• Akcja charytatywna

• Zbiórka zabawek, puzzli, klocków w ramach Fundacji Mam Marzenie dla dzieci w szpitalach.

Od 8 lat wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Już kolejny raz nasza szkoła wsparła działania fundacji. Chętnie odpowiedzieliście na apel fundacji przynosząc wspaniałe zabawki, puzzle, klocki i misie, które zostaną przekzane dzieciom przebywającym w szpitalach.

• Projekty eTwinning w szkole!

• Z radością informujemy, że w miesiącu listopadzie nasza szkoła przystąpiła do dwóch projektów z języka angielskiego w ramach programu eTwinning, który pozwala naszym uczniom zawierać znajomości i współpracować z rówieśnikami z całego świata przy jednoczesnym rozwijaniu swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Tym razem klasa 4 oraz 7b będą realizować zadania wspólnie z kolegami z Francji, Hiszpanii, Litwy, Rumunii oraz Turcji. Życzymy naszym uczniom owocnej współpracy, wspaniałych znajomości i poszerzania językowych horyzontów!

project_registration.pdf

zaswiadczenie_-etwinning.pdf​​​​​​​

Iwona Jessa

• Zbiórka elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

Drobne elektroodpady uczniowie mogą przynosić do szkoły:

a) uczniowie klas 1-3 i oddziały przedszkolne gromadzą drobne elektroodpady w swoich salach (odbiór z sal będzie odbywał się na koniec każdego tygodnia)

b) uczniowie klas 4-8 przynoszą elektroodpady do gabinetu 21 (podczas lekcji biologii, geografii, przyrody)

W przypadku chęci oddania większych sprzętów, o dużych gabarytach, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu wskazania miejsca pozostawienia elektroodpadów: a) przez wiadomość w dzienniku do koordynatora akcji p. G. Kozłowskiej, b) informację za pośrednictwem dziecka, c) ewentualny telefon do sekretariatu.

Termin zbiórki:
            od 02.11.2021 r. do 22.11. 2021 r.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

• Obchody Święta Niepodległości

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

PROGRAM UROCZYSTOŚCI W SP BOGDANIEC

W DNIU 10 LISTOPADA 2021 roku – środa

1. 9.30 - akademia pt. „Drogi do wolności” dla uczniów klas 0 –III

2. 11.00 - Apel Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci (plac przykościelny)

- w apelu uczestniczą całe klasy IV – VIII pod opieką nauczyciela prowadzącego lekcję

- podczas apelu delegacje klas składają wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikami ( należy wybrać 3 - osobową delegację)

- 11.11 - śpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „ Szkoła do hymnu”

3. 13.00 - akademia dla klas IV – VIII oraz zaproszonych gości – Seniorów Gminy Bogdaniec oraz władz gminy

- po akademii lekcje odbywają się według planu

- w tym dniu obowiązuje strój galowy i kotyliony.

Małgorzata Reks i Remigiusz Wojczal

• Lekcja języka polskiego inaczej

• Na lekcji j.polskiego nie musi być nudno. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogdańcu, którzy po omówieniu lektur obowiązkowych wykonywali lapbooki, rekwizyty i lektury w pudełku. Działania podejmowane były w ramach innowacji pedagogicznych realizowanych w roku szkolnym 2021/2022.

• Wydarzenie czytelnicze w naszej szkole

• Uczniowie i nauczyciele SP w Bogdańcu w dniu 26 października uczestniczyli w kolejnej edycji akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe.Akcja zachęca do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.