• Grupy młodsze - 3 i 4 latki

• 6:45 - 8:00 Schodzenie się dzieci, gry, zabawy i zajęcia wg własnej inicjatywy, swobodne zabawy dzieci, tworzenie relacji osobowych i uczestnictwa w grupie, zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne rozwijające uwagę, myślenie, wzmacniające aktywność twórczą i ekspresję, zabawy integrujące grupę, działania wspomagające rozwój, indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem zdolnym, z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

8:00 - 8:15 Czynności organizacyjno - porządkowe, poranna gimnastyka. Zabawy ruchowo - rytmiczne lub ćwiczenia poranne, zabawy ze śpiewem, zabawy integracyjne.

8:15 - 8:30 Czynności higieniczne, samoobsługowe. Tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności.

8:30 - 8:45 Zajęcia edukacyjno-wychowawcze.

8:45 - 9:00 Śniadanie - nauka i doskonalenie samodzielnego, estetycznego spożywania posiłku.

9:00 - 9:15 Czynności higieniczne, samoobsługowe. Tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności.

9:15 - 9:30 Zajęcia edukacyjno - wychowawcze.

9:30 - 10:45 Zabawy kierowane i niekierowane, zajęcia dodatkowe, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, pobyt na świeżym powietrzu, imprezy okolicznościowe, zajęcia dodatkowe.

10:45 - 11:00 Czynności higieniczne, samoobsługowe. Tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności.

11:00 - 11:20 Obiad I danie - zupa, nabywanie umiejętności kulturalnego, spokojnego spożywania posiłków oraz utrzymania prawidłowej postawy ciała przy stole.

11:20 - 11:30 Czynności higieniczne, samoobsługowe. Tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności.

11:30 - 12:40 Leżakowanie.

12:40 - 13:00 Czynności higieniczne, samoobsługowe. Tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności.

13:00 - 13:30 Obiad II danie - umożliwienie dzieciom prac porządkowych przed i po posiłku, ćwiczenie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami.

13:30 - 13:45 Czynności higieniczne, samoobsługowe. Tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności.

13:45 - 14:00 Zajęcia edukacyjno - wychowawcze.

14:00 - 14:15 Czynności higieniczne, samoobsługowe. Tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności.

14:15 - 14:30 Podwieczorek - nabywanie świadomości dbania o zdrowie poprzez spożywanie zdrowych przekąsek.

14:30 - 16:15 Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze. Zabawy ruchowe w sali lub wg zainteresowań: manipulacyjne, matematyczne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, w kącikach zainteresowań. Zabawy integrujące grupę, działania wspomagające rozwój, indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem zdolnym, z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Rozchodzenie się dzieci, rozmowy indywidualne z rodzicami.