• Warsztaty sensoryczne klasy 2A

     • 8 lutego klasa 2A uczestniczyła w warsztatach sensorycznych. Zabawy i śmiechu było co niemiara.  Najpierw malowaliśmy barwnikami na mleku, więc w naszych miseczkach powstały fascynujące tęczowe obrazy. Następnie tworzyliśmy kreatywne prace z makaronu, ryżu i nasion. Pani Justyna Forjasz i Ola Forjasz wprowadziły nas w świat sensorycznych doznań, gdyż nasze materiały miały różne kolory, kształty, a także zapach. Zobaczcie sami, jak cudowny czas spędziliśmy w szkole.

      Justyna Forjasz

     • LUBUSKI KONKURS PLASTYCZNY PRO ARTE 2024

     • ​​​​​​

      Zapraszamy do udziału w Lubuskim Konkursie Plastycznym organizowanym w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Temat prac na etapie powiatowym, wspólny dla każdej kategorii wiekowej, brzmi: „Barwy olimpijskie. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

      Konkurs skierowany jest do osób w wieku od 7 do 19 lat, z podziałem na 4 kategorie wiekowe:

      kategoria I: 7 – 9 lat, rocznikowo

      kategoria II: 10 – 12 lat, rocznikowo

      kategoria III: 13 – 15 lat, rocznikowo

      kategoria IV: 16 – 19 lat, rocznikowo

      „Barwy olimpijskie. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – wyzwanie, wytrwałość i dążenie do wyznaczonych celów. Przedstaw w swojej pracy codzienne zmagania, pokonywanie przeszkód i przeciwności, nawiązując do trudu, jaki muszą włożyć olimpijczycy. Weź pod uwagę także kolory na olimpijskiej fladze.

       

      Miejsce dostarczenia prac: Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

      Termin dostarczenia prac i przesłania formularza zgłoszeniowego: do 27.02.2024 r. (wtorek)

      Termin Przeglądu Powiatowego – obrady Rady Artystycznej: 1.03.2024 r. (piątek)

       

      Informacje o Lubuskim Konkursie Plastycznym: Katarzyna Chorążyczewska, kom. 600 733 148,  tel. 95 732 28 43 wew. 34, e-mail: k.chorazyczewska@muzeumlubuskie.pl

       

      Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/Lr1VCrf9SSEqSoZW8

       

      Szczegółowe informacje o Programie Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2024 są dostępne na stronie Regionalnego Centrum Animacji Kultury: https://rcak.pl/pro-arte/.

     • Czytelnicza innowacja pedagogiczna z Dziadkami

     • Wczoraj w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie, które w pełni wpisuje się w innowacyjne podejście do czytelnictwa! Babcia naszych maluchów przygotowała prawdziwą ucztę słowną, czytając im bajki pełne przygód i magicznych światów.

      Innowacyjna forma zajęć sprawiła, że nasze przedszkolaki z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu

      Dziękujemy wspaniałej babci za piękne chwile, które zainspirowały nasze dzieci do odkrywania magii książek.

      W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję rówież gościć jedną z wspaniałych babć naszych dzieci.

     • Bal z Babcią i Dziadkiem w Przedszkolu

     • 29 stycznia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, a atmosfera była pełna uśmiechów, radości i miłości!

      Nasze przedszkolaki przygotowały niespodzianki, które rozweseliły serca naszych ukochanych babć i dziadków. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy a nasze serca były pełne ciepłych uczuć.

      To był dzień pełen emocji i wzruszeń, podczas którego dzieci mogły okazać swoją miłość i wdzięczność swoim ukochanym dziadkom.

      Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za ich bezwarunkową miłość, cierpliwość i wsparcie! Niech każdy dzień będzie dla Was równie piękny, jak ten, który spędziliśmy razem w przedszkolu.

      Dziękujemy również rodzicom za tak aktywne włączenie się w pomoc w przygotowaniach tego niezwykłego dnia.

