• Zawiadomienie    Zapraszamy rodziców na zebranie dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2024/2025, które odbędzie się w dniu 03.07.2024 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Pocztowej 7 w Bogdańcu (Hol Przedszkola).
   • Konkurs realizowany jest w ramach Działań Prewencyjnych “Bezpieczne wakacje 2024”.

    Organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolski. Konkurs jest częścią akcji informacyjno - edukacyjnej “Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.
     • Wycieczka klasy IV i VIA

      11 maja 2023 uczniowie z klas IV i VIa wraz z opiekunami, p.Agatą Brąś, p.Iwoną Jessa oraz p.Ewą Pawlak wzięli udział w wycieczce do Cottbus. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w kameralnej fabryce czekolady, gdzie poznalismy historię powstania fabryki, testowaliśmy gorącą czekoladę oraz braliśmy udział w warsztatach dekorowania . Następnym punktem wycieczki byla wizyta w zoo, gdzie spotkaliśmy się oko w oko ze słoniem,tygrysem,lemurem i mnóstwem innych ciekawych zwierząt . Na koniec odwiedziliśmy planetarium w Cottbus i poznawalismy sekrety wszechświata Nasza młodzież jak zawsze spisała się na medal!

     • Wycieczka klasy III

      20 kwietnia klasa 3 uczestniczyła w wycieczce do Zielonej Góry i Ochli.

      W Muzeum Etnograficznym w Ochli dzieci odkryły tajemnice osady sprzed dwóch wieków, zobaczyły tradycyjne tkaniny i ubiory ludowe. Uczniowie brali udział w zajęciach etnograficznych - wyrób masła: ,,Masło i ...maślanka z maśniczki do dzbanka". W Zielonej Górze byliśmy w Centrum Nauki Keplera - w Centrum Przyrodniczym. Pod okiem edukatorów odwiedziliśmy 32 interaktywne stanowiska wyjaśniające tajemnice fizyki, biologii, nauki o człowieku i nauki o Ziemi. W Planetarium Wenus przeżyliśmy pokaz na żywo nieba oraz filmowa prezentację ,,Poza Słońcem" pod 10 metrową kopułą. Obejrzeliśmy ekspozycję prezentującą planety Układu Słonecznego oraz Księżyc. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe. Szczęśliwi, pełni wrażeń, wróciliśmy do Bogdańca.

     • BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

      Fotorelacja z wydarzenia. W piątek 28 kwietnia 2023r. uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi uczcili Dzień flagi w aktywny sposób!

      Strażacy z OSP Bogdaniec przygotowali film "z lotu ptaka" dokumentujący wyarzenie.

      Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie serdecznie dziękują za wspaniałą pamiątkę z wydarzenia!

     • DZIEŃ PATRONA 2023

      4.05. w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Patrona, Henryka Sienkiewicza. Był to czas, w którym wspomnieliśmy najważniejsze fakty z życia i twórczości tego wybitnego pisarza. W gabinetach szkolnych zawisły piękne gazetki okolicznościowe, a w holu głównym odbył się apel upamiętniający naszego Patrona. Przedstawiciele klas przebrali się za wybrane postaci pochodzące z dzieł Henryka Sienkiewicza. Podziwialiśmy m.in. Stasia i Nel, Rycerzy Krzyżackich, bohaterów Quo Vadis, Janko Muzykanta czy Pana Wołodyjowskiego. Był to dla nas owocnie spędzony czas, z pewnością za rok będziemy kontynuować tę tradycję.

     • VI BOGDANIECKI BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

      Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli SP Bogdaniec i SP Jeniniec do uczestnictwa w VI Bogdanieckim Biegu dla Biało-Czerwonej, który odbędzie się w Bogdańcu 28.04.2023 r. o godz.12.00 .

