• ARCHIPELAG SKARBÓW®

      ARCHIPELAG SKARBÓW®


      Dofinansowano ze środków budżetu Państwa Społeczna odpowiedzialność nauki.

      Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu w roku szkolnym 2020/2021 została objęta

      programem profilaktyki zintegrowanej w warunkach wzmożonego reżimu sanitarnego


      W dniach 06.10.-07.10.2021r. nasi uczniowie wezmą udział w projekcie pt.

     • Festiwal głośnego czytania

      Nowa galeria Festiwal głośnego czytania została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogdańcu włączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypada na dzień 29 września 2021r. W tym dniu przedstawiciele klas 4-8, czytając fragmenty lektur, zaprosili społeczność uczniowską do świata książki. Wydarzenie czytelnicze stało się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród naszych uczniów.

     • UKS CHEMIK BOGDANIEC - nabór do grup

      Z przyjemnością informujemy, że od października 2021 przy szkole podstawowej im. H.Sienkiewicza w Bogdańcu rozpoczną się zajęcia z piłki nożnej UKS Chemik Bogdaniec. Zajęcia skierowane są do trzech grup wiekowych tj. przedszkolaków rocznik 2017-2015, żaków 2014-2013 i orlików 2012-2011.

      Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 24.09 o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Bogdańcu wejście od strony hali bądź o zapisy pod numerem 696 489 666.

     • Sprzątanie Świata 2021

      Tradycyjnie, niezmiennie od 28 lat, w każdy trzeci weekend września odbywa się ogólnopolska akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” prowadzona pod patronatem fundacji Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

      Jak co roku nasza szkoła wzięła aktywny udział w akcji. W dniach 16-17 września 2021 r. uczniowie z klas 1-8 pod opieką wychowawców posprzątali teren wokół szkoły i pobliskiej okolicy.

     • Ahoj przygodo!

      16 września przeżyliśmy niezwykłą piracką przygodę. Celem naszej podróży było zdobycie wysp na wodzie w miejscowości Długie. Zadanie nie było łatwe, do wysp dotarliśmy własnymi siłami płynąc rowerkami wodnymi. Ale to nie było takie proste! Przede wszystkim kierowaliśmy się wskazaniami mapy i dodatkowo musieliśmy zapamiętać ukryty na każdej z wysp kod. Kiedy stanęliśmy stopą na suchym lądzie okazało się, że obiad zjemy dopiero jak zdobędziemy szczyt ściany wspinaczkowej. Dzielnie walczyliśmy! Udało się! Po obiedzie czekała na nas niezwykła gra terenowa z odkrywaniem ukrytych obiektów. Nagle okazało się, że na teren obozowiska wkroczyła armia wroga, trzeba było bronić dostępu do ogniska, przecież miały być kiełbaski! Pokonaliśmy ich bronią laserową i dopiero wtedy usiedliśmy do wspólnej biesiady przy ognisku. To była niezwykła przygoda polecamy ją każdemu! Z pozdrowieniami klasa II i III.

     • Informacja

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu informuje o pierwszym zebraniu z rodzicami w roku szkolnym 2021/2022, które odbędzie się w dniu 21.09.2021r. /wtorek/ według następującego porządku:

      16.30 – Zebranie rodziców z wychowawcami oddziałów przedszkolnych w SP , segment I.

      17.00 – Zebranie ogólne z Dyrektorem Szkoły, nauczycielami, pedagogiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Gorzowie Wlkp. w hali sportowej.

     • Narodowe czytanie 2021

      W dniu 6 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bogdańcu uczestniczyli w 10. jubileuszowym wydarzeniu czytelniczym pod hasłem Narodowe Czytanie. W tym roku odbyło się wspólne czytanie lektury Gabrieli Zapolskiej pt.,,Moralność pani Dulskiej''. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie.Odnajdziemy w nim przesłanie moralne,które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Z fragmentami utworu zapoznały nas dyrektor szkołyPani Małgorzata Reks, wicedyrektor Pani Anna Deptuła oraz Pani Ewa Pawlak dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie. Zapraszamy za rok!

     • Zaproszenie na Mszę św.

      Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli, dzieci i rodziców.

      01.09.2021r. o godzinie 8.00 w kościele Parafialnym w Bogdańcu zostanie odprawiona Msza Św. w intencji uczniów, nauczycieli, dzieci i rodziców, na którą serdecznie zaprasza proboszcz parafii Rzymsko-Katolickiej w Bogdańcu ks. kanonik Gabriel Stożek.

     • Projekt Minecraft

      Uczniowie klasy 4a i 4b na lekcjach matematyki utrwalali pojęcia związane z figurami przestrzennymi. Po wielkich zmaganiach z siatkami prostopadłościanów już nie są straszne dla nich pojęcia: ściana, wierzchołek, krawędź. Efektem pracy jest makieta Minecraft w sali matematycznej.

     • Dyktando biegane

      Na zajęciach języka polskiego może być atrakcyjnie i wesoło. Przekonali się o tym uczniowie klasy 6a, którzy utrwalali zasady ortograficzne z wykorzystaniem aktywizujących metod. Ulubione przez uczniów dyktando biegane.

      Teresa Krycka

  • Partnerzy

   • Gmina Bogdaniec
   • Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Gorzowie Wlkp.
   • early stage
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 02.06.2023
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 806000