     • Przedszkole działa z WOŚP

     • Szanowni Rodzice!

      Dziękujemy Wam za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w nasze działania.

      26 stycznia 2024 zaczęliśmy grać z WOŚP. Upieczone przez Was i przyniesione do przedszkola ciasta zasiliły puszkę i zebraliśmy kwotę 1349,76 zł.

      "Brawo Wy!"

     • Konkurs Lego MASTERPIECE

     • 26 stycznia 2024r. w Eisenhüttenstadt

      Konkurs First Lego League Masterpiece jest częścią międzynarodowej inicjatywy edukacyjnej prowadzonej przez Lego Education. W konkursie biorą udział uczniowie z całego świata, którzy muszą połączyć umiejętności inżynieryjne, twórcze myślenie i współpracę w zespole.

      Nasz regionalny tegoroczny konkurs odbył się w Eisenhüttenstadt 26 stycznia 2024r., gdzie rywalizowało ze sobą 12 drużyn. Każdy zespół musiał zaprojektować i zbudować własnego robota, który miał za zadanie wykonanie precyzyjnych zadań na specjalnie przygotowanej macie. Nasz międzynarodowy zespół LEGORAIDERS zbudowany z uczniów ze szkół z Bogdańca, Cedyni i Neutrebbin liczył 10 osób. Szkołę w Bogdańcu reprezentowali: Kacper Tłoczek i Victor Sawicki z klasy IV, Ignacy Kozłowski i Sylwester Lipka z klasy 7A oraz Marzena Okulik z klasy 7B. Do konkursu drużyna przygotowywała się podczas warsztatów w Witnicy. 

      Podczas konkursu zespoły miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności programowania robota do wykonywania zadań na specjalnie przygotowanym polu. Uczestnicy musieli zademonstrować precyzję, dokładność i determinację, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Napięcie wśród zespołów było ogromne, ale jednocześnie panowała przyjazna atmosfera rywalizacji i wymiany doświadczeń. Bo na tym konkursie najważniejsza jest wspólna zabawa!

      Poprzez konkurencję, uczestnicy mają okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności inżynierskie, lecz także rozwijać umiejętności przekraczania granic, pracy w zespole i rozwiązywania problemów. Tegoroczna edycja była bez wątpienia wyjątkowa. Zespoły wykazały się nie tylko zaawansowanymi umiejętnościami technicznymi, ale także zdolnościami kreatywnego myślenia i zdolnością do rozwiązywania problemów w innowacyjny sposób. Zmagania robotów na macie zakończyliśmy na 9 miejscu. Nasz zespół uzyskał wyróżnienia w dwóch kategoriach: współpracy w grupie oraz projektu robota. O wyjątkowości edycji świadczy również fakt, że pierwszy raz zdobyliśmy I miejsce w kategorii najlepszego projektu badawczego

      Dziękujemy wszystkim, dzięki którym wyjazd mógł się odbyć.  

      Specjalne podziękowania kierujemy do p. Anny Szałek - mamy naszej szkolnej koleżanki Emilki - za uśmiech, wspracie i dobre słowo - po niemiecku i nie tylko ;)   

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej 25.01.2024r.

