• Dzień Rodziny - 8 czerwca

     • Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów wraz z rodzicami na wspólne spotkanie z okazji Dnia Rodziny.

      Spotkajmy się 8 czerwca o godz. 11:00!

     • Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - 30 maja

     • Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, obchodzony 30 maja, jest wyjątkową okazją do uhonorowania i docenienia rodziców zastępczych, którzy otwierają swoje serca i domy dla dzieci potrzebujących miłości, wsparcia i stabilności. To święto podkreśla wagę i znaczenie rodzicielstwa zastępczego w budowaniu bezpiecznego i kochającego środowiska dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych.

      Historia i Cel

      Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat roli i wyzwań związanych z rodzicielstwem zastępczym. Jest to także czas, aby docenić trud i poświęcenie tych, którzy podjęli się tej odpowiedzialnej roli. Rodziny zastępcze odgrywają kluczową rolę w systemie opieki nad dziećmi, oferując tymczasowy dom, a często także długoterminową opiekę, wsparcie emocjonalne oraz możliwość normalnego życia.

      Jak Możesz Pomóc?

      Jeżeli jesteś zainteresowany wspieraniem rodzicielstwa zastępczego, oto kilka sposobów:

      1. Zostań rodzicem zastępczym - Dowiedz się, jak możesz stać się rodziną zastępczą i jakie są wymagania.
      2. Wspieraj organizacje - Wspieraj lokalne organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz dzieci w rodzinach zastępczych.
      3. Podnoś świadomość - Dziel się informacjami o rodzicielstwie zastępczym w swoim środowisku, aby zwiększyć społeczną świadomość i zaangażowanie.
      4. Wolontariat - Zgłoś się jako wolontariusz w programach wspierających rodziny zastępcze i dzieci w potrzebie.

      Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim rodzinom zastępczym za ich niesamowitą pracę i zaangażowanie. To także czas na refleksję nad tym, jak ważne jest wsparcie dzieci w trudnych sytuacjach życiowych i jak każdy z nas może przyczynić się do poprawy ich losu.

     • Pierwszy wyjazd do kina Grupy Liski i Biedronki

     • Dziś 14.05.2024 r. nasze najmłodsze przedszkolaki (3 latki grupa Liski i 3-4 latki grupa Biedronki) wybrały się na seans do kina Helios na bajkę pt. "Kicia Kocia w przedszkolu".

      Maluszki mogły zapoznać się z przygodami swojej ulubionej książkowej bohaterki, która opowiedziała im m.in. o tym, jak zachować się podczas burzy, co zabrać ze sobą na basen, kogo możemy spotkać w parku podczas spaceru, a także o swoich przygodach związanych z przedszkolem.

      To był bardzo długo wyczekiwany pierwszy wyjazd naszych maluszków, które bardzo chciały jechać autobusem. Na pewno będzie to dla nich niezapomniane, pełne wrażeń przeżycie, które zapamiętają na długo.

     • Wycieczka klas pierwszych do ZOO w Poznaniu

     • 10 maja klasy pierwsze odwiedziły ZOO w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję podziwiać egzotyczne zwierzęta i przyrodę w obecności przewodnika. Wyprawa zakończyła się przejazdem kolejka wąskotorową.

     • Wycieczka do Torunia - klasy drugie

     • 6 i 7 maja odbyła się wycieczka klas drugich (IIA i IIB do Torunia) wraz z wychowawcami: Panią Karoliną Maciąg - Mazur i Panią Klaudią Gabert.

      Dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu autokarem, który zawiół nas prosto do Torunia. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym i Nowym Mieście. Podczas tej wędrówki zobaczyliśmy m.in. Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Pomknik Mikołaja Kopernika, Teatr Baj Pomorski. Następnie udaliśmy się do Planetarium w Toruniu, gdzie obejrzeliśmy niesamowity gwiezdny spektakl, opowiadający m.in. o kolorach kosmosu i życiu pszczół. Następnie wybraliśmy się do piernikarni, gdzie zdradzono nam tajemny przepis na pierniki, które mogliśmy samodzielnie przygotować i wypiec. Po intensywnym dniu zwiedzania wybraliśmy się na odpoczynek do hotelu, bo następnego dnia czekało nas równie wiele atrakcji.

