• Konkurs na mural - zakończony!

     • Konkurs plastyczny na projekt muralu skierowany do uczniów Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu został zakończony. Zwycięski projekt jest właśnie realizowany na ścianach pomieszczenia gospodarczego należącego do szkoły (ściany te zostały zdewastowane poprzez niecenzuralne napisy sprejami).

      Zapraszamy Państwa w czwartek 7 kwietnia o godz. 11.30 do Bogdańca - parking za szkołą przy lesie. W tym dniu zaplanowano ukończenie muralu i jego odbiór. Do Państwa dyspozycji będą uczniowie - autorzy i wykonawcy zwycięskiego projektu, ich nauczyciel oraz przedstawiciele organizatorów konkursu. Wyniki konkursu tutaj: https://zszbogdaniec.edupage.org/news/... Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu, Muzeum Lubuskie oraz Nadleśnictwo Bogdaniec. Edukacja jest bardzo ważną częścią składającą się na misję naszych instytucji, dlatego postanowiliśmy wspólnie zareagować poprzez promowanie poszanowania wartości, jaką jest wspólna przestrzeń publiczna.

      Więcej informacji: Małgorzata Reks - dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdańcu, Ewa Pawlak - dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim oraz na stronie szkoły: https://zszbogdaniec.edupage.org/news/

     • TYDZIEŃ POZYTYWNYCH EMOCJI

     • Umysł ludzki jest niczym ogród: jeśli chcemy, żeby rosły w nim piękne kwiaty, musimy najpierw go wyplewić. (…) Powinniśmy także sporządzić listę wszystkich naszych talentów i cech pozytywnych. Kwiaty nie będą potrzebowały wiele czasu, aby zakiełkować. Staniemy się bardziej świadomi naszych własnych dobrych cech i uzdolnień.

      John Powell SJ Twoje szczęście jest w tobie

      Wszystkie zadania podejmowane są w przyjaznej atmosferze bez znamion jakiejkolwiek rywalizacji w klasach, czy pomiędzy klasami.

       

      21.03.2022r. I Dzień Wiosny – Światowy Dzień Zespołu Downa; Dzień Kolorowej Skarpety.

      Zadanie – uczniowie przychodzą ubrani na kolorowo. Najważniejszym elementem w tym dniu są różne, kolorowe skarpety. Wychowawcy sprawdzają elementy ubioru i nagradzają swoich uczniów pochwałami (ocenami z zachowania).

       

      23.03.2022r. Dzień Dobrego Słowa – Słowa raz wypowiedzianego nie da się już cofnąć.

      Zadanie – każda klasa na jednej kartce A4 lub A3 zapisuje dobre słowa (wpisuje się każdy uczeń z klasy). Z zebranych kart powstaje wystawa w holu przy głównym wejściu.

       

      24.03.2022r. Dzień Przyjaźni – Okazuj miłość i przyjaźń. Szczerość to fundament przyjaźni.

      Zadanie –w każdej klasie każdy uczeń losuje cichego przyjaciela. Tylko wychowawcę informuje o tym kogo wylosował. W sposób tajemniczy okazuje wylosowanemu przyjacielowi drobne, sympatyczne gesty (miłe słowo, komplement, podanie czegoś, pomoc, itp.). Na najbliższych godzinach wychowawczych uczniowie odgadują, kto był ich cichym przyjacielem.

       

      28.03.2022r. Dzień Marzeń – Ustanawiaj cele dla siebie i podążaj za marzeniami.

      Zadanie – Każdy uczeń w swojej klasie wpisuje na wspólnej klasowej kartce A4 lub A3 swoje marzenie/marzenia. Z zebranych od klas kart powstanie wystawa.

       

      30.03.2022r. Dzień Życzliwości – Próbuj zrozumieć i wspierać innych.

      Zadanie – każda klasa tworzy apteczkę życzliwości. Apteczką może być kartonik, słoik, itp. Do środka wrzucamy stworzone przez uczniów symbole życzliwości.

       

      01.04.2022r. – Prima Aprilis – Dzień drobnych Pozytywnych Żartów w połączeniu z 02.04.2022r. – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      Zadanie – Wszyscy przychodzimy ubrani na niebiesko lub nosimy niebieskie elementy ubioru, dodatków, biżuterii, itp. Wychowawcy nagradzają uczniów pochwałami do oceny z zachowania za niebieski ubiór.

     • Dzień Liczby Pi

     • Coroczne święto Liczby Pi i obchody związane z Dniem Matematyki już na stałe wpisały się do naszego kalendarza szkolnego. 

      Święto Liczby Pi przypada na 14 marca. Co to za liczba? Dlaczego jest taka ważna? Dlaczego bywa nazywana Ludolfiną? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć to zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

     • Konkurs Kangur Matematyczny

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs odbędzie się 17 marca 2022r. Udział w konkursie jest odpłatny - koszt 12zł. Wpłat należy dokonywać w sekretariacie szkoły do dnia 07.02.2022r.

