• Podziękowanie za otrzymane książki do Biblioteki Szkolnej

     • Składamy serdeczne podziękowanie za nieodpłatne przekazanie książek
      do biblioteki szkolnej absolwentom klas ósmych rocznika 2021/2022.
      Dzięki Waszej hojności  zbiory biblioteki wzbogaciły się o 19 pozycji książkowych, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Cieszymy się, że są osoby dla których nasz księgozbiór nie jest obojętny.
      Ten miły gest pozostanie na długo w naszej pamięci, a podarowane książki przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie.
                                                                                                      Dziękujemy!

                                             Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie SP Bogdaniec.

     • WYCIECZKA KLASY 5A DO ZIELONEJ GÓRY

     • 19 maja 2022 r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą wyjechali na jednodniową wycieczkę do Zielonej Góry. Program wycieczki był urozmaicony.

      Najpierw odwiedziliśmy Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, gdzie uczniowie podczas zajęć laboratoryjnych z wykorzystaniem mikroskopów rozpoznawali małe bezkręgowce żyjące w wodzie słodkiej.

      Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego z Bajkową Zagrodą i Mini Zoo. W ogrodzie botanicznym zobaczyliśmy mnóstwo pięknych i cennych okazów kwiatów i krzewów. W Bajkowej Zagrodzie oglądaliśmy makiety bajkowych postaci i skorzystaliśmy z atrakcyjnego placu zabaw, zaś w Mini Zoo spotkaliśmy i karmiliśmy takie zwierzęta jak np. kozy, daniele, papugi, pawie, króliki, surykatki.

      Na koniec wycieczki udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego w Ochli by odbyć podróż w czasie i zobaczyć zabytki dawnej kultury ludowej. W skansenie zobaczyliśmy budynki liczące nawet ponad dwieście lat np. zagrody, chaty, spichlerz, stodołę, warsztat szewski, budynek szkoły.

      Pogoda była piękna, a uczniowie wrócili w bardzo dobrych humorach i z mnóstwem wrażeń. Wycieczka była bardzo udana.

     • POECI SĄ WŚRÓD...UCZNIÓW

     • Czasy,w których przyszło nam żyć nie sprzyjają delektowaniu się słowem,które jednocześnie wyraża emocje oraz skłania do refleksji dotyczących naszego życia, a zwie się poezją. A jednak... poeci są wśród uczniów! -Bardziej wrażliwi i emocjonalni, widzący więcej niż inni. Poniżej prezentujemy fr.twórczości Oskara Tomalki z klasy 8a, który okazał się prawdziwym pasjonatem poezji GRATULUJEMY!

     • SZYMON SZYBIŃSKI LAUREATEM KURATORYJNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

     • Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. od lat organizuje konkursy, które są jednymi z najbardziej wymagających i dających prestiż sprawdzianów zarówno wiedzy, jak i umiejętności. Zagadnienia, na których opierają się zadania są wymagające, dlatego każdy uczeń biorący w nich udział musi wykazać się wielkim zaangażowaniem i pracowitością.Z wielką radością informujemy, że po wielu tygodniach ciężkiej i wytężonej pracy Szymon Szybiński, uczeń kl. 8b, znalazł się w gronie laureatów konkursu historycznego. Uzyskał 36 punktów ( 90%) w finale wojewódzkim konkursu przedmiotowego z historii dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowi oraz przygotowującemu go nauczycielowi  serdecznie gratulujemy !Dnia 18 maja 2022roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych. Lubuska Kurator Oświaty, Pani Ewa Rawa wręczała zaświadczenia, podziękowania i nagrody dla uczniów i nauczycieli.

