• Przedszkolaki świętują Dzień Pizzy

     • „Jest okrągła niczym koło,

      Z nią jest smacznie i wesoło.

      Pachnie warzyw całą gamą.

      Lubię ją zajadać z mamą”.

       

      9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji nasze maluchy przygotowały i upiekły wspaniałe i smakowite pizze! Kuchenne eksperymenty to jedna z ulubionych zabaw maluszków, przy tym niesamowite doświadczenie sensoryczne oddziałujące na niemal wszystkie zmysły!

      We wspólnej zabawie uczestniczyły maluszki z grup Leśne Skrzaty, Liski i Jagódki.

     • Bal karnawałowy w przedszkolu

     • „Już za chwilę bal się zacznie,
      Pędzi z miotłą czarownica,
      Biegnie kowboj z policjantem,
      Kim ja jestem? – tajemnica!”

       

      Bal karnawałowy to długo wyczekiwane przez wszystkie dzieci wydarzenie. Maluchy przekrzykują się między sobą: kto będzie księżniczką, kto piratem, policjantem, rycerzem strażakiem.

      Nasze przedszkolaki wspólnie świętowały karnawał 6 stycznia. Naszą zabawę poprowadziła Pani Marta Bednarek z „Kolorowego Laboratorium” w Gorzowie. Były tańce, zabawy ruchowe przy muzyce i wata cukrowa. Wszystkie maluszki wystąpiły w przepięknych przebraniach przygotowanych przez rodziców. Po balu dzieci udały się na poczęstunek do swoich sal.

     • MOGĘ POMÓC bo WIEM JAK!

     • Nasz absolwent Tomasz Dobosiewicz ponownie odwiedził mury naszej szkoły. Już drugi raz w tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod okiem młodego ratownika medycznego. Uczniowie z dużym zaangażowaniem prztystąpili do ćwiczeń praktycznych. 

      Mamy nadzieję, że systematycznie odświeżana wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy zaowocuje w przyszłości wyrobieniem prawidłowych nawyków.  

      Dziękujemy Panu Tomaszowi Dobosiewiczowi za dotychczasową współpracę. Liczymy, że zobaczymy się już wkrótce ponownie!

     • Wigilie klasowe 2022

     • Nowa galeria Wigilie klasowe 2022 została dodana do albumu fotograficznego

      Ostatni dzień prze świętami Bożego Narodzenia to czas wspólnych spotkań klasowych. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy występy naszych uczniów.

     • SPOTKANIE PRZY GAŁĄZCE ŚWIERKU 2022

     • Nowa galeria SPOTKANIE PRZY GAŁĄZCE ŚWIERKU 2022 została dodana do albumu fotograficznego

      Projekt polsko-niemiecki

      W dniach 15.12.-16.12.2022r. odbyło się spotkanie młodzieży polsko-niemieckiej w ramach projektu "Boże Narodzenie bez granic - tradycje i współczesność"". W projekcie polsko-niemieckim w Szkole Podstawowej w Bogdańcu uczestniczyła grupa młodzieży z Niemiec, ze szkoły Oderbruch-Oberschule z Neutrebbin i z Polski wraz opiekunami. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w następujących warsztatach: dekoracyjnych, wokalno-muzycznych, w warsztatach poznajemy tradycje i obyczaje bożonarodzeniowe w Polsce i w Niemczech, w warsztatach integracyjnych - gry i zabawy. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest spotkanie kilku pokoleń. Przy wigilijnym stole zasiedli uczniowie naszej szkoły i młodzież z Niemiec, rodzice i dziadkowie, mieszkańcy gminy, władze lokalne: wójt gminy Bogdaniec, sołtysi, radni, dyrektorzy placówek z terenu gminy oraz nasi zasłużeni emeryci. Realizacja projektów polsko-niemieckich jest doskonałym sposobem kształtowania w młodzieży otwartości wobec tego, co nowe i mało znane. Daje możliwość rozwijania zainteresowań, poznania innych krajów europejskich oraz uczy zrozumienia odmienności innych narodowości i wzajemnej tolerancji. Projekty otrzymały wsparcie finansowe od PNWM "Pro Europa Viadrina, Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu oraz Gminy Bogdaniec.