      Regulamin konkursu i zasady: https://www.kangur-mat.pl/index.php

      Przykładowe zadania konkursowe: https://www.kangur-mat.pl/zadania.php

      plakat2022(1).pdf     • Laureaci Konkursu Orzeł Matematyczny DELTA

     • Miło nam zakomunikować, że w roku szkolnym 2021/2022 w sesji jesiennej trzech uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Matematyczny:

       

      Bartosz Stefański - klasa VI - 22. miejsce w kraju (180 punktów)

      Dawid Markowski - klasa VIIIb - 22. miejsce w kraju (205 punktów)

      Szymon Szybiński - klasa VIIIb - 10 miejsce w kraju (265 punktów)

      Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 315

       

      Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

     • Nauka zdalna dla klas 5-8 szkoły podstawowej

     •       Dyrektor szkoły informuje, że od dnia 27 stycznia 2022r. do dnia 27 lutego 2022r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu klasy 5-8 będą realizować naukę w formie zdalnej. Natomiast uczniowie klas I – IV będą kontynuować naukę w trybie stacjonarnym. Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.

            Przywozy szkolne będą odbywały się według ustalonego wcześniej harmonogramu. Odwozy szkolne dla klas I - IV, obowiązujące od 31.01.2022r.:

      - poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek godz. 13.20 ( Stanowice, Jeniniec),

      - środa godz. 12.30 (Stanowice, Jeniniec).

    • FERIE ZIMOWE
     • FERIE ZIMOWE

     • Szanowni Rodzice,

       

      Informuję o organizacji półkolonii w szkole, w ramach której odbędą się zajęcia sportowe, artystyczne i rekreacyjne, w tym wycieczki. „Wypoczywam kreatywnie i bezpiecznie” w godzinach 9.00 – 14.00

      - deklaracje i karty kwalifikacyjne dostępne są w sekretariacie szkoły (ograniczona ilość miejsc). Ostateczny termin złożenia 13 stycznia.

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza mgr Małgorzata Reks

     • Świąteczne spotkania z Mini Twist

     • W grudniu 2021r. odbył się premierowy pokaz taneczny w wykonaniu zespołu Mini Twist. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności taneczne do różnych kompozycji muzycznych. 

     • Wyróżnienie w wyzwaniu eTwinning Kartka dla Marii Skłodowskiej Curie

     • Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła została wyróżniona w wyzwaniu eTwinning Kartka urodzinowa dla Marii Skłodowskiej Curie! Drodzy Uczniowie, to Wasz liczny udział w wydarzeniu sprawił, że zostaliśmy wyróżnieni. W galerii prac wyzwania eTwinning znalazła się kartka urodzinowa wykonana przez Hannę Piasecką z klasy 8A. Prace uczniów naszej szkoły można obejrzeć w holu szkoły.

       Galeria prac projektu

      Więcej informacji na stronie wydarzenia LINK

       

      Anna Rutkowska-Szabla, Monika Janas

       

     • Lekturowe ABC

     • Uczniowie klasy ósmej pilnie przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty. Po omówieniu lektury pt.,,Pan Tadeusz" tworzyli plakaty, na których prezentowali wylosowanych bohaterów. Lekturowe ABC to kolejne działanie w ramach innowacji pedagogicznych.

      Teresa Krycka Marta Andruszko.

     • Akcja charytatywna

     • Zbiórka zabawek, puzzli, klocków w ramach Fundacji Mam Marzenie dla dzieci w szpitalach.

       

      Od 8 lat wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki z okazji Dnia Pluszowego Misia.

      Już kolejny raz nasza szkoła wsparła działania fundacji. Chętnie odpowiedzieliście na apel fundacji przynosząc wspaniałe zabawki, puzzle, klocki i misie, które zostaną przekzane dzieciom przebywającym w szpitalach.

     • Projekty eTwinning w szkole!

     • Z radością informujemy, że w miesiącu listopadzie nasza szkoła przystąpiła do dwóch projektów z języka angielskiego w ramach programu eTwinning, który pozwala naszym uczniom zawierać znajomości i współpracować z rówieśnikami z całego świata przy jednoczesnym rozwijaniu swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Tym razem klasa 4 oraz 7b będą realizować zadania wspólnie z kolegami z Francji, Hiszpanii, Litwy, Rumunii oraz Turcji. Życzymy naszym uczniom owocnej współpracy, wspaniałych znajomości i poszerzania językowych horyzontów!

      project_registration.pdf

      zaswiadczenie_-etwinning.pdf​​​​​​​


      Iwona Jessa