     • Część I

      Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej to bardzo ważne i wartościowe wydarzenie w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. Czytanie książek ma wiele korzyści, które pomagają nam rozwijać się wszechstronnie. Przede wszystkim, czytanie rozwija naszą wyobraźnię i kreatywność. Podczas czytania dostajemy szansę przeniesienia się w inne światy, poznania nowych postaci i doświadczenia różnych sytuacji. To pomaga nam rozwinąć umiejętność twórczego myślenia i rozbudza nasze zainteresowania. Ponadto, czytanie wpływa na nasz rozwój intelektualny. W trakcie lektury poznajemy nowe słownictwo, uczy nas logicznego myślenia oraz rozwija nasze umiejętności komunikacyjne. Stajemy się bardziej czujni i zrozumiali wobec innych ludzi. Czytanie to także doskonała forma spędzania ciekawie czasu wolnego. Dobra książka może nas pochłonąć na wiele godzin i dostarczać niezapomnianych chwil relaksu. Odkrywanie nowych światów i historii, poczucie ekscytacji i zainteresowania to wszystko możemy znaleźć w książkach. Książki także pozytywnie wpływają na nasz rozwój i umiejętności. Wszystkim uczniom klasy 1A, którzy uczestniczyli w dzisiejszym wydarzeniu życzymy ,aby dobrze bawili się w bibliotece szkolnej i cieszyli się wspólnym czytaniem i poznawaniem nowych światów!

      cz 2.

     • XIV GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

     • Tegoroczny, XIV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Gorzowskiego 19.01.2024r.  

      Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek z pewnością jest doskonałą okazją do uczczenia tradycji i przedłużenia świątecznego nastroju. Profesjonalne występy młodych uczestników dostarczyły pięknych i wzruszających momentów. Bardzo ciekawie brzmiały nowoczesne kolędy, które łączą tradycyjne melodie z nowoczesnymi aranżacjami. To świetny sposób na pokazanie, że kolędy mogą mieć różnorodne brzmienia, przyciągając uwagę zarówno starszych, jak i młodszych słuchaczy. Oczywiście, tradycyjne kolędy mają swoje niezastąpione miejsce w świątecznym repertuarze. Ich piękne słowa i melodyjne linie sprawiają, że każdy, kto je słucha, może poczuć magię i radość świąt Bożego Narodzenia. Gratuluję wszystkim uczestnikom Konkursu Kolęd i Pastorałek wspaniałych występów oraz niezapomnianych chwil podczas tej festiwalowej celebracji!

      Dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom, którzy wsparli nasz konkurs kolęd. Bez ich hojności i zaangażowania nie byłoby możliwe zorganizowanie tego wydarzenia. Oto nasze serdeczne podziękowania:

      1.    Wójt Gminy Bogdaniec, Krystyna Pławska,
      2. Stowarzyszenie Przyjaciół i Rada Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
       w Bogdańcu,
      3. Nadleśnictwo Bogdaniec, Nadleśniczy Piotr Pietkun,
      4. Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu,
      5. Ergo Hestia, Halina Sieradzka,
      6. Piekarnia Bogdaniec, Leszek Wojtkowiak.

      Dziękujemy również wszystkim innym sponsorom, którzy przyczynili się do sukcesu konkursu. Wasze wsparcie było niezwykle ważne i doceniamy wasze zaangażowanie w promocję kultury śpiewania kolęd. Dziękujemy jeszcze raz naszym wspaniałym sponsorom i cieszymy się z ich obecności i wsparcia.
      Dziękujemy bardzo Jury, że dokonało trudnego wyboru zwycięzców konkursu kolęd. Serdeczne gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Życzymy Wam dalszych sukcesów w przyszłym roku i już teraz nie możemy się doczekać zobaczenia Was za rok. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

      Redakcja Marta Andruszko – nauczyciel

      PROTOKÓŁ

      KOMISJA XIV GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK POD PATRONATEM
      STAROSTY POWIATU GORZOWSKIEGO
      W DNIU 19.01.2024 R.

      Jury w składzie:

      Ks. Gabriel Stożek - ksiądz

      Krystyna Woźniak - poetka

      Czesław Ganda - muzyk

      Postanowiło przyznać nagrody w 4 grupach wiekowych. 

