
      Ten miły gest pozostanie na długo w naszej pamięci, a podarowane książki przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie.
                                                                                                      Dziękujemy!

                                             Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie SP Bogdaniec.

     • Dzień sportu

     • Nowa galeria Dzień sportu została dodana do albumu fotograficznego

      Tegoroczny Dzień Sportu w naszej szkole obfitował w wiele bardzo emocjonujących rozgrywek. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wyrównany mecz reprezentacji klas ósmych przeciwko "reszcie świata" :) Uczniowie klasy szóstej i klas siódmych efektownie wygrali ze starszymi kolegami. Za organizację imprezy odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego. 

     • WYCIECZKA KLASY 5A DO ZIELONEJ GÓRY

     • 19 maja 2022 r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą wyjechali na jednodniową wycieczkę do Zielonej Góry. Program wycieczki był urozmaicony.

      Najpierw odwiedziliśmy Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, gdzie uczniowie podczas zajęć laboratoryjnych z wykorzystaniem mikroskopów rozpoznawali małe bezkręgowce żyjące w wodzie słodkiej.

      Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego z Bajkową Zagrodą i Mini Zoo. W ogrodzie botanicznym zobaczyliśmy mnóstwo pięknych i cennych okazów kwiatów i krzewów. W Bajkowej Zagrodzie oglądaliśmy makiety bajkowych postaci i skorzystaliśmy z atrakcyjnego placu zabaw, zaś w Mini Zoo spotkaliśmy i karmiliśmy takie zwierzęta jak np. kozy, daniele, papugi, pawie, króliki, surykatki.

      Na koniec wycieczki udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego w Ochli by odbyć podróż w czasie i zobaczyć zabytki dawnej kultury ludowej. W skansenie zobaczyliśmy budynki liczące nawet ponad dwieście lat np. zagrody, chaty, spichlerz, stodołę, warsztat szewski, budynek szkoły.

      Pogoda była piękna, a uczniowie wrócili w bardzo dobrych humorach i z mnóstwem wrażeń. Wycieczka była bardzo udana.

     • POECI SĄ WŚRÓD...UCZNIÓW

     • Czasy,w których przyszło nam żyć nie sprzyjają delektowaniu się słowem,które jednocześnie wyraża emocje oraz skłania do refleksji dotyczących naszego życia, a zwie się poezją. A jednak... poeci są wśród uczniów! -Bardziej wrażliwi i emocjonalni, widzący więcej niż inni. Poniżej prezentujemy fr.twórczości Oskara Tomalki z klasy 8a, który okazał się prawdziwym pasjonatem poezji GRATULUJEMY!

     • SZYMON SZYBIŃSKI LAUREATEM KURATORYJNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

     • Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. od lat organizuje konkursy, które są jednymi z najbardziej wymagających i dających prestiż sprawdzianów zarówno wiedzy, jak i umiejętności. Zagadnienia, na których opierają się zadania są wymagające, dlatego każdy uczeń biorący w nich udział musi wykazać się wielkim zaangażowaniem i pracowitością.Z wielką radością informujemy, że po wielu tygodniach ciężkiej i wytężonej pracy Szymon Szybiński, uczeń kl. 8b, znalazł się w gronie laureatów konkursu historycznego. Uzyskał 36 punktów ( 90%) w finale wojewódzkim konkursu przedmiotowego z historii dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowi oraz przygotowującemu go nauczycielowi  serdecznie gratulujemy !Dnia 18 maja 2022roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych. Lubuska Kurator Oświaty, Pani Ewa Rawa wręczała zaświadczenia, podziękowania i nagrody dla uczniów i nauczycieli.

                                     nauczyciel historii: Remigiusz Wojczal

     • Gminny konkurs plastyczny pt,,Pomaganie jest fajne"

     • Miło nam poinformować, iż w  gminnym konkursie plastycznym pt,,Pomaganie jest fajne", organizowanym przez SP w Jenińcu, I miejsce zdobyła Hanna Piasecka. Dwa równorzędne II miejsca zdobyły uczennice: Marzena Okulik i Aleksandra Jajdelska. Osoby wyróżnione to: Wiktoria Laskowska, Julia Górak, Antonia Strobiń, Karolina Górecka, Julia Hajda, Nadia Salamon, Karol Westfahl, I gnacy Kozłowski.

      Dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

     • Szkoła w Bogdańcu świętuje Dzień Flagi i 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • 29 kwietnia 2022 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Bieg dla Biało-Czerwonej. Uczniowie i nauczyciele w ten sposób uczcili, przypadający na 2 maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn narodowy. Po nim zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z ogromnie długą flagą biało-czerwoną. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadził uczeń klasy 5 Ignacy Kozłowski. A potem wystartowaliśmy. Młodsi uczniowie z wychowawcami biegli z biało-czerwoną na trasie dookoła boiska szkolnego. Natomiast uczniowie klas 4 -8 wraz z nauczycielami na czele z naszą Dyrektor, Panią Małgorzatą Reks pobiegli trasą leśną do Zagrody Młyńskiej. Dzień ten był wspaniałą okazją do wyrażenia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.                   

      nauczyciel historii: Remigiusz Wojczal

     • DZIEŃ ZIEMI

     • 22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, czyli największe ekologiczne święto świata.

      Z tej okazji cała społeczność szkolna włączyła się w realizację projektu, którego celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

      W ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie klas 1-3 wykonali plakaty tematyczne, zaś uczniowie klas 4-8 wykonali edukacyjne prezentacje multimedialne dotyczące zmian klimatycznych i sposobów ochrony środowiska.

      Wszystkie prace zaprezentowano podczas apelu ekologicznego na który została zaproszona Pani Aldona Bernacka, przedstawiciel Nadleśnictwa Bogdaniec.

      Podczas spotkania Pani Aldona Bernacka poszerzyła naszą wiedzę na temat ekosystemów leśnych, przybliżała tematykę związaną z ochroną lasów i działalnością służby leśnej.

      Dzięki prezentacjom uczniów i możliwości wysłuchania prelekcji Pani Aldony Bernackiej, mogliśmy uświadomić sobie jak kruchy jest los naszej planety i jak wiele zależy od nas.

      Grażyna Kozłowska

     • Czy masz talent? My mamy wile!

     • Dziś bawiliśmy się wspaniale podczas konkursu talentów, do którego zgłosili się chętni uczniowie z klas 4-8. Uczniowie czarowali nas swoim tańcem, grą na instrumentach pasją do składania modeli, raczyli pantomimą i żartami. Nie zabrakło uczniów recytujących wiersze i takich, którzy przepięknie śpiewali oraz mistrza w układaniu kostki Rubika. Jesteśmy dumni z tego, że uczniowie naszej szkoły są po prostu wspaniałymi i utalentowanymi młodymi ludźmi. Rozwijają swoje pasje w szkole i poza nią, a my możemy z dumą ich podziwiać i wspierać.

      Dziękujemy!!!

      Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem

     • „Znana, bliska…Konopnicka”

     • Rok 2022 rokiem Marii Konopnickiej. Wpisując się w ogólnopolskie działania, upamiętniające wybitną Pisarkę oraz promujące jej dorobek twórczy, Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. „Znana, bliska…Konopnicka”. Uczeń naszej szkoły Bartosz Studziński przygotował piękne prace,które będą ocenione przez komisję konkursową. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

     • Wielkanocne życzenia

     • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

      pełnych wiary, nadziei i miłości.

      Radosnego, wiosennego nastroju, 

      serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół 

      oraz wesołego Alleluja 

      życzą 

      Dyrektor Szkoły,
      Grono Pedagogiczne,
      Pracownicy i Dzieci ze Szkoły Podstawowej
      im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu 

     • Wspieramy Ukrainę!

     • Okazując wsparcie, serce i pomoc naszym przyjaciołom z Ukrainy zorganizowaliśmy dla nich i z nimi wspólny koncert. Nie zabrakło łez i gestów wsparcia. Bez Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Oskara i jego zastępcy Szymona oraz wszystkich naszych szkolnych artystów ten koncert po prostu by się nie udał. Pan Hubert sprawił, że wszyscy wykonawcy brzmieli cudownie.

      Serdecznie dziękujemy! Było pięknie i wzruszająco.

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Podsumowanie zbiórki pomocy rzeczowej dla Ukrainy

     • 14 kwietnia 2022r. przekazaliśmy do gorzowskiego punktu Polskiego Czerwonego Krzyża dary, które zostały zebrane w ramach akcji samorządu szkolnego i Klubu Wolontariusza. Zebrane kosmetyki i środki higieniczne trafią do potrzebujących. Część z zebranych w szkole rzeczy trafi bezpośrednio na Ukraine.