                                     nauczyciel historii: Remigiusz Wojczal

     • Gminny konkurs plastyczny pt,,Pomaganie jest fajne"

     • Miło nam poinformować, iż w  gminnym konkursie plastycznym pt,,Pomaganie jest fajne", organizowanym przez SP w Jenińcu, I miejsce zdobyła Hanna Piasecka. Dwa równorzędne II miejsca zdobyły uczennice: Marzena Okulik i Aleksandra Jajdelska. Osoby wyróżnione to: Wiktoria Laskowska, Julia Górak, Antonia Strobiń, Karolina Górecka, Julia Hajda, Nadia Salamon, Karol Westfahl, I gnacy Kozłowski.

      Dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

     • Szkoła w Bogdańcu świętuje Dzień Flagi i 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • 29 kwietnia 2022 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Bieg dla Biało-Czerwonej. Uczniowie i nauczyciele w ten sposób uczcili, przypadający na 2 maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn narodowy. Po nim zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z ogromnie długą flagą biało-czerwoną. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadził uczeń klasy 5 Ignacy Kozłowski. A potem wystartowaliśmy. Młodsi uczniowie z wychowawcami biegli z biało-czerwoną na trasie dookoła boiska szkolnego. Natomiast uczniowie klas 4 -8 wraz z nauczycielami na czele z naszą Dyrektor, Panią Małgorzatą Reks pobiegli trasą leśną do Zagrody Młyńskiej. Dzień ten był wspaniałą okazją do wyrażenia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.                   

      nauczyciel historii: Remigiusz Wojczal

     • Czy masz talent? My mamy wile!

     • Dziś bawiliśmy się wspaniale podczas konkursu talentów, do którego zgłosili się chętni uczniowie z klas 4-8. Uczniowie czarowali nas swoim tańcem, grą na instrumentach pasją do składania modeli, raczyli pantomimą i żartami. Nie zabrakło uczniów recytujących wiersze i takich, którzy przepięknie śpiewali oraz mistrza w układaniu kostki Rubika. Jesteśmy dumni z tego, że uczniowie naszej szkoły są po prostu wspaniałymi i utalentowanymi młodymi ludźmi. Rozwijają swoje pasje w szkole i poza nią, a my możemy z dumą ich podziwiać i wspierać.

      Dziękujemy!!!

      Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem

     • „Znana, bliska…Konopnicka”

     • Rok 2022 rokiem Marii Konopnickiej. Wpisując się w ogólnopolskie działania, upamiętniające wybitną Pisarkę oraz promujące jej dorobek twórczy, Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. „Znana, bliska…Konopnicka”. Uczeń naszej szkoły Bartosz Studziński przygotował piękne prace,które będą ocenione przez komisję konkursową. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

     • Wspieramy Ukrainę!

     • Okazując wsparcie, serce i pomoc naszym przyjaciołom z Ukrainy zorganizowaliśmy dla nich i z nimi wspólny koncert. Nie zabrakło łez i gestów wsparcia. Bez Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Oskara i jego zastępcy Szymona oraz wszystkich naszych szkolnych artystów ten koncert po prostu by się nie udał. Pan Hubert sprawił, że wszyscy wykonawcy brzmieli cudownie.

      Serdecznie dziękujemy! Było pięknie i wzruszająco.

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Świeć przykładem - noś odblaski!

     • Nowa galeria ODBLASKI została dodana do albumu fotograficznego

      W naszej szkole dzieje się sporo za sprawą Uczniów zaangażowanych w pracę Samorządu Uczniowskiego. Uczennice klasy 7b Hania i Emilka przygotowały przedstawienie propagujące noszenie odblasków wśród dzieci i młodzieży, którym zachwyciły całą społeczność szkolną. Uczennice wyłoniły aktorów spośród swoich kolegów, opracowały scenariusz i skonsultowały go z polonistą, dodatkowo przygotowały scenografię i quiz dla uczniów.

      Zaangażowanie, z jakim młodzież pracuje na rzecz swoich   kolegów i koleżanek, napawa dumą całe grono pedagogiczne naszej szkoły i daje nam ogromną satysfakcję!

      Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego