• DZIEŃ ZIEMI

     • 22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, czyli największe ekologiczne święto świata.

      Z tej okazji cała społeczność szkolna włączyła się w realizację projektu, którego celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

      W ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie klas 1-3 wykonali plakaty tematyczne, zaś uczniowie klas 4-8 wykonali edukacyjne prezentacje multimedialne dotyczące zmian klimatycznych i sposobów ochrony środowiska.

      Wszystkie prace zaprezentowano podczas apelu ekologicznego na który została zaproszona Pani Aldona Bernacka, przedstawiciel Nadleśnictwa Bogdaniec.

      Podczas spotkania Pani Aldona Bernacka poszerzyła naszą wiedzę na temat ekosystemów leśnych, przybliżała tematykę związaną z ochroną lasów i działalnością służby leśnej.

      Dzięki prezentacjom uczniów i możliwości wysłuchania prelekcji Pani Aldony Bernackiej, mogliśmy uświadomić sobie jak kruchy jest los naszej planety i jak wiele zależy od nas.

      Grażyna Kozłowska

     • Wielkanocne życzenia

     • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

      pełnych wiary, nadziei i miłości.

      Radosnego, wiosennego nastroju, 

      serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół 

      oraz wesołego Alleluja 

      życzą 

      Dyrektor Szkoły,
      Grono Pedagogiczne,
      Pracownicy i Dzieci ze Szkoły Podstawowej
      im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu 

     • Podsumowanie zbiórki pomocy rzeczowej dla Ukrainy

     • 14 kwietnia 2022r. przekazaliśmy do gorzowskiego punktu Polskiego Czerwonego Krzyża dary, które zostały zebrane w ramach akcji samorządu szkolnego i Klubu Wolontariusza. Zebrane kosmetyki i środki higieniczne trafią do potrzebujących. Część z zebranych w szkole rzeczy trafi bezpośrednio na Ukraine.

      Potrzeby są ogromne, Wasze serca jednak są jeszcze większe, a więc... nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa!

      Bardzo, bardzo dziękujemy! Niech to dobro do Was powróci!

     • SZKOŁA PODSTAWOWA W BOGDAŃCU PAMIĘTA O KATYNIU

     • Można przebaczyć, ale nie można zapomnieć!

      11 kwietnia 2022 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali uroczysty apel z okazji 82 rocznicy zbrodni katyńskiej i 12 rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystości poświęcone polskim oficerom i tragicznie zmarłym uczestnikom lotu prezydenckiego samolotu rozpoczęły się od wspólnego przemarszu z flagą biało-czerwoną ze szkoły na plac przykościelny. Przy bogdanieckich obeliskach Dyrektor Szkoły, Pani Małgorzata Reks przypomniała nam wszystkim tragiczne losy polskich oficerów w niewoli sowieckiej. Ze wzruszeniem słuchaliśmy wspomnień jednego z oficerów w zacytowanym przez Panią Dyrektor listów, które znaleziono w dołach śmierci. Modlitwę w intencji pomordowanych polskich oficerów i Ojczyzny poprowadził ksiądz proboszcz Gabriel Stożek. Następnie uczestniczyliśmy w Apelu Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci kapitana Eugeniusza Wojczala. Po nim delegacje gości, Dyrekcji i poszczególnych klas złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze przy obeliskach. Miło nam było gościć Zastępcę Wójta Gminy Bogdaniec, Pana Rafała Deptułę, który reprezentował Urząd Gminy w Bogdańcu.

      Można przebaczyć, ale nie można zapomnieć!

      nauczyciel historii: Remigiusz Wojczal

     • Apel z okazji 82 rocznicy zbrodni katyńskiej

     • Apel z okazji 82 rocznicy zbrodni katyńskiej

      11 kwietnia 2022 roku (poniedziałek)

      miejsce: Plac przykościelny

       

      Program uroczystości:

      1. 9.45 - przejście uczniów z flagą biało-czerwoną na plac przykościelny

      2. 10.00 - Apel Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci

      3. Modlitwa w intencji polskich żołnierzy - ks. proboszcz Gabriel Stożek

      4. Złożenie kwiatów i zniczy.

      - w apelu uczestniczą całe klasy IV – VIII oraz delegacje klas 1 - 3 pod opieką nauczyciela prowadzącego lekcję

      - podczas apelu delegacje klas składają wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikami (należy wybrać 3 - osobową delegację)

      - Po akademii lekcje odbywają się według planu.

      - W tym dniu obowiązuje strój galowy

      Zaprasza Dyrektor Szkoły Małgorzata Reks i nauczyciel historii Remigiusz Wojczal

     • Projekt „Już wiem kotku, co mam w środku”

     • Uczniowie klasy 2, realizując innowację pedagogiczną pt. „Już wiem kotku, co mam w środku”, 4 kwietnia uczestniczyły w zajęciach z edukacji żywieniowej. Zajęcia łączyły naukę z praktyką. Rozpoczęły się warsztatami na temat budowy układu pokarmowego i jego roli, nie zabrakło eksperymentów i tworzenia własnego modelu anatomicznego. Następnie pani dietetyk Kinga Blacharska wprowadziła dzieci w świat zdrowego żywienia, nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym owocowym posiłkiem oraz stworzeniem klasowej uprawy warzyw.

      eduresized_IMG_4827.JPG

     • Konkurs na mural - zakończony!

     • Konkurs plastyczny na projekt muralu skierowany do uczniów Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu został zakończony. Zwycięski projekt jest właśnie realizowany na ścianach pomieszczenia gospodarczego należącego do szkoły (ściany te zostały zdewastowane poprzez niecenzuralne napisy sprejami).

      Zapraszamy Państwa w czwartek 7 kwietnia o godz. 11.30 do Bogdańca - parking za szkołą przy lesie. W tym dniu zaplanowano ukończenie muralu i jego odbiór. Do Państwa dyspozycji będą uczniowie - autorzy i wykonawcy zwycięskiego projektu, ich nauczyciel oraz przedstawiciele organizatorów konkursu. Wyniki konkursu tutaj: https://zszbogdaniec.edupage.org/news/... Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu, Muzeum Lubuskie oraz Nadleśnictwo Bogdaniec. Edukacja jest bardzo ważną częścią składającą się na misję naszych instytucji, dlatego postanowiliśmy wspólnie zareagować poprzez promowanie poszanowania wartości, jaką jest wspólna przestrzeń publiczna.

      Więcej informacji: Małgorzata Reks - dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdańcu, Ewa Pawlak - dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim oraz na stronie szkoły: https://zszbogdaniec.edupage.org/news/