      W kategorii dzieci przedszkolnych:

      III miejsce - OliwierWerbiński

      II miejsce - Julia Bednarczyk

      I miejsce - Alicja Sowińska

      W kategorii klas I - III szkoły podstawowej:

      III miejsce - Maja Durbajło

      II miejsce - Witold Leniec

      I miejsce - Hanna Domaradzka

      W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej:

      III miejsce - Filip Bednarczyk

      II miejsce - Alicja Jankowska

      I miejsce - Hanna Durbajło

      W kategorii klas VI - VIII szkoły podstawowej:

      III miejsce - Gabriel Dykban

      II miejsce - Zofia Kozłowska

      I miejsce - Agata Dobosiewicz

      Grand Prix - Emilia Mieczkowska

      Komisja konkursowa gratuluje wyróżnionym oraz wszystkim dzieciom i ich rodzicom, nauczycielom za przekazanie tradycji śpiewania pięknych polskich kolęd i pastorałek.

      Oddzielne podziękowania składamy na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Reks i Grona Pedagogicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu za reaktywowanie konkursu, który wrósł w pejzaż gminy.

       

       

     • Tradycyjne spotkanie przy Gałązce Świerku

     • W dniu 14.12.2023 r. odbyło się spotkanie Wigilijne "Gałązka świerku".

      W świąteczny klimat wprowadziły nas zajęcia realizowane w ramach projektu polsko-niemieckiego „Boże Narodzenie bez granic - poznajemy tradycje i obyczaje” dofinansowanego przez polsko-niemiecką wymianę PNWM ze środków unijnych Pro Europa Viadrina, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu oraz Gminę Bogdaniec i sołectwo Bogdaniec. Od rana młodzież naszej szkoły i zaproszeni goście z partnerskiej szkoły w Neutrebbin pracowali w grupach warsztatowych. Celem warsztatów było wzbogacanie informacji o tradycjach i obyczajach Bożego Narodzenia obu narodów, łamanie barier językowych, podniesienie świadomości kulturowej oraz nawiązanie nowych kontaktów wśród młodzieży polskiej i niemieckiej. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest popołudniowe spotkanie kilku pokoleń. Przy wigilijnym stole w Gminnej Bibliotece w Bogdańcu zasiedli uczniowie naszej szkoły, młodzież z Niemiec, zaproszeni goście z gminy partnerskiej Petershagen/Eggersdorf, rodzice i dziadkowie, mieszkańcy gminy, władze lokalne: wójt, sołtysi, radni, dyrektorzy placówek z terenu gminy oraz nasi zasłużeni emeryci. Uwieńczeniem spotkania było dające wiele wzruszeń i nadziei na przyszłość przedstawienie teatralno –muzyczne „Jasełka – Opowieść Wigilijna”, zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu. W organizację dnia, realizację projektu polsko-niemieckiego zaangażowani byli wszyscy uczniowie i nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice za co z całego serca dziękują organizatorzy i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu Małgorzata Reks.

     • Mikołajki w przedszkolu

     • 6 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy magiczne Mikołajki! Dzieci były pełne radości, otaczając się świątecznym klimatem. Mikołaj przyniósł uśmiechy na twarzach maluchów, a prezenty rozbłysły jak gwiazdy. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji i naszym małym szkrabom za uczestnictwo w tej uroczej świątecznej chwili!

     • Wycieczka przedszkolaków do Urzędu Powiatowego

     • W piątek (01.12.2023) mieliśmy niezwykłą wizytę w urzędzie powiatowym! Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak działa lokalna administracja i co robią urzędnicy. Dzieci były pełne ciekawości, zadawały mnóstwo pytań i świeżym spojrzeniem spojrzały na to, jak ważną rolę pełnią osoby pracujące w urzędzie. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wspaniałe doświadczenie edukacyjne!

     • Podsumowanie Zbiórki dla Schroniska Azorki! Dziękujemy!

     • Drodzy Rodzice, Przyjaciele i Wspaniali Darczyńcy,

      Chcemy serdecznie podziękować za ogromną hojność i wsparcie podczas naszej niedawno zakończonej zbiórki na rzecz Schroniska dla Zwierząt Azorki. Wasza życzliwość sprawiła, że nasze przedszkolaki doświadczyły ważnej lekcji empatii i pomocy dla tych, którzy potrzebują.

