• WZNOWIENIE NAUKI STACJONARNEJ

• 31.05.2021

Drodzy Rodzice/ Uczniowie/ Nauczyciele,

Dyrektor szkoły informuje o wznowieniu nauki stacjonarnej dla uczniów klas IV – VIII  z dniem 31.05.2021r. Zajęcia będą odbywały si według obowiązującego planu lekcji.

Przywozy i odwozy Stanowice, Jeniniec w dniach 31.05.2021r. – 02.06.2021r.:

poniedziałek 31.05.2021r.

Stanowice               7.40              13.30, 15.20

Jeniniec                   7.30                13.30

wtorek 01.06.2021r.

Stanowice               7.40                 12.30

Jeniniec                   7.30                11.45

środa 02.06.2021r.

Stanowice               7.40              13.30, 15.20

Jeniniec                   7.30                13.30

Obowiązują Procedury zapobiegania i przeciwdziałania COVID – 19.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza

w Bogdańcu

mgr Małgorzata Reks

• LEKTURA W PUDEŁKU

• Znamy wiele sposobów na omawianie z uczniami lektury. Niektórzy tworzą komiksy, inni przygotowują lapbooki lub książki obrazkowe. Uczniowie z klasy 6 a i 6 b zmieścili ostatnio treść książki w pudełku po butach. Zadanie polega na przedstawieniu wybranej sceny związanej z treścią lektury, nad którą pracują. Dzięki takiemu zadaniu młodzi ludzie mają szansę wykazać się pomysłowością oraz udowodnić, że doskonale znają jej treść.

Teresa Krycka - nauczyciel języka polskiego

• Mój wiosenny spacer po lesie

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim ,,Mój wiosenny spacer po lesie’’ ogłoszonym przez Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy. Jury oceniło 20 prac w kategorii uczniów klas 4-6 i 6 prac w kategorii klas 7-8. Uczestnicy reprezentowali 7 szkół działających w granicach administracyjnych Nadleśnictwa Bogdaniec oraz Miasta i Gminy Witnica. Komisja pracowała w składzie: Monika Simonjetz,  red. naczelny „Bibliotekarza Lubuskiego”, kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, Małgorzata Sawoch, dziennikarz telewizyjny i radiowy, Aldona Bernacka, Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. edukacji i turystki w Nadleśnictwie Bogdaniec. Przyznano 10 nagród i wyróżnień.

W kategorii uczniów klas 4-6 uczennica naszej szkoły Kornelia Leśniak zdobyła III miejsce. W kategorii uczniów klas 7-8  III miejsce przypadło uczennicy klasy VIIa Hannie  Piaseckiej. Zwyciężczynie  zostaną uhonorowane dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Nadleśnictwo Bogdaniec. Gratulujemy!

Teresa Krycka, Izabela Jagieło - nauczycielki j. polskiego

• Konkurs interdyscyplinarny „Pozdrowienia z …”

• Konkurs na projekt pocztówki z terenu gminy, województwa lub kraju.

Organizatorzy:

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu

Cele konkursu:

• zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego,
            • poznawania okolicy i jej walorów turystycznych,
            • rozwijanie kreatywności,
            • zaprezentowanie umiejętności informatycznych.

Adresaci konkursu:

- uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

Formuła konkursu:

Przedmiotem konkursu jest autorska pocztówka w wersji elektronicznej (format jpg, pdf).
            Pocztówki można zgłaszać w trzech kategoriach:

1. gmina
            2. województwo
            3. kraj

Konkurs rozstrzygnięty zostanie w 2 grupach wiekowych:

a) klas IV-VI szkoły podstawowej,

b) klas VII-VIII szkoły podstawowej.

Zasady wykonania prac:

Praca konkursowa to pocztówka – autorskie  zdjęcie lub kolaż zdjęć wykonany podczas aktywnego spędzania czasu wolnego.

Prace konkursowe można zgłaszać jako pocztówka z terenu gminy, województwa lub kraju.

Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 prace (dopuszczalne jest zgłoszenie prac w różnych kategoriach– np. praca konkursowa z terenu gminy oraz z kraju, niedopuszczalne jest zgłaszanie dwóch prac w tej samej kategorii).

Prace należy przesłać na adres konkurs@zsz-bogdaniec.edu.pl.

Każda przesłana praca musi być podpisana nazwą miejsca, które przedstawia i powinna zawierać hasło „Pozdrowienia z …”. Opisu miejsca należy dokonać w treści wiadomości mailowej.

Prace uczestniczące w konkursie oraz prawa autorskie przechodzą na własność organizatora.

Osoby biorące udział w konkursie „Pozdrowienia z…” wyrażają zgodę  na przetwarzanie przez organizatorów danych osobowych (umieszczenie imiennych wyników na stronie internetowej organizatorów oraz na profilach na portalu Facebook).

Termin nadsyłania prac:

- na prace czekamy do 8 czerwca 2021 r.,

- prace nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę,

- ogłoszenie wyników konkursu przewidziane jest na 11 czerwca 2021 r.,

- prace należy przygotować w wersji elektronicznej (format jpg, pdf),

- laureaci zostaną poinformowani o terminie i sposobie wręczenia nagród,

Ocena prac:

Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.

Przewidziano przyznanie pierwszych miejsc oraz wyróżnień w każdej kategorii w poszczególnych grupach wiekowych.

Uczestnicy konkursu zdobywają dodatkową ocenę(waga 3 - do wyboru: z geografii, przyrody, informatyki, plastyki, techniki). Uczeń sam wskazuje, z którego przedmiotu chcę mieć wstawioną ocenę.

Zespół Nauczycieli przedmiotów
            matematyczno-przyrodniczych