• WZNOWIENIE NAUKI STACJONARNEJ

      31.05.2021

      Drodzy Rodzice/ Uczniowie/ Nauczyciele,

      Dyrektor szkoły informuje o wznowieniu nauki stacjonarnej dla uczniów klas IV – VIII z dniem 31.05.2021r. Zajęcia będą odbywały si według obowiązującego planu lekcji.

      Przywozy i odwozy Stanowice, Jeniniec w dniach 31.05.2021r. – 02.06.2021r.:

      poniedziałek 31.05.2021r.

     • LEKTURA W PUDEŁKU

      Znamy wiele sposobów na omawianie z uczniami lektury. Niektórzy tworzą komiksy, inni przygotowują lapbooki lub książki obrazkowe. Uczniowie z klasy 6 a i 6 b zmieścili ostatnio treść książki w pudełku po butach. Zadanie polega na przedstawieniu wybranej sceny związanej z treścią lektury, nad którą pracują. Dzięki takiemu zadaniu młodzi ludzie mają szansę wykazać się pomysłowością oraz udowodnić, że doskonale znają jej treść.

     • Mój wiosenny spacer po lesie

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim ,,Mój wiosenny spacer po lesie’’ ogłoszonym przez Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy. Jury oceniło 20 prac w kategorii uczniów klas 4-6 i 6 prac w kategorii klas 7-8. Uczestnicy reprezentowali 7 szkół działających w granicach administracyjnych Nadleśnictwa Bogdaniec oraz Miasta i Gminy Witnica. Komisja pracowała w składzie: Monika Simonjetz, red. naczelny „Bibliotekarza Lubuskiego”, kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, Małgorzata Sawoch, dziennikarz telewizyjny i radiowy, Aldona Bernacka, Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. edukacji i turystki w Nadleśnictwie Bogdaniec. Przyznano 10 nagród i wyróżnień.

     • Wspomnienie o Pani Broni

      Dnia 21 kwietnia 2021 roku odeszła od nas Pani Bronisława Wenerska, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły, wychowawca, miłośniczka historii i przyrody.      Pani Bronisława ukończyła Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie i Studium Nauczycielskie w Gorzowie Wlkp. Do Bogdańca przyjechała z dalekiego Podkarpacia. Tu podjęła pracę
      w szkole jako nauczycielka biologii oraz założyła rodzinę. Była również zastępcą dyrektora w Szkole Gminnej w Łupowie.

     • ZASADY FUKCJONOWANIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

      Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół. Uczniowie i słuchacze, przystępujący w najbliższej sesji egzaminacyjnej do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, będą mogli uczestniczyć stacjonarnie w zajęciach praktycznej nauki zawodu. Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

     • Życzenia Wielkanocne

      Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,

      wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.

      Pogody w sercu, radości płynącej

      ze Zmartwychwstania Pańskiego.


      Miłości, nadziei i wiary każdego dnia,

      która pozwoli realizować wszelkie zamierzenia

      i doda energii do pokonywania trudności.

      Radosnych Świąt, wiosennego nastroju w gronie

     • Informacja

      Drodzy Rodzice

      Od poniedziałku 29.03.2021r. do 09.04.2021 oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza zostaną zamknięte. Pomimo, że dzieci pozostaną w domu, z naszej strony nie przerywamy procesu dydaktycznego. Panie nauczycielki grup przedszkolnych będą przekazywały dzieciom prace do wykonania w domu oraz na naszej stronie internetowej www.zszbogdaniec.edupage.org w zakładce oddziały przedszkolne/nazwa grupy od poniedziałku będą proponować zestawy zadań do wykonania, w tym filmiki edukacyjne, piosenki lub zabawy taneczne. Bardzo Państwa zachęcam do korzystania z materiałów .

     • Zakończenie rekrutacji (II etap)

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu mgr Małgorzat Reks informuje
      o zakończonej rekrutacji (II etap) dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

      Informacje o przyjęciu dzieci do oddziałów przedszkolnych bądź do klasy pierwszej można uzyskać
      w sekretariacie szkoły. Listy dzieci przyjętych umieszczone są w gablocie szkoły (Segment I).

     • TYDZIEŃ MATEMATYKI

      12.03.2021r. - 19.03.2021r.

      SZYFRY_klasa_8.docxSZYFRY_klasa_4.docxDzień 12 marca oznaczony jest w kalendarzu jako Dzień Matematyki, natomiast 14 marca, to Dzień Liczby Pi. Te piękne dla królowej nauk dni, chcemy uczcić w naszej szkole poprzez Tydzień Matematyki!

      Już rok temu ta inicjatywa miała początek w naszej szkole. Przerwana nakazem pracy zdalnej, zdążyła jednak wzbudzić zainteresowanie wśród naszej społeczności szkolnej. W tym roku szkolnym nauczyciele matematyki również przygotowali dodatkowe aktywności matematyczne dla chętnych uczniów klas IV – VIII. Plan „Tygodnia Matematyki” będzie udostępniony na naszej szkolnej stronie internetowej oraz omówiony z uczniami na lekcjach matematyki.

     • KLASY WOJSKOWE

      Klasa wojskowa? Prawie 200 ofert w całej Polsce.

      Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.

     • Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

      Komisja rekrutacyjna rozpatrzyła wnioski złożone w terminie do dnia 18.02.2021r. o przyjęcie do grupy przedszkolnej 3,4,5- latków i grupy 6- latków. Złożono 31 podań do oddziałów przedszkolnych, 53 deklaracje o zamiarze kontunuowania wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w szkole ( grupa przedszkolna 6 –latki - 18 wniosków, grupa przedszkolna 3,4,5- latki - 35) oraz 24 wnioski do klasy I Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu na rok szkolny 2021/2022.

     • Rekrutacja 2021/2022

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu mgr Małgorzata Reks informuje o rozpoczęciu rekrutacji od dnia 10.02.2021r. do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Bogdaniec z dnia 27 stycznia 2021r.

      Dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie.

  • Partnerzy

   • Gmina Bogdaniec
   • Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Gorzowie Wlkp.
   • early stage
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 30.09.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 609175