• O nas

• „Jagódki”  - grupa pięciolatków

Wychowawca: Karolina Dębicka

Grupa realizuje program wychowania przedszkolnego "Razem uczymy się", wszystkie zajęcia prowadzone są na podstawie podstawy programowej i realizują wszystkie wymienione w niej obszary: fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Zajęcia dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci na etapie 5- latka.

Nasza grupa liczy 24 dzieci, wśród których jest 14 dziewczynek i 10 chłopców.  „Jagódki” to grupa dzieci, które dobrze odnajdują się wśród koleżanek i kolegów. Chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Charakteryzuje je duża żywiołowość i ciekawość poznawcza. Potrzeby te zaspokajają w trakcie zajęć dydaktycznych i zabaw. Chętnie uczęszczają do przedszkola, są otwarte, ciekawe i aktywne. Bardzo lubią zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gry i zabawy ruchowe przy muzyce, zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi oraz wyjściem na plac zabaw, dzięki czemu uśmiech nie znika z twarzy. Edukacja łączy się zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu poszerzają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania.

W procesie edukacji wykorzystujemy elementy różnych metod wpierających prawidłowy rozwój dziecka, takich jak: Terapia Ręki, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Metoda Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej, Pedagogika zabawy.

W naszych oddziałach przedszkolnych wprowadzony został również Plan Daltoński. W grupie „Jagódki”  wykorzystujemy jego następujące elementy:

•  zegar daltoński,
        •  kalendarz urodzin,
        • lista obecności
        • wybór dyżurnych na każdy dzień,
        • każde dziecko ma swoje miejsce przy stoliczku, odpowiednio oznaczone.

W oddziale przedszkolnym organizowane są również zajęcia dodatkowe:

• zajęcia ruchowe z piłkami "Przedszkoliada–„Drużyna Kangura",
        • zajęcia z robotyki „lego bricks”.

Grupa przedszkolna „Jagódki” bierze udział w innowacji pedagogicznej:

• „Jagodowi badacze”

Pozwólmy dzieciom doświadczać, eksperymentować, dowiadywać się i porównywać, szukać i drążyć w głębinach wiedzy, wyruszać w podróże odkrywcze- czasami trudne, ale jakże bogate i fascynujące.
        C. Freinet

Innowacja pedagogiczna pozwala przenieść się w zaczarowany świat nauki. Dzieci w przystępny sposób poznają otaczający je świat przyrody oraz zgłębiają tajniki fizyki, chemii, biologii. Nasz projekt pomoże rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię, nauczy obserwacji i wyciągania wniosków, a przede wszystkim umożliwi czerpanie radości płynącej z odkrywania nieznanych właściwości przedmiotów i zjawisk.