• Wycieczka przedszkolaków do Małego Centrum Nauki SOWA w Witnicy

     • 28 marca nasze przedszkolaki z grup Leśne Skrzaty, Liski i Jagódki wybrały się do Małego Centrum Nauki SOWA w Witnicy. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji. Między innymi zajęcia w Majsterni, przeprowadzone przez obsługę ośrodka - dzieci przygotowywały papierowe sowy, które później mogły wrzucić do tunelu aerodynamicznego i zobaczyć, jak latają. Dzieci mogły zobaczyć również model człowieka wraz z modelami jego organów wewnętrznych i ich układem w ciele. Ogromną atrakcją była również możliwość stworzenia filmu poklatkowego, czy zabawy z modelem terenu wykonanym z plastycznej masy i obserwowanie na nim układ depresji, po dokonanych w nim zmianach. Świetną zabawą dla dzieci okazała się również armata powietrzna. W Centrum Nauki SOWA czeka nas jeszcze wiele innych ciekawostek!

     • Zdrowe śniadania w grupie Liski

     • 24 i 30 marca w grupie Liski dzieci przygotowywały samodzielnie swoje śniadaniowe kanapki. Dzięki temu budujemy zdrowe nawyki żywieniowe i uczymy samodzielności.

     • Szklarnia z fasolą w grupie Jagódki

     • Przedszkolaki z grupy "Jagódki" założyły w sali przedszkolnej mini szklarnię z fasolą. Z niecierpliwością przed porannymi zajęciami oglądają swoje fasolki, czy już zaczynają kiełkować.

     • Grupa Jagódki sadzi wiosenne cebulki

     • Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy Jagódki sadziły cebulę. Przedszkolaki zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami jej sadzenia. Odpowiednio przygotowane dzieci, w niezbędne przedmioty zabrały się za pracę. Każde dziecko posadziło cebulki. Teraz codziennie będą o nie dbać, podlewając je i będą obserwować wzrostu szczypiorku. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem.

     • Witaj Wiosno!

     • 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-VIII pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p.Anetą Lipińską zaplanowali dla nas wiele atrakcji.Byly tradycyjne marzanny, okrzyki zaklinające wiosnę, tańce, warsztaty plastyczne, quizy, gry dydaktyczne i mnóstwo zabawy. Jesteśmy pewni, że po takim powitaniu Pani Wiosna zostanie z nami na dłużej

     • Pierwszy dzień wiosny

     • Uczniowie klas I-III przywitali wiosnę w Nadleśnictwie Bogdaniec. Hasło przewodnie brzmiało ,,Wiosna w lesie". Ścieżką edukacyjną poprowadziła nas p. Aldona- przedstawicielka Nadleśnictwa, która niezwykle ciekawie opowiadała o budzącej się do życia przyrodzie. Dzieci otrzymały lupy i z zaciekawieniem zaglądały we wszystkie zakamarki lasu. Były także kiełbaski z grilla i fantastyczna zabawa. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwa Bogdaniec za wspaniałe przyjęcie i ciekawe opowieści!

     • Podziękowania

     • Drodzy uczniowie, szanowni rodzice, sympatycy i przyjaciele szkoły. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w akcji Lidl dla Szkół.

      Wspólnie uzbieraliśmy 2751 kuponów talenciaków. Wymieniliśmy je na pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane podczas zajęć dydaktyczno – wyrównawczych oraz specjalistycznych. Zamówienie w pełni zostanie zrealizowane do 31.05.2023r. Natomiast, to co już otrzymaliśmy prezentujemy na zdjęciach.

     • TYDZIEŃ MATEMATYKI

     • ​​​​​Tydzień matematyki to cykliczna impreza w kalendarzu uroczystości szkolnych. W tym roku, tak jak w latach poprzednich również bawliśmy się matematyką na całego!​​​​​​​

      W dniach 13-19 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień matematyki. Jak zwykle uczniowie chętnie wzięli udział w zaproponowanych aktywnościach. 

      PONIEDZIAŁEK - kolorowa matematyka

      WTOREK - Dzień Liczby PI - miasto PI

      ŚRODA - zagadki logiczne

      CZWARTEK - Kangur matematyczny

      PIĄTEK - Origami

       

      Poniżej kilka z  prac, które powstały podczas bieżącej edycji. 

       

      Nauczyciele matematyki

       

     • Wiosenne śniadanie w grupie Tropicieli

     • 21 marca, w pierwszy dzień wiosny grupa Tropiciele (6-latki) przygotowywała wiosenne śniadanie. Każdy zadbał o różnorodność i estetykę przygotowanych przez siebie kanapek.

     • Powitanie wiosny w przedszkolu i wspólne ognisko

     • 20 marca dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wybrały się do Nadleśnictwa Bogdaniec, by szukać pierwszych oznak wiosny. Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Nadleśnictwa Bogdaniec. Na powitanie wiosny zorganizowane zostało również ognisko.

      "Leci pliszka
      spod kamyczka:
      - Ja się macie dzieci?!
      Już przybyła
      wiosna miła,
      już słoneczko świeci!"

