• O nas

•           W Grupie Tropicieli realizowany jest program, zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Skupia się on przede wszystkim na:

- wspieraniu indywidualnego rozwoju dziecka,

- sprawowaniu opieki nad dzieckiem adekwatnie do jego potrzeb i możliwości,

- współpracy z rodziną poprzez wspomaganie w wychowaniu dziecka, rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka, w miarę potrzeby podjęciu wczesnej interwencji specjalistów oraz przygotowaniu dziecka do nauki w szkole.

Szereg realizowanych zajęć dydaktycznych, muzycznych, ruchowych, plastycznych opiera się głównie na zabawie- która jest podstawową formą zajęć w naszym przedszkolu.

W Grupie Tropicieli realizujemy elementy Planu Daltońskiego,  Metodę Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, elementy Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona.

Oprócz ww uczestniczymy również w:

- Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Europa i Ja” , w którym poznajemy kraje europejskie, ich kulturę, tradycje, geografię i historię.

- ,,Pocztówkowy zawrót głowy” prowadzimy korespondencję i nawiązujemy znajomości z przedszkolakami z różnych miejsc w naszym kraju

- ,,Zdrowe śniadanie”- raz w tygodniu przygotowujemy pyszne, zdrowe śniadanko. Zwiększamy w ten sposób świadomość dzieci w kwestii zdrowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Propagujemy zdrowy styl życia.

- raz w tygodniu mamy zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe na hali gimnastycznej.

- raz w tygodniu zajęcia stymulujące integrację sensoryczną w doskonale wyposażonej sali sensorycznej.

- koncerty Lubuskiego Biura Koncertowego

Kiedy tylko pozwala nam pogoda wychodzimy na spacery do lasu, na plac zabaw lub boisko szkolne.

Chętne dzieci mogą również skorzystać z nieodpłatnych zajęć umuzykalniających ,,Mini Twist” lub odpłatnie z zajęć z języka angielskiego, robotyki, zajęć sportowych ,,Przedszkoliada Drużyna Kangura”

Karolina Maciąg - Mazur