      Osiągnięcia Zbiórki:

      Zebraliśmy imponującą ilość karmy dla psów.

      Zabawki, gryzaki inne potrzebne rzeczy wypełniły nasze miejsce zbiórki.

      Dzięki Wam, zwierzaki w Schronisku Azorki odczuwają teraz ciepło naszej troski. To niezwykłe doświadczenie nauczyło nasze dzieci, że wspólnie możemy zdziałać wielkie rzeczy.

      Podziękowanie dla Wszystkich Darczyńców:

      Wasza hojność wzruszyła nasze serca. Dziękujemy, że razem stworzyliśmy fale dobra i pomocy. To nie tylko zbiórka przedmiotów, ale również akt miłości i solidarności.

      Dziękujemy za Każdy Gesty Dobra!

      Dzięki Waszemu zaangażowaniu, uczymy dzieci, że każda pomoc ma znaczenie. Bądźmy razem siłą dobra i wsparcia dla tych, którzy potrzebują.

     • Andrzejki w przedszkolu

     • Dziękujemy wszystkim za udział w naszej magicznej imprezie andrzejkowej!

      Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

      Dzięki Wam Andrzejki w naszym przedszkolu były niezapomniane! Razem stworzyliśmy wyjątkową atmosferę pełną uśmiechu i radości.

      Co działo się podczas imprezy?

      Wróżby, które rozbawiły maluchy do łez!

      Taneczne popisy przy największych przebojach naszych przedszkolaków!

      Kolorowe dekoracje, które zamieniły nasze przedszkole w bajkowy świat!

      Dziękujemy za wspólną zabawę i niezapomniane chwile!

      Czekamy na kolejne magiczne spotkania!

     • UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOGDAŃCU ZDOBYLI GŁÓWNĄ NAGRODĘ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „ŚLADAMI BOHATERÓW PODZIEMIA”

     • 05.12.2023r. nasza drużyna „Ferajna Sienkiewicza” w składzie; Ignacy Kozłowski, Marzena Okulik, Bartosz Pawlak, Adam Szurko i Karol Westwahl pod opieką nauczyciela historii Pana Remigiusza Wojczala zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie historycznym „Śladami Bohaterów Podziemia”, zorganizowanym przez Fundację PGE wraz z Fundacją na Rzecz Wielkich Historii.

       

      Zadanie konkursowe polegało na odbyciu podróży śladami historii i nagranie filmu, przedstawiającego osobę związaną z działalnością na rzecz ruchu oporu. Z przedstawionych prac konkursowych wybrano 25 laureatów, a 5 najlepszych drużyn otrzymało nagrodę główną. Zadaniem kilkuosobowych grup, tworzonych przez uczniów szkół podstawowych i średnich było znalezienie w swoim otoczeniu osoby związanej z ruchem oporu podczas II wojny światowej, pamiątek oraz fotografii związanych z jej działalnością konspiracyjną i nagranie filmu w konwencji InstaStories dokumentującego poszukiwania.

      Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Historii Polski w Warszawie. W naszej pracy konkursowej opowiedzieliśmy historię Pana Janusza Hrybacza, żołnierza Armii Krajowej, walczącego na Wileńszczyźnie podczas II wojny światowej. Po rozdaniu nagród mieliśmy przyjemność zwiedzieć wystawę nowo otwartego Muzeum Historii Polski. Byliśmy przy Bramie Straceń i zwiedziliśmy Cytadelę, która była kiedyś więzieniem dla polskich powstańców.

      Poznawanie historii naszego bohatera przyniosło nam wiele satysfakcji i chęci do dalszego pogłębiania wiedzy o ciekawych postaciach z naszego regionu. Janusz Hrybacz jest dla nas bohaterem, choć sam nigdy tak o sobie nie mówił. Swoim życiem pokazał nam co to znaczy być patriotą.

