Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!O nas
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Zespołu Szkolno - PrzedszkolnegoAktualności
Co nowego w szkole?Mikołajki w klasie czwartej
Do klasy czwartej przyszedł Mikołaj, który podarował im to, czego na co dzień często im brakuje. Czym był prezent otrzymany przez czwartoklasistów? Był to wspólnie spędzony czas, podczas którego oglądali film, tańczyli, śpiewali swoje ulubione piosenki, wygłupiali się, a wszystko to przy ulubionych przez każde dziecko przekąskach. Mikołaja, który jest przecież w tym czasie najbardziej zapracowanym człowiekiem na świecie, wsparli rodzice, którym w tym miejscu należy podziękować.
Sukces naszych uczennic w konkursie plastycznym
6 grudnia 2024 r. w Urzędzie Wojewódzkim rozstrzygnięto konkurs na świąteczną kartkę Wojewody Lubuskiego. Pierwsze miejsce zdobyła nasza uczennica klasy pierwszej, Liliana Młynarska, a wyróżnienie Hanna Domaradzka z klasy II a. Łącznie wpłynęło na konkurs ponad 1200 prac z całego województwa. Wojewoda Lubuski Marek Cebula, wręczył nagrody autorom zwycięskich prac, które zostaną oficjalnymi kartkami wojewody, natomiast ze wszystkich prac planowane jest przygotowanie wystawy.
Wyjątkowe Mikołajkowe odwiedziny w Racławiu i Krzyszczynce
Przy okazji Mikołajek, dostarczyliśmy do Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Raclawiu i Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzszczynce, życzenia i pozdrowienia wykonane przez uczniów klas I - VIII. Uczniowie przygotowali kartki z życzeniami w ramach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci z klasy III b namalowały obrazy, które sprawiły dużą radość podopiecznym z obu domów. Naszą wizytę uświetnił występ uczennicy kl. V Julii Michalak, a spotkaniu towarzyszyła radosna, ciepła i świąteczna atmosfera. Dziękujemy za zaangażowanie naszym uczniom oraz ich wychowawcom.
Mikołajki w klasach I-III 🧑🎄
W naszej szkole zrobiło się świątecznie i radośnie! 6 grudnia uczniów klas 1-3 odwiedził wyjątkowy gość – sam Święty Mikołaj 🎅, który przyszedł w towarzystwie Pani Dyrektor Małgorzaty Reks. Mikołaj nie tylko wywołał uśmiechy na twarzach dzieci, ale także wręczył im słodkie upominki 🍬.
Dzieci świętowały ten dzień w atmosferze radości i wspólnej zabawy ze swoimi wychowawcami, wypełniając klasy śmiechem i świątecznym klimatem. To były niezapomniane chwile, które na długo zostaną w ich pamięci!
Mała Akademia Jazzu - Mikołajkowo! 🌲
W dniu 6 grudnia uczniowie klas 4-8 mieli okazję wziąć udział w Malej Akademii Jazzu w iście mikołajkowej aranżacji. Nie mogło zabraknąć też samego Świętego Mikołaja, który przyniósł wszystkim dzieciom słodką niespodziankę
Ho! Ho! Ho!
11
Choinka w grupie Liski
Świąteczne warsztaty zaoowocowały wykonaniem przez dzieci mnóstwem przepięknych ozdób, które zwiesiliśmy na naszej grupowej choince. Dzieci z grupy Liski ubrały choinkę 4 grudnia razem z Panią Marzeną Mądry i Panią Mariolą Kociubowską. Maluchy bardzo czekały na to kiedy w sali pojawi się choinka i na wspólne ubieranie. To była wielka radość dla dzieci.
Świąteczne warsztaty w Muzeum - grupa Liski
4 grudnia grupa Liski wybrała się na świąteczne warsztaty do Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu. Maluszki mogły wysłuchać wielu ciekawych informacji dotyczących tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Dowiedziały się skąd wzięła się tradycja świętowania Mikołajek - mogły nawet przymierzyć prawdziwą czapkę św. Mikołaja - taką, jak nosił biskup, od którego wzięła się legenda św. Mikołaja. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas, których wykonały własne ozdoby choinkowe, które później zawisły na naszej grupowej choince. Na koniec chętne dzieci mogły również zrobić sobie zdjęcie w czapce Mikołaja lub w fotobudce.
Spotkanie z policjantem w Zespole Szkolno - Przedszkolnym
5 grudnia dzieci z przedszkola - 5 - latki z grupy "Liski", grupa "Jagódki" i grupa "Sówki, a także klasy 1-3 brały udział w spotkaniu z przedstawicielem Policji. Dzieci wysłuchały wielu ważnych informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa. Spotkaniem z Panem policjantem było dla dzieci bardzo interesującym wydarzeniem.
Teatr Katarynka - "Bałwanek Tico i Królowa Fruncja" dla przedszkolaków
3 grudnia nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim było spotkanie z Teatem Katarynka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bogdańcu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Przedszkolak w świecie kultury" realizowanego z Programu Ministra Edukacji Narodowej "Kto Ty jesteś? - Polak Mały".
Program edukacyjny "Szkoła Emocji Kolorowego Potwora"
Grupa Liski zakończyła projekt "Szkoła Emocji Kolorowego Potwora". Książka o emocjach, o Kolorowym Potworze przez kilka miesięcy była towarzyszem naszych zajęć. Mieliśmy wiele okazji by rozmawiać o towarzyszących nam w różnych sytuacjach emocjach, uczyliśmy się je nazywać i rozpoznawać, a co najważniejsze układać do właściwych szufladek, tak by już nie były pomieszane. Maluszki pokochały książkę o Kolorowym Potworze całym sercem i z radością czekają kiedy do niej wrócimy. Dziś otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający realizację projektu.
"Tajemniczy turban" - cenna lekcja dobroci, mądrości i uczynności
27.11 w hali sportowej uczniowie klas I-III oraz dzieci z grup Sówki, Jagódki i Leśne Skrzaty uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. "Tajemniczy turban". Aktorzy z teatru im. Juliusza Osterwy pokazali najmłodszym, jak ważne jest to, co w nas najcenniejsze: dobroć, mądrość i uczynność.
3
W świecie kultury - muzyczne inspiracje w przedszkolu
W ramach projektu "Przedszkolak w świcie kultury" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bogdańcu nasze przedszkolaki mogły aktywnie doświadczać muzyki, stać się małymi muzykantami i wspólnie z prowadzącym Panem Robertem Durbajło stworzyć małą orkiestrę. Wszystkim maluchom te zajęcia niezwykle przypadły go gustu. Mamy nadzieję na więcej tak cudownych spotkań wypełnionych radością i muzyką.
W roli profilera policyjnego, czyli warsztaty w gminnej bibliotece
222.11.2024 r. uczniowie klasy czwartej udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogdańcu na spotkanie z Agnieszką Pruską – autorką książek detektywistycznych dla dzieci. Pisarka krótko przedstawiła swoją twórczość oraz opowiedziała, skąd czerpie pomysły na swoje książki. Czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach, podczas których wcielili się w rolę profilera, którego zadaniem jest rozpoznawanie sprawcy w oparciu o badanie natury przestępstwa i sposobu jego popełnienia. Zadaniem uczniów było przedstawienie profilu osoby, która dokonała serii podpaleń. Czwartoklasiści wykazali się inteligencją i przenikliwością, której nie powstydziłby się niejeden detektyw. Z rozmów usłyszanych od uczniów należy stwierdzić, że spotkanie z pisarką książek detektywistycznych było udane.
Kreatywnie i z zaangażowaniem ku egzaminowi ósmoklasisty
9Powtarzanie treści lektur obowiązkowych w tym roku szkolnym uaktywnia wszystkie zmysły ósmoklasistów. Tym razem wykonali oni lektury w tzw. pudełku. Zadanie polegało na tym, aby przygotować pudełko, w którym pojawią się typowe motywy związane z daną księgą ,,Pana Tadeusza”. Na zdjęciach widzimy więc soplicowski dworek otoczony urodzajną glebą, szlachecką muchę (na którą polował Wojski), umierającego Jacka Soplicę czy też Telimenę wypoczywającą w Świątyni Dumania. Następnie uczniowie prezentowali swoje prace, odwołując się do treści całej księgi. Popatrzmy na prace ósmoklasistów, które świadczą o ich zaangażowaniu i kreatywności.
Dzień Seniora w naszej szkole
14 listopada na długo zapisze się w historii Gminy Bogdaniec, a to za sprawą wielkiego wydarzenia, którym był Dzień Seniora. Uroczystość poświęcona najstarszym mieszkańcom naszych okolic okazała się wielkim przedsięwzięciem, które miało na celu oddać zasłużony hołd i szacunek oraz podziękowanie dla naszych babć, dziadków i wszystkich najstarszych mieszkańców gminy. Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt przedstawić krótki program artystyczny, który ukazał, że bycie seniorem ma swoje mocne strony, a uśmiech jest lekarstwem na wszystko. Dziękujemy naszym artystom za ogromne zaangażowanie, za poświęcony czas, a wszystkim Seniorom za tak pozytywny odbiór naszych aktorskich zmagań.
Październikowo-listopadowe podróże teatralne
31 października klasy 8 naszej Szkoły wybrały się na spektakl pt. "Balladyna" - sztukę wystawianą na deskach gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy. Aktorzy zaprezentowali nam artystyczną interpretację lektury, co z pewnością pomogło naszym uczniom utrwalić jej treść. Przed spektaklem wybraliśmy się także do WOM Gorzów Wielkopolski, gdzie w Bibliotece wzięliśmy udział w warsztatach "Czarne historie", na których uczniowie mogli rozwijać swoją kreatywność i pomysłowość w rozwiązywaniu zagadek.
Wycieczka klas 1-3 do Szczecina
3W dniu 8 listopada klasy 1-3 wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Szczecina, gdzie czekało na nie moc atrakcji - Rewia na lodzie ze spektaklem pt."Przygody Sindbada Żeglarza", zwiedzanie miasta z przewodnikiem ( m.in. Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich) oraz wyczekany obiad w restauracji McDonald's.
Znalezione na dnie szuflady, czyli moja rodzinna pamiątka - zakończenie innowacji pedagogicznej z języka polskiego
W holu szkoły można obejrzeć wystawę ,,Znalezione na dnie szuflady, czyli moja rodzinna pamiątka”. Są to prace uczniów klas ósmych, którzy odkryli historię swojej rodziny poprzez pryzmat przedmiotu znajdującego się w ich domu. Stare zdjęcie, dokumenty, obrazy były tymi źródłami, które pozwoliły uczniom na poznanie historii swoich przodków. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi historiami nietuzinkowych ludzi.
- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Środa 22.01.2025Nasze media społecznościowe