      Nasz bieg organizowany jest w celu szczególnego uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej obchodzonego 2 maja. To obchodzone od 2004 roku święto zasługuje na coraz nowsze inicjatywy i preteksty do zwrócenia uwagi na wielką rolę jakie pełnią nasze barwy narodowe. Chcemy propagować zdrowy styl życia i kształtować postawy patriotyczne dzieci i młodzieży.

     • DZIEŃ ZIEMI

      24 kwietnia 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogdańcu wzięli udział w szkolnych obchodach Światowego Dnia Ziemi.

      Z tej okazji dzieci przygotowały okolicznościowe plakaty oraz każda z klas zaproponowała hasło promujące Dni Ziemi.

      Dodatkowo uczniowie z klas 6b, 8a i 8b wspólnie przygotowali prezentacje multimedialną związaną z tematyką ochrony naszej planety.

     • Wycieczka do Santoka

      Nowa galeria Wycieczka do Santoka została dodana do albumu fotograficznego

      18 kwietnia 2023r. uczniowie SP Bogdaniec, należący do Szkolnej Ligi Historycznej, pod opieką Pani Małgorzaty Reks i pana Remigiusza Wojczala, wybrali się na wyprawę w poszukiwaniu śladów średniowiecznego grodu Santok.

      Na przygodę wyruszyliśmy szynobusem PKP z lekkim opóźnieniem i obawą przed nadciągającym deszczem. Ze stacji w Santoku do muzeum czekał nas długi, ale przyjemny spacer.

     • ZAPROSZENIE

      Zapraszamy na apel z okazji 83 rocznicy zbrodni katyńskiej

      i 13 rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku

      12 kwietnia 2023 roku (środa)

      miejsce: Plac przykościelny w Bogdańcu

      Program uroczystości:

      1. 11.45 - przejście uczniów z flagą biało-czerwoną na plac przykościelny

      2. 12.00 - Apel Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci

     • Wielkanocne śniadanie

      5 kwietnia uczniowie z klas I-III przygotowali pyszne, zdrowe śniadania. Odbyły się one w klimacie wiosenno-wielkanocnym. Na stołach pojawiły się warzywa, owoce, świeże pieczywo, jajka, wędlina. Nie zabrakło również wielkanocnych babeczek. Dzieci poznały zalety zdrowego śniadania oraz tradycyjne potrawy wielkanocne.

     • Wiosenne sadzonki w grupie Liski

      30 marca dzieci w grupie Liski sadziły wiosenne cebulki, fasolę oraz siały rzeżuchę. Później wykorzystamy je podczas realizacji zdrowych śniadań. Dzieci dowiedziały się, czego rośliny potrzebują, aby rosnąć. Przez kolejne dni będziemy obserwować nasze sadzonki. Dzieci z ogromną chęcią obserwują wzrost posadzonych i wysianych przez siebie roślin.

     • Wycieczka przedszkolaków do Małego Centrum Nauki SOWA w Witnicy

      28 marca nasze przedszkolaki z grup Leśne Skrzaty, Liski i Jagódki wybrały się do Małego Centrum Nauki SOWA w Witnicy. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji. Między innymi zajęcia w Majsterni, przeprowadzone przez obsługę ośrodka - dzieci przygotowywały papierowe sowy, które później mogły wrzucić do tunelu aerodynamicznego i zobaczyć, jak latają. Dzieci mogły zobaczyć również model człowieka wraz z modelami jego organów wewnętrznych i ich układem w ciele. Ogromną atrakcją była również możliwość stworzenia filmu poklatkowego, czy zabawy z modelem terenu wykonanym z plastycznej masy i obserwowanie na nim układ depresji, po dokonanych w nim zmianach. Świetną zabawą dla dzieci okazała się również armata powietrzna. W Centrum Nauki SOWA czeka nas jeszcze wiele innych ciekawostek!

  • Partnerzy

   • Gmina Bogdaniec
   • Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Gorzowie Wlkp.
   • early stage
    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 20.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1057495