• Zamień kwiaty na marzenia!

      Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, nasza szkoła przystąpiła do projektu Fundacji Mam Marzenie Zamień kwiaty na marzenia. W dniu zakończenia roku w naszej szkole będą wystawione puszki na datki dla Fundacji.

      Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: https://mammarzenie.org/

      Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki.

     • VII Gminna Spartakiada Przedszkolaków

      Dzień Dziecka 1 czerwca 2022 roku, w naszych oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy podczas VII Gminnej Spartakiady Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Krystyny Pławskiej. Współorganizatorem spotkania było Gminne Przedszkole w Bogdańcu.

      W Spartakiadzie uczestniczyło 210 dzieci z: Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu, z Gminnego Przedszkola Publicznego przy ul. Leśnej w Bogdańcu, z Gminnego Przedszkola Publicznego w Jeninie, a także z oddziału przedszkolnego w Lubczynie. Przedszkolakom towarzyszyli nauczyciele wychowawcy. Dużą pomocą podczas spotkania wykazali się uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

     • Podziękowanie za otrzymane książki do Biblioteki Szkolnej

      Składamy serdeczne podziękowanie za nieodpłatne przekazanie książek
      do biblioteki szkolnej absolwentom klas ósmych rocznika 2021/2022.
      Dzięki Waszej hojności zbiory biblioteki wzbogaciły się o 19 pozycji książkowych, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Cieszymy się, że są osoby dla których nasz księgozbiór nie jest obojętny.
      Ten miły gest pozostanie na długo w naszej pamięci, a podarowane książki przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie.
      Dziękujemy!

      Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie SP Bogdaniec.

     • Dzień sportu

      Nowa galeria Dzień sportu została dodana do albumu fotograficznego

      Tegoroczny Dzień Sportu w naszej szkole obfitował w wiele bardzo emocjonujących rozgrywek. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wyrównany mecz reprezentacji klas ósmych przeciwko "reszcie świata" :) Uczniowie klasy szóstej i klas siódmych efektownie wygrali ze starszymi kolegami. Za organizację imprezy odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego.

     • WYCIECZKA KLASY 5A DO ZIELONEJ GÓRY

      19 maja 2022 r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą wyjechali na jednodniową wycieczkę do Zielonej Góry. Program wycieczki był urozmaicony.

      Najpierw odwiedziliśmy Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, gdzie uczniowie podczas zajęć laboratoryjnych z wykorzystaniem mikroskopów rozpoznawali małe bezkręgowce żyjące w wodzie słodkiej.

     • POECI SĄ WŚRÓD...UCZNIÓW

      Czasy,w których przyszło nam żyć nie sprzyjają delektowaniu się słowem,które jednocześnie wyraża emocje oraz skłania do refleksji dotyczących naszego życia, a zwie się poezją. A jednak... poeci są wśród uczniów! -Bardziej wrażliwi i emocjonalni, widzący więcej niż inni. Poniżej prezentujemy fr.twórczości Oskara Tomalki z klasy 8a, który okazał się prawdziwym pasjonatem poezji GRATULUJEMY!

     • SZYMON SZYBIŃSKI LAUREATEM KURATORYJNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

      Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. od lat organizuje konkursy, które są jednymi z najbardziej wymagających i dających prestiż sprawdzianów zarówno wiedzy, jak i umiejętności. Zagadnienia, na których opierają się zadania są wymagające, dlatego każdy uczeń biorący w nich udział musi wykazać się wielkim zaangażowaniem i pracowitością.Z wielką radością informujemy, że po wielu tygodniach ciężkiej i wytężonej pracy Szymon Szybiński, uczeń kl. 8b, znalazł się w gronie laureatów konkursu historycznego. Uzyskał 36 punktów ( 90%) w finale wojewódzkim konkursu przedmiotowego z historii dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowi oraz przygotowującemu go nauczycielowi serdecznie gratulujemy !Dnia 18 maja 2022roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych. Lubuska Kurator Oświaty, Pani Ewa Rawa wręczała zaświadczenia,

     • Szkoła w Bogdańcu świętuje Dzień Flagi i 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      29 kwietnia 2022 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Bieg dla Biało-Czerwonej. Uczniowie i nauczyciele w ten sposób uczcili, przypadający na 2 maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn narodowy. Po nim zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z ogromnie długą flagą biało-czerwoną. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadził uczeń klasy 5 Ignacy Kozłowski. A potem wystartowaliśmy. Młodsi uczniowie z wychowawcami biegli z biało-czerwoną na trasie dookoła boiska szkolnego. Natomiast uczniowie klas 4 -8 wraz z nauczycielami na czele z naszą Dyrektor, Panią Małgorzatą Reks pobiegli trasą leśną do Zagrody Młyńskiej. Dzień ten był wspaniałą okazją do wyrażenia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.

     • DZIEŃ ZIEMI

      22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, czyli największe ekologiczne święto świata.

      Z tej okazji cała społeczność szkolna włączyła się w realizację projektu, którego celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

     • Czy masz talent? My mamy wile!

      Dziś bawiliśmy się wspaniale podczas konkursu talentów, do którego zgłosili się chętni uczniowie z klas 4-8. Uczniowie czarowali nas swoim tańcem, grą na instrumentach pasją do składania modeli, raczyli pantomimą i żartami. Nie zabrakło uczniów recytujących wiersze i takich, którzy przepięknie śpiewali oraz mistrza w układaniu kostki Rubika. Jesteśmy dumni z tego, że uczniowie naszej szkoły są po prostu wspaniałymi i utalentowanymi młodymi ludźmi. Rozwijają swoje pasje w szkole i poza nią, a my możemy z dumą ich podziwiać i wspierać.

     • „Znana, bliska…Konopnicka”

      Rok 2022 rokiem Marii Konopnickiej. Wpisując się w ogólnopolskie działania, upamiętniające wybitną Pisarkę oraz promujące jej dorobek twórczy, Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. „Znana, bliska…Konopnicka”. Uczeń naszej szkoły Bartosz Studziński przygotował piękne prace,które będą ocenione przez komisję konkursową. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

     • Wielkanocne życzenia

      Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

      pełnych wiary, nadziei i miłości.

      Radosnego, wiosennego nastroju,

      serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

      oraz wesołego Alleluja

      życzą

      Dyrektor Szkoły,
      Grono Pedagogiczne,
      Pracownicy i Dzieci ze Szkoły Podstawowej
      im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu

     • Wspieramy Ukrainę!

      Okazując wsparcie, serce i pomoc naszym przyjaciołom z Ukrainy zorganizowaliśmy dla nich i z nimi wspólny koncert. Nie zabrakło łez i gestów wsparcia. Bez Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Oskara i jego zastępcy Szymona oraz wszystkich naszych szkolnych artystów ten koncert po prostu by się nie udał. Pan Hubert sprawił, że wszyscy wykonawcy brzmieli cudownie.

  • Partnerzy

   • Gmina Bogdaniec
   • Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Gorzowie Wlkp.
   • early stage
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 07.12.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 921063