• Organizacja zakończenia roku szkolnego

• UWAGA

23.06.2022r. (czwartek)

· godzina 8.15 – msza święta w kościele parafialnym.

24.06.2022r. (piątek)

· godzina 8.00 - apel kończący edukację klas ósmych w hali sportowej.

· godzina 9.30 – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w hali sportowej klas I-VII.

· Dowóz uczniów:

8.30 - Włostów

8.45 - Jeniniec

8.55- Podjenin

9.15 - Stanowice

· Odwóz uczniów: około 10.50 - Stanowice

• Zamień kwiaty na marzenia!

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, nasza szkoła przystąpiła do projektu Fundacji Mam Marzenie Zamień kwiaty na marzenia. W dniu zakończenia roku w naszej szkole będą wystawione puszki na datki dla Fundacji.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: https://mammarzenie.org/

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki.

• Spotkanie Rodziców uczniów klasy pierwszej

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu zaprasza na spotkanie organizacyjne Rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 w dniu 21 czerwca 2022r. o godzinie 18.00 w gab. 110 ,Segment I

• Spotkanie Rodziców 3, 4, 5, 6 latków

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu zaprasza na spotkanie organizacyjne Rodziców dzieci przyjętych do naszych oddziałów przedszkolnych 3,4,5,6 latków w dniu 14 czerwca 2022r. o godzinie 16.30 w gab. 2 ,Segment I.

• Harmonogram zebrań z rodzicami/opiekunami

• 14.06.2022r.-Zebranie z rodzicami:

16.30 – spotkanie rodziców dzieci 3,4,5,6-letnich przyjętych na rok szkolny 2022/2023 w gab. 2 (Segment 1),

17.15 - spotkanie rodziców z wychowawcami oddziałów przedszkolnych, (Segment 1).

17.45 - spotkanie rodziców z wychowawcami klas I- III (Segment 1) i IV – VIII (Segment 2),

18.30 – zebranie Oddziałowych Rad Rodziców w gab. 22 (Segment 2).

• VII Gminna Spartakiada Przedszkolaków

• Dzień Dziecka  1 czerwca 2022 roku, w naszych oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy podczas VII Gminnej Spartakiady Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Krystyny Pławskiej. Współorganizatorem spotkania było Gminne Przedszkole w Bogdańcu.

W Spartakiadzie uczestniczyło 210 dzieci z: Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu, z Gminnego Przedszkola Publicznego przy ul. Leśnej w Bogdańcu, z Gminnego Przedszkola Publicznego w Jeninie, a także z oddziału przedszkolnego w Lubczynie. Przedszkolakom towarzyszyli nauczyciele wychowawcy. Dużą pomocą podczas spotkania wykazali się uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

Spartakiada rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości przez Panią Małgorzatę Reks Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu oraz zaprezentowaniem poszczególnych grup. Kolejnym punktem programu był pochód przedszkolaków wokół boiska. Następnie dzieci mogły wziąć udział w zabawach sportowych i  różnorodnych konkurencjach. Był to: rzut do celu, strzał do bramki, skakanie na piłce, wyścigi w skakaniu w worku, a także marsz z jajkiem na łyżce. Kolejną atrakcją dnia były dmuchane zamki.

Spartakiada zakończyła się uroczystym podziękowaniem wszystkim dzieciom za ich aktywny udział. Pani Elżbieta Dominikowska Dyrektor Przedszkola Gminnego w Bogdańcu wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Panem Tomaszem Kwiatkowskim i Wicewójtem Rafałem Deptułą, a także Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu Anną Deptułą, wręczyli dzieciom medale. Każda z grup otrzymała również upominek w postaci zabawek. Na koniec na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja – wata cukrowa.

Dzięki pięknej pogodzie i hojności sponsorów dzień był niezwykle udany. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne spotkanie za rok!

• Dzień sportu

• Nowa galeria Dzień sportu została dodana do albumu fotograficznego

Tegoroczny Dzień Sportu w naszej szkole obfitował w wiele bardzo emocjonujących rozgrywek. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wyrównany mecz reprezentacji klas ósmych przeciwko "reszcie świata" :) Uczniowie klasy szóstej i klas siódmych efektownie wygrali ze starszymi kolegami. Za organizację imprezy odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego.