•

Zapraszamy 17 kwietnia 2024r. (środa) o godzinie 18.00 do udziału w wiosennym rodzinnym turnieju tenisa stołowego dla amatorów.

• VI BOGDANIECKI BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli SP Bogdaniec i SP Jeniniec do uczestnictwa w VI Bogdanieckim Biegu dla Biało-Czerwonej, który odbędzie się w Bogdańcu 28.04.2023 r. o godz.12.00 .

Nasz bieg organizowany jest w celu szczególnego uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej obchodzonego 2 maja. To obchodzone od 2004 roku święto zasługuje na coraz nowsze inicjatywy i preteksty do zwrócenia uwagi na wielką rolę jakie pełnią nasze barwy narodowe. Chcemy propagować zdrowy styl życia i kształtować postawy patriotyczne dzieci i młodzieży.

• DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogdańcu wzięli udział w szkolnych obchodach Światowego Dnia Ziemi.

Z tej okazji dzieci przygotowały okolicznościowe plakaty oraz każda z klas zaproponowała hasło promujące Dni Ziemi.

Dodatkowo uczniowie z klas 6b, 8a i 8b wspólnie przygotowali prezentacje multimedialną związaną z tematyką ochrony naszej planety.

• Wycieczka do Santoka

Nowa galeria Wycieczka do Santoka została dodana do albumu fotograficznego

18 kwietnia 2023r. uczniowie SP Bogdaniec, należący do Szkolnej Ligi Historycznej, pod opieką Pani Małgorzaty Reks i pana Remigiusza Wojczala, wybrali się na wyprawę w poszukiwaniu śladów średniowiecznego grodu Santok.

Na przygodę wyruszyliśmy szynobusem PKP z lekkim opóźnieniem i obawą przed nadciągającym deszczem. Ze stacji w Santoku do muzeum czekał nas długi, ale przyjemny spacer.

Zapraszamy na apel z okazji 83 rocznicy zbrodni katyńskiej

i 13 rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku

12 kwietnia 2023 roku (środa)

miejsce: Plac przykościelny w Bogdańcu

Program uroczystości:

1. 11.45 - przejście uczniów z flagą biało-czerwoną na plac przykościelny

2. 12.00 - Apel Poległych przy Bogdanieckim Dębie Pamięci

• Wielkanocne śniadanie

5 kwietnia uczniowie z klas I-III przygotowali pyszne, zdrowe śniadania. Odbyły się one w klimacie wiosenno-wielkanocnym. Na stołach pojawiły się warzywa, owoce, świeże pieczywo, jajka, wędlina. Nie zabrakło również wielkanocnych babeczek. Dzieci poznały zalety zdrowego śniadania oraz tradycyjne potrawy wielkanocne.

• Wiosenne sadzonki w grupie Liski

30 marca dzieci w grupie Liski sadziły wiosenne cebulki, fasolę oraz siały rzeżuchę. Później wykorzystamy je podczas realizacji zdrowych śniadań. Dzieci dowiedziały się, czego rośliny potrzebują, aby rosnąć. Przez kolejne dni będziemy obserwować nasze sadzonki. Dzieci z ogromną chęcią obserwują wzrost posadzonych i wysianych przez siebie roślin.

• Wycieczka przedszkolaków do Małego Centrum Nauki SOWA w Witnicy

28 marca nasze przedszkolaki z grup Leśne Skrzaty, Liski i Jagódki wybrały się do Małego Centrum Nauki SOWA w Witnicy. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji. Między innymi zajęcia w Majsterni, przeprowadzone przez obsługę ośrodka - dzieci przygotowywały papierowe sowy, które później mogły wrzucić do tunelu aerodynamicznego i zobaczyć, jak latają. Dzieci mogły zobaczyć również model człowieka wraz z modelami jego organów wewnętrznych i ich układem w ciele. Ogromną atrakcją była również możliwość stworzenia filmu poklatkowego, czy zabawy z modelem terenu wykonanym z plastycznej masy i obserwowanie na nim układ depresji, po dokonanych w nim zmianach. Świetną zabawą dla dzieci okazała się również armata powietrzna. W Centrum Nauki SOWA czeka nas jeszcze wiele innych ciekawostek!

• Grupa Jagódki sadzi wiosenne cebulki

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy Jagódki sadziły cebulę. Przedszkolaki zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami jej sadzenia. Odpowiednio przygotowane dzieci, w niezbędne przedmioty zabrały się za pracę. Każde dziecko posadziło cebulki. Teraz codziennie będą o nie dbać, podlewając je i będą obserwować wzrostu szczypiorku. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem.

• Witaj Wiosno!

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-VIII pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p.Anetą Lipińską zaplanowali dla nas wiele atrakcji.Byly tradycyjne marzanny, okrzyki zaklinające wiosnę, tańce, warsztaty plastyczne, quizy, gry dydaktyczne i mnóstwo zabawy. Jesteśmy pewni, że po takim powitaniu Pani Wiosna zostanie z nami na dłużej

• Pierwszy dzień wiosny

Uczniowie klas I-III przywitali wiosnę w Nadleśnictwie Bogdaniec. Hasło przewodnie brzmiało ,,Wiosna w lesie". Ścieżką edukacyjną poprowadziła nas p. Aldona- przedstawicielka Nadleśnictwa, która niezwykle ciekawie opowiadała o budzącej się do życia przyrodzie. Dzieci otrzymały lupy i z zaciekawieniem zaglądały we wszystkie zakamarki lasu. Były także kiełbaski z grilla i fantastyczna zabawa. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwa Bogdaniec za wspaniałe przyjęcie i ciekawe opowieści!

• Podziękowania

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice, sympatycy i przyjaciele szkoły. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w akcji Lidl dla Szkół.

Wspólnie uzbieraliśmy 2751 kuponów talenciaków. Wymieniliśmy je na pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane podczas zajęć dydaktyczno – wyrównawczych oraz specjalistycznych. Zamówienie w pełni zostanie zrealizowane do 31.05.2023r. Natomiast, to co już otrzymaliśmy prezentujemy na zdjęciach.

• TYDZIEŃ MATEMATYKI

​​​​​Tydzień matematyki to cykliczna impreza w kalendarzu uroczystości szkolnych. W tym roku, tak jak w latach poprzednich również bawliśmy się matematyką na całego!​​​​​​​

W dniach 13-19 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień matematyki. Jak zwykle uczniowie chętnie wzięli udział w zaproponowanych aktywnościach.

• Nagłówek

Piątek 19.04.2024