      Kolejnego dnia wybraliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym mogliśmy w interaktywny sposób dowiedzieć się wielu ciekawostek o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Później udaliśmy się do Domu Legend, w którym ponownie przeżyliśmy wszystkie historie zapisane w legendach o Toruniu.

      Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Wróciliśmy do domu pełni wiedzy i radości ze wspólnego odkrywania.

       

      Zapraszamy do relacji fotograficznej.

       

     • VII BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

     • 30 kwietnia 2024r. - fotorelacja

      W dniu 30 kwietnia 2024 roku nasza szkoła już po raz VII uczciła nadchodzące święto flagi w aktywny sposób. Wszystkim gościom, dyrekcji, pracownikom oraz uczniom dziękujemy za sportowego ducha, zdrową rywalizację i dumne reprezentowanie naszych barw narodowyc.

      Już tradycyjnie OSP Bogdaniec wspiera nas w tym dniu filmując naszą uroczystość z drona. 

      Film OSP BOGDANIEC - realizacji i montaż dh Paweł Stolarczyk

     • ZAPROSZENIE

     • VII BOGDANIECKI BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

      Zapraszamy wszystkich przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu, mieszkańców naszej Gminy do uczestnictwa w VII Bogdanieckim Biegu dla Biało-Czerwonej, który odbędzie się w Bogdańcu 30.04.2024 r. o godz. 9.30. Starujemy z boiska szkolnego w Bogdańcu.

      Nasz bieg organizowany jest w celu szczególnego uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej obchodzonego 2 maja. To obchodzone od 2004 roku święto zasługuje na coraz nowsze inicjatywy i preteksty do zwrócenia uwagi na wielką rolę jakie pełnią nasze barwy narodowe. Chcemy propagować zdrowy styl życia i kształtować postawy patriotyczne dzieci i młodzieży.

      Charakter biegu:

      ● Bieg ma charakter rekreacyjny – długość 1,5 km. Nie będzie prowadzony pomiar czasu.

      ● Odróżnia się od innych biegów tym, że biegniemy w strojach z akcentami biało- czerwonymi.

      ● Dla właściciela najbardziej patriotycznych kreacji przewidziane są nagrody.

      Program biegu: 1. 9.15 - Zbiórka uczestników na boisku szkolnym 2. 9.30 - Wystąpienie pani Małgorzaty Reks, Dyrektora Szkoły 3. Wspólna rozgrzewka przy muzyce 3. Zdjęcie z flagą biało-czerwoną całej społeczności. 4. Start biegu 10. 00 - Bieg klas 1-3 oraz przedszkola wokół boiska szkolnego - Bieg klas 4-8 - start: boisko szkolne, ścieżka leśna do Zagrody Młyńskiej, powrót na boisko. 5. Uczniowie klas 1-3 malują plakat na płótnie pt: „Za to Cię kocham Polsko”. 6. Przedszkolaki po biegu – gry i zabawy z biało-czerwoną na boisku. 7. Wręczenie nagród. 8. 11.30- Zakończenie biegu. Powrót do zajęć szkolnych.

       

      Organizatorzy: Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu

     • Etap Gminny Lubuskich Konfrontacji Artystycznych

     •   Gratulacje po etapie gminnym Lubuskich Konfrontacji Artystycznych „Piosenka”, który odbył się 4 kwietnia 2024 roku w Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu. 

      W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły:  Hanna Domaradzka, Julia Michalak i Emilia Mieczkowska. 

      Rada artystyczna w składzie: Władysław Ryl, Lech Serpina, Piotr Leśnicki pogratulowała wszystkim utalentowanym artystom i przyznała tytuł laureata  Emili Mieczkowskiej.

