• Innowacja pedagogiczna ZDROWO JEMY - NIE CHORUJEMY

• Innowacja "Zdrowo jemy - nie chorujemy" jest "odpowiedzią" na złe nawyki żywieniowe szerzone wśród dzieci. Realizowana jest w grupie przedszkolnej "Jeżyki". Ma na celu szerzenie wśród dzieci idei zdrowego odżywiania i wybierania zdrowych produktów, bogatych w odpowiednie wartości odżywcze. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu, przez cały rok szkolny. Podczas zajęć dzieci w praktyczny sposób zdobywają wiedzę o zdrowym odżywianiu: samodzielnie przygotowują kanapki, mają możliwość spróbowania nowych - zdorwych produktów, urozmaicających dietę. Uczą się co jest zdrowe dla ich organizmów i co jest niezbędne dla ich prawidłowego funkcjonowania. Potrafią właciwie posługiwać się sztućcami.