      Edyta Kiełpińska - nauczyciel języka niemieckiego,
      koordynator projektu

     • Mikołajki w Majalandzie

     • 5 grudnia klasa 3 i 6a odwiedziła Majaland-Kownaty. W   parku rozrywki   czekała na dzieci   potężna dawka zabawy w towarzystwie bohaterów bajki o pszczółce Mai. W zimowej scenerii Las zabaw   to prawdziwy tor przeszkód, gdzie można się wspinać, zjeżdżać czy bawić się w berka. Rollercoaster Wiking zabierał wszystkich na przejażdżkę przez jaskinię, wulkan do wspinania, rowery do latania, a Totem Wikingów sprawił iż poczuliśmy się jak prawdziwi Wikingowie .  To był niesamowity dzień!

     • Mikołajkowe warsztaty w Bibliotece Gminnej

     • Dnia 7 grudnia 2022r. klasa IV wraz z opiekunami, panią Iwoną Jessa oraz panią Agatą Brąś wybrała się do Gminnej Biblioteki W Bogdańcu na mikołajkowe warsztaty i wykonała przepiękne, piórkowe choinki.

     • Tydzień Pozytywnych Emocji w Szkole Podstawowej

     • W dniach 21.11. – 25.11.2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Pozytywnych Emocji.

      Pierwszym dniem był Światowy Dzień Życzliwości, drugim Dzień Kreatywności, trzecim Dzień Zdrowia Fizycznego, czwartym Dzień Wytrwałości i ostatnim był Dzień Wdzięczności.

      Realizowaliśmy krótkie indywidualne i grupowe zadania. Wszystkie zadania podejmowane były w przyjaznej atmosferze bez znamion jakiejkolwiek rywalizacji w klasach, czy pomiędzy klasami.

      Działania miały na celu: rozwijanie w dzieciach i młodzieży podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych; uwrażliwianie na potrzeby innych osób; budowanie prawidłowych relacji rówieśniczych; kształtowanie postaw świadomych i wyrozumiałych wobec niepełnosprawności innych osób (kolegów, koleżanek, itp.) – elementy edukacji włączającej; rozwijanie odporności psychicznej oraz optymistycznego podejścia do życia.

     • Mikołajki w przedszkolu

     • Mikołajki w przedszkolu
      „6 grudnia – jak dobrze wiecie,
      Święty Mikołaj chodzi po świecie.
      Dźwiga swój worek niezmordowanie
      i każde dziecko prezent dostanie.
      A kiedy rozda już prezenty,
      wraca do nieba uśmiechnięty”

      6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki.

      Leśne Skrzaty

      Liski

     • Choinka w przedszkolu - Leśne Skrzaty, Liski i Jagódki

     • Święta Bożego Narodzenia wiążą się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Dzień ubierania choinki w przedszkolu jest dniem wyjątkowym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały choinkowe ozdoby: bombki, gwiazdy betlejemskie, różnokolorowe łańcuchy, kolorowe światełka Ileż było radości wśród dzieci, a w grupach od razu zrobiło się świątecznie. Drzewka zostały przystrojone bardzo szybko, wyglądają wyjątkowo i przypominają nam, że Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż… 


      5 grudnia maluszki i średniaczki z naszego przedszkola ubierały w swoich salach choinki.


      Leśne Skrzaty

      Liski

      Jagódki

     • Szkolne Mikołajki 2022 

     • Nowa galeria Mikołajki szkolne została dodana do albumu fotograficznego

      Mikołajkowe świętowanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu

      Mikołajki są wspaniałą okazją do oderwania się choć na chwilę od szkolnej rzeczywistości. W naszej szkole zapanowała wczoraj iście świąteczna atmosfera. Podczas wspólnego spotkania tańczyliśmy, śpiewaliśmy świąteczne piosenki i prezentowaliśmy mikołajowe stylizacje. Mikołaj nas nie zawiódł i przygotował dla nas słodkie upominki. Co więcej sam dołączył do naszego Mikołajowego Maratonu i muszę przyznać, że wie jak się ruszać :) . Nie obyło się bez niespodzianek, ale wszyscy byliśmy wczoraj bardzo szczęśliwi. Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy w przyszłym roku! 

      Samorząd Uczniowski