     • Zajęcia logopedyczne

     • Grupowe zajęcia logopedyczne obejmują doskonalenie sprawności narządów artykulacyjnych, wdrażają do poprawnej wymowy, rozwijają słuch fonematyczny, kształtują prawidłowy tor oddechowy, rozwijają zasób słownictwa.

       

      Harmonogram zajęć:

      Poniedziałek 9⁰⁰-9³⁰,10³⁰-11³⁰

      Wtorek 13⁰⁰-15¹⁵

      Środa 9⁰⁰-9³⁰, 13⁰⁰-14³⁰

      Czwartek 13⁰⁰ -14³⁰

      Piątek 12³⁰-13⁴⁵

       

     • TYDZIEŃ MATEMATYKI

     • Czym jest liczba Pi i dlaczego jest taka ważna? Kto ją zaśpiewał, a kto wyrecytował? Dlaczego nazywana jest Ludolfiną?

      Odpowiedzi znajdziesz w prezentacji. Sprawdź, który sławny naukowiec urodził się w tym samym dniu co ty lub znajdź swoją datę urodzenia w nieskończonym rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi!

     • Konkurs DELTA "Orzeł Matematyczny"

     • Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie DELTY "Orzeł Matematyczny"

      Kolejna edycja konkursu "Orzeł Matematyczny" zbliża się wielkimi krokami. W poprzednich latach uczniowie naszej szkoły wielokrotnie zdobywali tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny". Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi zadaniami na stronie organizatora.

      STRONA ORGANIZATORA - przykładowe zadania

      Zapisy do 30 marca 2023r. do godz. 12.00. u nauczycieli matematyki (klasy IV-VIII)  lub wychowawców (klasy II-III)

      Koszt udziału w konkursie - 14,00 zł

      Konkurs zostanie przeprowadzony 20 kwietnia 2023r. 

       

      Zespół nauczycieli matematyki
     • Grupa Liski buduje kosmiczną rakietę

     • „Był raz piesek bardzo mały,

      Ale dzielny i wspaniały

      Piesek miał na imię Łajka

      I to nie jest żadna bajka

      Cały księżyc zwiedził sobie

      Gdy dorosnę, też to zrobię!”

       

      21 lutego zrealizowaliśmy zadanie z projektu „W tekturowym świecie, dobrze bawić się będziecie” i wspólnie stworzyliśmy rakietę z kartonu. Wspólnie z nami w zajęciach brały udział Leśne Skrzaty.

     • Księżycowy piasek - grupa Liski

     • 20 lutego w grupie Liski realizowaliśmy projekt "Sensosmyki". W ramach zajęć o kosmosie zrobiliśmy wspólną zabawę sensoryczną i stworzyliśmy piasek księżycowy. Jego wykonanie jest bardzo proste! Wystarczy mąka ziemniaczana i olej. Do wykonania takiej masy potrzebne jest około 8 szklanek mąki i 2 szklanki oleju.

      Do wspólnej zabawy w tym dniu zaprosiliśmy również grupę Leśne Skrzaty.

     • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

     • 17 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały montaż słowno-muzyczny.

      Ten wspaniały dzień rozpoczęliśmy powitaniem naszych gości przez Panią Dyrektor Małgorzatę Reks.

      Następnie każda z grup zaprezentowała przygotowane piosenki i wierszyki.

      GRUPA JAGÓDKI

      GRUPA TROPICIELE "0"

      GRUPA LISKI I LEŚNE SKRZATY

      JEŻYKI

      ZESPÓŁ MINITWIST

      Występ przedszkolaków wspaniale dopełnił również pokaz tańca zespołu „Minitwist”, prowadzonego przez Panią Dyrektor Małgorzatę Reks.

      Zakończyliśmy nasze przedstawienie piosenką „Babciu, droga Babciu” i wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców i pomoce nauczyciela.

      To był cudowny dzień, pełen ciepłej atmosfery, dumy, radości, wzruszeń i wspólnego świętowania. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom - Dziadkom, Babciom oraz rodzicom za piękny, wspólny czas i przygotowanie wspaniałego poczęstunku.

     • Walentynki w przedszkolu

     • 14 lutego w naszym przedszkolu maluszki wraz ze swoimi wychowawczyniami obchodziły Walentynki.

      Z okazji tego święta dzień wcześniej grupa Liski w ramach projektu „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” przygotowała walentynkową fotobudkę (zadanie „Fotobudka powstać może, karton nam w tym dopomoże”).

      Dzieci otrzymały od Pań walentynkowe opaski, w których wykonały zdjęcia w walentynkowej fotobudce. Dowiedziały się również od Pań dlaczego ten dzień jest wyjątkowy.

      GRUPA LISKI I LEŚNE SKRZATY

      GRUPA JAGÓDKI

      Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Magda Pilch z Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci w ramach programu „Czytanie na drugie śniadanie” wysłuchały walentynkowej historii Świnki Peppy i jej przyjaciół.

      GRUPA LISKI I LEŚNE SKRZATY

      Panie wraz z dziećmi przygotowały również walentynkowy poczęstunek w formie serduszkowych gofrów.