• O nas

Grupa Biedroneczki to grupa 3 i 4 - latków.

Funkcję wychowawcy pełnią: Pani Joanna Rybicka i Pani Oksana Didukhova.

Grupa liczy 24 dzieci. 14 dziewczynek i 10 chłopców.

Nasza grupa realizuje program wychowania przedszkolnego "Zabawy z porami roku", wszystkie zajęcia prowadzone są w oparciu o podstawę programową i realizują wszystkie wymienione w niej obszary: fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Zajęcia dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci.

Wykorzystywane na zajęciach metody pracy to:

• Metody słowne (oparte na słowie) - rozmowa, opowiadanie, uczenie wierszy, pogadanka, zagadki, objaśnienia, instrukcja, opis,
        • Metody czynne (oparte na działaniu) - metoda samodzielnych doświadczeń, metoda zadań stawianych dziecku, metoda ćwiczeń, metoda kierowania własną działalnością dziecka,
        • Metody oglądowe (oparte na obserwacji) - obserwacja, pokaz, osobisty przykład nauczyciela, udostępnianie sztuki (przedstawienia teatralne, koncerty),
        • Metody aktywizujące - gry i zabawy dydaktyczne, odgrywanie scenek, drama, burza mózgów, metoda projektu.

Wśród nich możemy wymienić następujące metody, właściwe dla realizacji zadań wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu:

• Terapia Ręki,
        • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
        • Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz,
        • Metoda Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej,
        • Pedagogika zabawy.

Formy pracy

Formy pracy wykorzystywane w pracy z grupą przedszkolną to:

• praca indywidualna,
        • praca zespołowa,
        • praca z całą grupą.

W naszych oddziałach przedszkolnych wprowadzony został również Plan Daltoński. W grupie „Biedroneczki”  wykorzystujemy jego następujące elementy:

•  zegar daltoński,
        •  kalendarz urodzin,
        • lista obecności
        • każde dziecko ma swoje miejsce przy stoliczku, odpowiednio oznaczone.

Grupa przedszkolna „Biedroneczki” bierze udział w innowacji pedagogicznej:

• „Przedszkolak w podróży”

Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują naturalną ciekawość świata, dociekliwość i wrażliwość. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, opracowana została innowacja pedagogiczna „Przedszkolak w Podróży”. W trakcie jej trwania dzieci będą zdobywały wiadomości dotyczące poszczególnych krajów oraz rozwijały swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez zabawy plastyczne, konstrukcyjne, taneczne oraz przy muzyce. Będzie to okazja do rozwijania i wzmacniania postawy patriotycznej oraz rozbudzania  zainteresowania krajami na świecie, a także ich odmiennymi kulturami. Tworzone będą takie sytuacje edukacyjne, aby dziecko poprzez zabawę miało możliwość osiągania sukcesów w działaniu i przeżywało pozytywne emocje.