      Potrzeby są ogromne, Wasze serca jednak są jeszcze większe, a więc... nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa!

      Bardzo, bardzo dziękujemy! Niech to dobro do Was powróci!

     • Świeć przykładem - noś odblaski!

     • Nowa galeria ODBLASKI została dodana do albumu fotograficznego

      W naszej szkole dzieje się sporo za sprawą Uczniów zaangażowanych w pracę Samorządu Uczniowskiego. Uczennice klasy 7b Hania i Emilka przygotowały przedstawienie propagujące noszenie odblasków wśród dzieci i młodzieży, którym zachwyciły całą społeczność szkolną. Uczennice wyłoniły aktorów spośród swoich kolegów, opracowały scenariusz i skonsultowały go z polonistą, dodatkowo przygotowały scenografię i quiz dla uczniów.

      Zaangażowanie, z jakim młodzież pracuje na rzecz swoich   kolegów i koleżanek, napawa dumą całe grono pedagogiczne naszej szkoły i daje nam ogromną satysfakcję!

      Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • SZKOŁA PODSTAWOWA W BOGDAŃCU PAMIĘTA O KATYNIU

     • Można przebaczyć, ale nie można zapomnieć!

      11 kwietnia 2022 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali uroczysty apel z okazji 82 rocznicy zbrodni katyńskiej i 12 rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystości poświęcone polskim oficerom i tragicznie zmarłym uczestnikom lotu prezydenckiego samolotu rozpoczęły się od wspólnego przemarszu z flagą biało-czerwoną ze szkoły na plac przykościelny. Przy bogdanieckich obeliskach Dyrektor Szkoły, Pani Małgorzata Reks przypomniała nam wszystkim tragiczne losy polskich oficerów w niewoli sowieckiej. Ze wzruszeniem słuchaliśmy wspomnień jednego z oficerów w zacytowanym przez Panią Dyrektor listów, które znaleziono w dołach śmierci. Modlitwę w intencji pomordowanych polskich oficerów i Ojczyzny poprowadził ksiądz proboszcz Gabriel Stożek. Następnie uczestniczyliśmy w Apelu Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci kapitana Eugeniusza Wojczala. Po nim delegacje gości, Dyrekcji i poszczególnych klas złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze przy obeliskach. Miło nam było gościć Zastępcę Wójta Gminy Bogdaniec, Pana Rafała Deptułę, który reprezentował Urząd Gminy w Bogdańcu.

      Można przebaczyć, ale nie można zapomnieć!

      nauczyciel historii: Remigiusz Wojczal

     • Apel z okazji 82 rocznicy zbrodni katyńskiej

     • Apel z okazji 82 rocznicy zbrodni katyńskiej

      11 kwietnia 2022 roku (poniedziałek)

      miejsce: Plac przykościelny

       

      Program uroczystości:

      1. 9.45 - przejście uczniów z flagą biało-czerwoną na plac przykościelny

      2. 10.00 - Apel Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci

      3. Modlitwa w intencji polskich żołnierzy - ks. proboszcz Gabriel Stożek

      4. Złożenie kwiatów i zniczy.

      - w apelu uczestniczą całe klasy IV – VIII oraz delegacje klas 1 - 3 pod opieką nauczyciela prowadzącego lekcję

      - podczas apelu delegacje klas składają wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikami (należy wybrać 3 - osobową delegację)

      - Po akademii lekcje odbywają się według planu.

      - W tym dniu obowiązuje strój galowy

      Zaprasza Dyrektor Szkoły Małgorzata Reks i nauczyciel historii Remigiusz Wojczal

     • Projekt „Już wiem kotku, co mam w środku”

     • Uczniowie klasy 2, realizując innowację pedagogiczną pt. „Już wiem kotku, co mam w środku”, 4 kwietnia uczestniczyły w zajęciach z edukacji żywieniowej. Zajęcia łączyły naukę z praktyką. Rozpoczęły się warsztatami na temat budowy układu pokarmowego i jego roli, nie zabrakło eksperymentów i tworzenia własnego modelu anatomicznego. Następnie pani dietetyk Kinga Blacharska wprowadziła dzieci w świat zdrowego żywienia, nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym owocowym posiłkiem oraz stworzeniem klasowej uprawy warzyw.

      eduresized_IMG_4827.JPG