      Natomiast wyróżnienie otrzymała:  Hanna Domaradzka. 

       Gratulujemy i życzymy sukcesu podczas etapu powiatowego LKA-Piosenka, który odbędzie się 23 maja 2024 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku. 

       Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY 

       

     • PAMIĘTAMY O ZBRODNI KATYŃSKIEJ

     • 11 kwietnia  2024 r.  przy Bogdanieckim Dębie Pamięci w Bogdańcu  odbył się uroczysty apel z okazji 84 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 14 rocznicy katastrofy lotniczej  w Smoleńsku.

       W  uroczystościach udział wzięły władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Bogdaniec panią Krystyną Pławską, zastępcą Wójta panem Rafałem Deptułą. Modlitwę poprowadził ksiądz kanonik, proboszcz Gabriel Stożek, a dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu pani Małgorzata Reks w swoim przemówieniu przypomniała o wartościach takich  jak godność , szacunek i poświęcenie dla ojczyzny.  Wspólnie pochyliliśmy się nad losem  polskich oficerów i ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

      Obchody 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14 rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem to lekcja historii i patriotyzmu dla nas wszystkich. Podczas uroczystości oddaliśmy cześć wszystkim pomordowanym, oddaliśmy też szacunek rodzinom, których bliscy zginęli, hołd tym, którzy przeżyli. Taka historia musi przetrwać, dlatego tak ważna była Wasza obecność!  W trakcie uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja oraz delegacje klas i przedszkola złożyły wiązanki kwiatów i znicze.

                          

      oprac.  Małgorzata Reks i Remigiusz Wojczal 

     • Światowy Dzień Zdrowia

     • W ubiegłym tygodniu cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia.

      W klasach 1-3 odbyły się prelekcje, poprowadzone przez pielęgniarkę szkolną, podczas których uczniowie dowiedzieli się na czym polega zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie oraz jak dbać o higienę, a zwłaszcza higienę jamy ustnej. Ogłoszono również konkurs plastyczny pod hasłem „Pysznie, zdrowo, kolorowo”, który zachęca najmłodszych uczniów naszej szkoły do zdrowego odżywiania się. Klasy 4-8 zapoznały się z zasadami piramidy zdrowia, rolą żywienia i aktywności ruchowej oraz wpływem używek na kondycję psychiczną i fizyczną, a przygotowane plakaty pojawiły się w holu szkoły. W bibliotece zostały zorganizowane warsztaty plastyczne, kącik książek o zdrowiu i zdrowej kuchni. Na hali sportowej odbył się turniej tenisa stołowego, który przy zaciętej rywalizacji dostarczył wiele radości i był wspaniałą formą integracji. Dzięki takim działaniom możemy podejmować świadome decyzje i angażować się w działania dotyczące zdrowia w naszym otoczeniu.  

     • Nowe życie pierwiastków

     • Konkurs plastyczno-chemiczny na najciekawsze hasło z symboli pierwiastków chemicznych dla uczniów klas VII i VIII.

      Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu plakatu zawierającego hasło w języku polskim, ułożone wyłącznie z symboli pierwiastków chemicznych. Prace mogą obejmować dwie kategorie tematyczne:

      • plakat z notatką chemiczną
      • hasło ekologiczne z okazji Dnia Ziemi

      Ocenie będzie podlegać zawartość merytoryczna, kreatywność oraz estetyka wykonania plakatu. Format A3. Prace należy oddawać do p. Anny Rutkowskiej-Szabla do dnia 17 kwietnia 2024r.

     • Zapraszamy na uroczysty apel "KATYŃ - PAMIĘTAMY"

     •    11 kwietnia  2024 r. o godz. 12.00  przy Bogdanieckim Dębie Pamięci w Bogdańcu odbędzie się uroczysty apel z okazji 84 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 14 rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Do udziału w uroczystościach zapraszamy przedstawicieli samorządu lokalnego, mieszkańców Gminy Bogdaniec oraz całą społeczność szkolną. Wspólnie pochylimy się nad losem  polskich oficerów ofiar katastrofy lotniczej. 

        Pamięć o tych wydarzeniach musi przetrwać, dlatego tak ważna będzie Wasza obecność!

       

      Program uroczystości:

      11.45 -  przejście uczniów na plac przykościelny                                                                                         

      12.00  - Apel Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci,

                   modlitwa w intencji polskich żołnierzy – ks. Proboszcz Gabriel Stożek,

                złożenie kwiatów i zniczy.                                                                                                                                                                                

       

                                                                    Zaprasza

                      Małgorzata Reks -  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu

                                        Remigiusz Wojczal- Koordynator działań patriotycznych w szkole, nauczyciel historii

     • 🐰🌷 Relacja z Dzisiejszego Spotkania z Zajączkiem Wielkanocnym! 🌷🐰

     • 🐰🌷 Relacja z Dzisiejszego Spotkania z Zajączkiem Wielkanocnym! 🌷🐰

      Drodzy Rodzice i Uczestnicy,

      Dziś, w radosny i słoneczny dzień, 27 marca 2024 roku, mieliśmy przyjemność zorganizować niezwykłe spotkanie z naszym przyjacielem Zajączkiem Wielkanocnym! Chcielibyśmy podzielić się z Wami radosną relacją z tej wyjątkowej chwili pełnej uśmiechu i wiosennej magii.

      🎉 Zabawy Muzyczno-Ruchowe: Nasze przedszkolaki wspaniale bawiły się podczas tańca i zabaw przy ulubionych melodiach! Ich entuzjazm i energia sprawiły, że całe boisko rozbrzmiewało radością.

      🥚 Poszukiwania Wielkanocnych Jajek: Dzieci śmiało przemierzały teren naszego przedszkolnego boiska w poszukiwaniu kolorowych, czekoladowych jajeczek! Ich determinacja i radość z każdego znalezionego jajeczka była niewiarygodna.

      🧩 Zagadki: Nasze małe szkraby świetnie radziły sobie przy naszych zagadkach! Ich ciekawość i chęć do rozwiązywania zadań sprawiły, że czas spędzony razem był niezwykle kreatywny i pełen radości.

      💌 List od Zajączka: Moment, kiedy dzieci odkryły specjalny list od Zajączka Wielkanocnego, był absolutnie magiczny! Słowa z listu wypełniły serca wszystkich ciepłem i uśmiechem.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim Dzieciom, które wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu! Wasza obecność sprawiła, że to wydarzenie było niezapomniane i pełne radości. To dzięki Wam każda chwila spędzona razem jest wyjątkowa.

      Już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych spotkań i przygód! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie.

      Do zobaczenia już niebawem!

      Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami, Zespół Przedszkola  🌟🐰🌷

     • Sukces naszej Uczennicy

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 7b, Marzena Okulik, zdobyła tytuł Laureata III stopnia na szczeblu ogólnopolskim w konkursie INSTALOGIK. Marzena osiągnęła jednocześnie najwyższy wynik punktowy w powiecie gorzowskim.

      Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za wytrwałość dla Marzeny. Życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

      Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod linkiem: InstaLOGIK

     • ORZEŁ MATEMATYCZNY

     • Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie DELTY Orzeł Matematyczny.

      Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Matematyczny.

      Konkurs jest płatny - koszt udziału to 15 zł.

      Termin konkursu - 18 kwietnia 2024r.

      Zapisy - do 27 marca 2024r.

      Więcej informacji i przykładowe zadania na stronie organizatora: DELTA Orzeł Matematyczny

       

      nauczyciele matematyki

       

     • Rekrutacja uzupełniająca

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu mgr Małgorzata Reks  informuje o rozpoczęciu rekrutacji uzupełniającej do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Bogdaniec z dnia 23 stycznia 2024r. 

              Termin postępowania uzupełniającego: 18.03.2024r. - 22.03.2024r.

             Dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły, sekretariacie Przedszkola nr 2 w Bogdańcu (seg.I) oraz sekretariacie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu (seg.II) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu.

           Wypełnione wnioski należy składać bezpośrednio w sekretariacie przedszkola i szkoły podstawowej  w terminie 18 - 22.03.2024r.

       

     • TYDZIEŃ MATEMATYKI

     • 14.03.2024r.-21.03.2024r.

      Aktywności powiązane i towarzyszące:

      • Wystawy matematyczne.
      • Zadanie dla chętnych uczniów: opracowanie krzyżówki matematycznej, której hasłem głównym będzie Tydzień Matematyki – uczniowie przygotowują projekt krzyżówki, opisy haseł i zgłaszają projekt w dwóch wersjach do nauczyciela matematyki. Jedna wersja ma być uzupełniona, druga – czysta – do rozwiązania. Termin 15.03.2024r. Zadanie na ocenę z aktywności.
      • KONKURS dla chętnych uczniów: przygotowanie gry planszowej/karcianej. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie projektu gry planszowej/karcianej. Projekt musi zawierać wszystkie elementy niezbędne w grze, opis oraz zasady gry. Ocenie podlegać będzie oryginalność pomysłu, dokładność wykonania gry i estetyka. Termin 15.03.2024r. Przewidziano nagrody rzeczowe.

       

      Nauczyciele matematyki

     • Sukces naszych uczennic!

     • Uczennica Adela Dzitko zdobyła III miejsce, natomiast Maja Szewczyk została wyróżniona spośród najlepszych 100 prac plastycznych w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KOCHAM POLSKĘ”.

      Na Konkurs wpłynęło 2959 prac plastycznych oraz 331 fotografii z 439 szkół z całej Polski. Organizatorem VIII edycji Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia w Katowicach. Honorowym Patronatem objęli konkurs: Wojewoda Śląski – pan Jarosław Wieczorek, Śląski Kurator Oświaty – pani Urszula Bauer, Prezydent Miasta Katowice – pan dr Marcin Krupa , Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach – pan dr Andrzej Sznajder.

      W roku 2023 obchodziliśmy 550. Rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Zadaniem uczestników Konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub fotografii rozwijających twórczo następujące tematy: Portret Mikołaja Kopernika (praca plastyczna). Plakat promujący postać M. Kopernika lub upowszechniający jego dorobek naukowy. Praca plastyczna nawiązująca tematycznie do szeroko rozumianych astronomicznych zainteresowań M. Kopernika. Fotografia, której głównym motywem będzie piękno nieba nad Polską .Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Anna Westfahl

     • WYNIKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2024/2025

     •  

           Informacja z listami kandydatów zakwalifikowanych i  niezakwalifikowanych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu oraz Przedszkola nr 2 w Bogdańcu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu na rok szkolny 2024/2025 została podana do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu.

          Rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są potwierdzić wolę przyjęcia kandydata do dnia 13.03.2024r. w postaci pisemnego oświadczenia, które należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie przedszkola i szkoły podstawowej.

      Szkola_Podstawowa-_oswiadczenie_woli.pdf

      Przedszkole-Oswiadczenie_woli.pdf

     • Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE 2024

     • Szanowni Państwo,


      w imieniu Dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Pani Izabeli Kumor-Pilarczyk, serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w przeglądzie powiatowym dla powiatu gorzowskiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2024.

      EKSTRA! Laureaci i wyróżnieni w Finale wezmą udział w warsztatach tematycznych organizowanych przez RCAK, a najlepsi będą mieli okazję wystąpić na scenie Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze i powalczyć o złoty bilet w loterii- LOTERIARTE podczas Lubuskiej Gali Talentów!
      BONUS! Laureaci finałów PRO ARTE od 2023 roku mają możliwość uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie szkolnym, które mogą być uwzględnione w procesie rekrutacji do szkół średnich.

      TERMIN PRZEGLĄDU POWIATOWEGO: 8 kwietnia 2024 roku
      TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 28 marca 2024 roku