• Grupa Jagódki sadzi wiosenne cebulki

      Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy Jagódki sadziły cebulę. Przedszkolaki zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami jej sadzenia. Odpowiednio przygotowane dzieci, w niezbędne przedmioty zabrały się za pracę. Każde dziecko posadziło cebulki. Teraz codziennie będą o nie dbać, podlewając je i będą obserwować wzrostu szczypiorku. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem.

     • Witaj Wiosno!

      21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-VIII pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p.Anetą Lipińską zaplanowali dla nas wiele atrakcji.Byly tradycyjne marzanny, okrzyki zaklinające wiosnę, tańce, warsztaty plastyczne, quizy, gry dydaktyczne i mnóstwo zabawy. Jesteśmy pewni, że po takim powitaniu Pani Wiosna zostanie z nami na dłużej

     • Pierwszy dzień wiosny

      Uczniowie klas I-III przywitali wiosnę w Nadleśnictwie Bogdaniec. Hasło przewodnie brzmiało ,,Wiosna w lesie". Ścieżką edukacyjną poprowadziła nas p. Aldona- przedstawicielka Nadleśnictwa, która niezwykle ciekawie opowiadała o budzącej się do życia przyrodzie. Dzieci otrzymały lupy i z zaciekawieniem zaglądały we wszystkie zakamarki lasu. Były także kiełbaski z grilla i fantastyczna zabawa. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwa Bogdaniec za wspaniałe przyjęcie i ciekawe opowieści!

     • Podziękowania

      Drodzy uczniowie, szanowni rodzice, sympatycy i przyjaciele szkoły. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w akcji Lidl dla Szkół.

      Wspólnie uzbieraliśmy 2751 kuponów talenciaków. Wymieniliśmy je na pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane podczas zajęć dydaktyczno – wyrównawczych oraz specjalistycznych. Zamówienie w pełni zostanie zrealizowane do 31.05.2023r. Natomiast, to co już otrzymaliśmy prezentujemy na zdjęciach.

     • TYDZIEŃ MATEMATYKI

      ​​​​​Tydzień matematyki to cykliczna impreza w kalendarzu uroczystości szkolnych. W tym roku, tak jak w latach poprzednich również bawliśmy się matematyką na całego!​​​​​​​

      W dniach 13-19 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień matematyki. Jak zwykle uczniowie chętnie wzięli udział w zaproponowanych aktywnościach.

     • Zajęcia logopedyczne

      Grupowe zajęcia logopedyczne obejmują doskonalenie sprawności narządów artykulacyjnych, wdrażają do poprawnej wymowy, rozwijają słuch fonematyczny, kształtują prawidłowy tor oddechowy, rozwijają zasób słownictwa.

      Harmonogram zajęć:

      Poniedziałek 9⁰⁰-9³⁰,10³⁰-11³⁰

      Wtorek 13⁰⁰-15¹⁵

      Środa 9⁰⁰-9³⁰, 13⁰⁰-14³⁰

     • TYDZIEŃ MATEMATYKI

      Czym jest liczba Pi i dlaczego jest taka ważna? Kto ją zaśpiewał, a kto wyrecytował? Dlaczego nazywana jest Ludolfiną?

      Odpowiedzi znajdziesz w prezentacji. Sprawdź, który sławny naukowiec urodził się w tym samym dniu co ty lub znajdź swoją datę urodzenia w nieskończonym rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi!

     • Konkurs DELTA "Orzeł Matematyczny"

      Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie DELTY "Orzeł Matematyczny"

      Kolejna edycja konkursu "Orzeł Matematyczny" zbliża się wielkimi krokami. W poprzednich latach uczniowie naszej szkoły wielokrotnie zdobywali tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny". Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi zadaniami na stronie organizatora.

     • Grupa Liski buduje kosmiczną rakietę

      „Był raz piesek bardzo mały,

      Ale dzielny i wspaniały

      Piesek miał na imię Łajka

      I to nie jest żadna bajka

      Cały księżyc zwiedził sobie

      Gdy dorosnę, też to zrobię!”

      21 lutego zrealizowaliśmy zadanie z projektu „W tekturowym świecie, dobrze bawić się będziecie” i wspólnie stworzyliśmy rakietę z kartonu. Wspólnie z nami w zajęciach brały udział Leśne Skrzaty.

     • Walentynki w przedszkolu

      14 lutego w naszym przedszkolu maluszki wraz ze swoimi wychowawczyniami obchodziły Walentynki.

      Z okazji tego święta dzień wcześniej grupa Liski w ramach projektu „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” przygotowała walentynkową fotobudkę (zadanie „Fotobudka powstać może, karton nam w tym dopomoże”).

     • REKRUTACJA 2023/2024

      Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogdańcu mgr Małgorzata Reks informuje o rozpoczęciu rekrutacji do Przedszkola nr 2 w Bogdańcu i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogdańcu na rok szkolny 2023/2024, zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Bogdaniec z dnia 27 stycznia 2023r.

     • Przedszkolaki świętują Dzień Pizzy

      „Jest okrągła niczym koło,

      Z nią jest smacznie i wesoło.

      Pachnie warzyw całą gamą.

      Lubię ją zajadać z mamą”.

      9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji nasze maluchy przygotowały i upiekły wspaniałe i smakowite pizze! Kuchenne eksperymenty to jedna z ulubionych zabaw maluszków, przy tym niesamowite doświadczenie sensoryczne oddziałujące na niemal wszystkie zmysły!

  • Partnerzy

   • Gmina Bogdaniec
   • Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Gorzowie Wlkp.
   • early stage
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 07.12.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 921088