      Dziękujemy wszystkim za pomoc przy realizacji naszego projektu. Szczególne podziękowania kierujemy do: Pani Ewy Pawlak, Dyrektora Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. za wielkie wsparcie i pomoc organizacyjną; Pani Małgorzaty Reks, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu za wsparcie i pomoc w sfinansowaniu naszego wyjazdu do Warszawy; Pana Jerzego Stanisława Hrybacza, syna naszego bohatera, za cudowną lekcję historii i przeprowadzony wywiad,; Pana Piotra Adamowicza i jego syna Gabriela, za profesjonalne nagranie i montaż filmu; rodzicom uczniów za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.

      Oprac. Ferajna Sienkiewicza pod opieką nauczyciela historii, Remigiusza Wojczala

     • BRYGADA R.R. pana Rafała R.

     • Interesowaliśmy się sportem, a szczególnie zespołową grą w piłkę od kiedy przekroczyliśmy progi pierwszej klasy. W listopadzie bieżącego roku nasza wychowawczyni, p.Jagoda, zabrała nas na mecz piłki ręcznej na ŻYWO, tzn.na rozgrywki Stali Gorzów na hali przy SP nr 20. Kibicowaliśmy Stali G., gdy grała z Żukowem, a także ze Stalą Mielec. Zafascynowała nas sprawność, szybkość, zwinność i współdziałanie  zawodników w zespole.Piłka ich słuchała! Piłka była z nimi! Spośród tych fenomenalnych zawodników urzekł nas swoją grą i "lotami" z piłką pan Rafał Renicki (nr 32).Młody, niewysoki, szczupły  pan R.R., starszy tylko o 12 lat od nas, robił z piłką CUDA. Unosił się lekko nad parkietem jakby miał skrzydła. Nasz artysta - malarz Mikołaj ("Miki") uwiecznił Go w swojej pracy plastycznej, a Hania i Oliwia wykonały rysunki w duchu drużyny. My, mali kibice gorzowskiej drużyny piłki ręcznej, jesteśmy mile zaskoczeni, że nas zauważono. Cieszymy się, że nasze zaproszenie do SP Bogdaniec zostało przyjęte i opublikowane na fb. Czekamy niecierliwie na spotkanie. 
                Klasa III
            BRYGADA R.R.

     • Tydzień Pozytywnych Emocji

     • Relacja z Tygodnia Pozytywnych Emocji 15.11. – 22.11.2023r.

      Dzień Empatii

      W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali piękne, kolorowe kartki dla uczestników Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Racławiu.

      Międzynarodowy Dzień Tolerancji

      Uczniowie byli zaznajamiani z Deklaracją o Tolerancji. Ponadto nie tylko w tym dniu, ale cyklicznie dzieci i młodzież uczą się o potrzebach różnych osób, np. z niepełnosprawnościami. W ramach projektu gminnego odbywały się zajęcia z psychologiem na temat Tolerancji.

      Dzień Szczerości

      Ten dzień należał do szczerych wyznań. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzały wśród uczniów i pracowników szkoły wywiady z poszanowaniem dóbr osobistych i życzliwości do swoich rozmówców. Pytania były proste, krótkie dotyczące zainteresowań, gustów, preferencji smakowych.

      Dzień Ochrony Praw Dziecka

      Uczniowie przypominali sobie w tym dniu zarówno jakie mają obowiązki, jak i jakie mają prawa wynikające z Konwencji o Prawach Dziecka.

      Światowy Dzień Życzliwości

      W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami stworzyli własne kodeksy Życzliwości.

      Dzień Leniucha

      Najlepszy dzień w roku szkolnym, Uczniowie przebierali się w ciepłe, kolorowe piżamki, szlafroki, dresy. Wyposażeni byli w koce, poduszki. Lekcje odbywały się w leniwej atmosferze bez sprawdzianów i kartkówek.